Ako by ste sa rozhodli?

25. júl 2023

Ostať vo vzťahu s agresívnym chlapom a trpieť jeho nálady donekonečna?A dúfať že sa raz zmení?
Vzdať sa vlastného bývania,predať dