Ako by ste zareagovali, keby vás priateľ nedokáže ochrániť pred prípadnou hrozbou?

6. sep 2024

Ako by ste zareagovali na situaciu, ze vas vas priatel nedokaze ochranit pred pripadnou hrozbou?

Situacia:
Vracali sme sa vecer z kina, v takej trochu bocnej ulicke k nam prisiel chlapik a zacal pytat cigaretu. Ked sme povedali, ze nemame, tak nam nedovolil dalej pokracovat v ceste a zacal dalej naliehat, ze mu mame dat aspon peniaze. Asi som sa v ten moment mala otocit a utekat, no zamrzla som... Medzi tym mi chytil ruku a pytal zase peniaze. Pokojne som mu povedala, aby ma pustil, ze sa pozriem do tasky, ale ze tam mam len doklady a vodu. Dalej uz nenaliehal, ani mi nic ine nastastie nechcel vziat, len som mu povedala sorry fakt nic nemam. On na to ze ok, cosi zamrmlal, zanadaval a isiel prec. Ja som sa otocila, ze uteciem, kym je cas, a vtedy som si uvedomila, ze ja som tam vlastne nebola sama. Moj priatel utiekol a vsetko sledoval asi tak z 5tich metrov za mnou... Len tam tak ticho stal cely cas. Neskutocne ma to nastvalo a vynadala som mu kadejako, aj ze ako chlap je uplne k nicomu. Teraz ma to strasne mrzi ale na druhej strane ma to strasne stve... neviem sa cez to preniest. Mam pocit, akoby ta situacia znicila vsetko pekne a vyparil sa pocit ochrany... neviem ani ako to opisat

Asi len potrebujem trochu casu spracovat to...

qrstxyz
6. sep 2024

Pozri, podľa môjho názoru chlap má byť schopný ochrániť svoju ženu a rodinu. Ak toho schopný nie je, nechcela by som ho. Je fajn, že celá tá situácia dobre dopadla, že sa to vyriešilo kľudne a bez násilia, ale už ten princíp, že odišiel a iba zdiaľky vás sledoval... No mňa by to tiež škrelo, ak mám byť úprimná. Čo takýto chlap spraví, kebyže je tá hrozba vážnejšia? Zas utečie?

doriiis
6. sep 2024

Bola by som veľmi sklamaná.Asi by som zvažovala,či ostať s takýmto chlapom.A asi by som neostala.Pri chlapovi sa má žena cítiť bezpečne.

olimuc
6. sep 2024

To je fakt divne, ze neostal stat pri tebe… normalny chlap sa dotycneho opyta co chce a jednoducho povie, ze mu nic neda a pokracujete v ceste ….nemohol to byt nejaky znamy tvojho priatela a on sa handbil aby ho nespoznal? Neviem asi by som sa ho na rovinu opytala ci sa pototo od strachu alebo co to ma znamenat…

autor
6. sep 2024

@qrstxyz presne to si myslim co ty a preto som z toho velmi sklamana a nastvana

mimachicha
6. sep 2024

Pre mna by to bol dovod na rozchod. Uplne vazne. Je to obycajny zbabalec. Bud ta mal tahat prec do dialky so sebou alebo ak nechcel zbytocne drazdit typka, mal tam stat pri tebe, proste byt urcite nablizku alebo drzat za ruku. Nechal ta uplne v stichu. ☹️

autor
6. sep 2024

@olimuc nie, povedal mi, ze ho to mrzi, ale ze sa bal a nevedel co ma robit. Tak radsej ani nepipol a nechal ma v tom samu

michaela329
6. sep 2024

Úprimne, môj by mu ani nedovolil sa ku mne postaviť. V podobných situáciách sme boli, ale vždy sa postavil medzi mňa a toho druhého.

ivik4
6. sep 2024

Moj muz Ti odkazuje ze : dobre na hovno, odo mna by taku baňu dostal... ( ten co Ta obmedzoval a aj chytil) . A za mna, tiez hruza, toto nieje chlap , tiez by som sa citila velmi zle. Padavka 😨

marca12
6. sep 2024

Po tomto by u mna skoncil. Co za cloveka utecie ?

olimuc
6. sep 2024

U mna by skoncil … konformny trtko, kt niekto jednu pleskne a on povie dakujem …nevedela by som sa na neho pozerat ako na chlapa… samozrejme pokial nema uz davno po 70tke a nebeha s rollatorom

minesasubu
6. sep 2024

Možno len nevedel hneď zareagovať a dostal strach to sa stáva a podvedome cúval dozadu ktovie či si to vôbec uvedomil ked bol v šoku , nemusí byť každý chlap hned hrr bo bitky (aj ked inštint na to by mali mať a aj výška testosteronu zohráva svoju rolu )
ja osobne som chodila na kurz sebeobrany a po skusenosti čo sme zažili pred pár rokmi s kamoškami v meste (jedného chuja som nakopala do rozkroku ) som im odporučili nech idú tiež a veľa chlapov tiež absolvuje tento kurz pretože nie každý vie čo má robiť
a presne sa môže stať že ty budeš musieť obraniť chlapa , kamošky a pod preto treba byť pripravený a nespoliehať sa len nato že ma chlap obráni
keby bola utočník žena a on ju tam vyfliaska tak by bol zase agresor voči ženám
zaleží ako sa správa v bežnom živote

pralinka25
6. sep 2024

akoze chapem ze moze nastat skrat ale ja som sa este nestretla s chlapom ktory by utiekol. verim ze taki su ale tam je nejaka chyba. mam pocit ze v chlapoch je prirodzene zabudovany taky ten instinkt boja. uz len ten testosteron by ich k tomu mal hnat.
teda fakt som sa zamyslela a naozaj nepoznam.
bola by som sklamana ako ty.

danyelia
6. sep 2024

...koľko má rokov ten Tvoj frajer, 15?

fairyy
6. sep 2024

ja sa potrebujem citit bezpecne pri partnerovi, museli by sme ist kazdy vlastnou cestou po takomto zazitku...bohuzial v podobnych situaciach sme boli viackrat .... moj manzel tym ludom nedovoli sa ani ku mne priblizit prave naopak po mne chce aby som utekala, co zas neda mne, sak ho tam nenecham sameho...uz z dialky ked sa mu niekto nepozdava si ma prehadzuje na druhu stranu a jeho veta je, ze sice nie je ani mohutny ani vysoky, ale minimalne ak niekto skoci do nas, do nemocnice toho idiota berie so sebou, tak daleko to nastastie nikdy nezaslo a verim, ze ani nikdy nezajde

basulaak
6. sep 2024

A bolo by po laske. Muz ma byt muzom.

rebi789
6. sep 2024

Určite to s ním ukonči

pribinak
6. sep 2024

Och to je ale slaboch. Bola by som veľmi sklamaná a asi by to smerovalo k rozchodu

panonia
6. sep 2024

Taku trasoritku by som teda nechcela.

stanulienkat
6. sep 2024

Keby ta zacal znasilnovat, to by sa frajer len pozeral? Cudne. Ja ako zena by som po agresorovi vyletela a od nervov na neho nahulakala. Ja viem, ze nie kazdy chlap je bitkar, ale aspon nieco mal urobit. Zakricat na neho. Utiect spolu, alebo...

victoriab
6. sep 2024

Presne o tomto sme raz pozerali taky europsky film - strhla sa lavina a muz utiekol a chranil seba, mal tam zenu a deti. Mozno niekto vie nazov, bolo to par rokov dozadu..presne sa tam riesila tato dilema cely film, ze ako sa zachoval a ako to rozoberali.

nicegirl369
6. sep 2024

Úplne ta chápem. Cítila by som to rovnako. Popravde toto by bolo u mňa na vážne zváženie rozchodu. Ukázal svoju pravú tvar:(

zuzinabila
6. sep 2024

tak toto je drsné, ozaj.bolo by mi z toho veľmi zle. ja som zažila raz v autobuse podobne, keď na mňa jeden chlap bezdôvodne oplzlo začal nadávať. môj muž mu takú vrazil, že bol v momente na zemi. za mňa lepšie riešenie ako zdrhnúť..

doriiis
6. sep 2024

@victoriab ...lenže je rozdiel lavína a táto situácia.Aj pri páde lietadla treba najprv davat masku sebe až potom dietatu

victoriab
6. sep 2024

Ako, trosku (ale iba trosku) sa ho zastanem. Vsetky vychadzame zo stereotypov (muz by mal byt silny, zena je ta slabsia...), citil ohrozenie a prve, co zvolil, bol utek. Netusime, preco. Nejdem vytahovat traumy z detstva a podobne, lebo nevieme, co za takym konanim je. V kazdom pripade - mame ocakavania, kto by sa ako kedy mal zachovat a ked sa nezachova, sme sklamane. Viem, ze moj chlap by to, napr. nikdy neurobil, jeho povaha by mu to nedovolila. Ale nie vsetci sme rovnaki. Mna by to velmi mrzelo a mrzi ma, ze si sa ocitla v takejto situacii. Na druhej strane aj ta obdivujem, lebo ja by som taku duchapritomnost asi nezachovala. Keby ma chyti za ruku, asi by sa vo mne zmiesala panika, hysteria a strach zaroven. Ked sa clovek citi ohrozeny, bud bojuje alebo uteka, inak moznost nie je, proste taki sme.

victoriab
6. sep 2024

@doriiis rozumiem ti. Tam nejde ani tak o tu lavinu, bol to artovy film postaveny na dialogoch a rieseni takejto situacie, preto som ho uviedla ako priklad, princip sa mi zdal.podobny.

ptvw
6. sep 2024

Nemá ta co mrzieť asi by som si rozmyslela vzťah s nim, aj kedy mal o 50 kíl menej ako "utocnik" mal sa postaviť za teba posero

svokrinjazykmonika
6. sep 2024

Fúha, to by bol asi koniec, s takým by som veru nebola. To môj muž by ma hneď stiahol aby bol on medzi mnou a tým mužom a vyriešil by to. Nie je žiadny svalovec ani bytkár ale postaral by sa o to.

doriiis
6. sep 2024

@victoriab ...rozumiem.Toto je žiaľ taký red flag pre autorku,že nemá vedľa seba žiadneho alfa samca.

stanulienkat
6. sep 2024

@victoriab to s lavinou je podľa mňa ale úplne iná situácia. Tam je silný pud sebazachovy, si v ohrozeni zivota, na nič nemyslíš len zachrániť si holý život. Ide o sekundy. Kdezto tu sa priatel zachoval ako chuj.

michaela329
6. sep 2024

@victoriab tu nejde asi o stereotyp, ale o ten inštinkt chrániť milovanú osobu. Ako decko som sa pustila kameňmi do psa, čo mi naháňal sestru. Rodič, ktorý chrani dieťa. A žena, ktorá skočí na chlapa, čo kope jej chlapa. To mi v jeho správaní chýba.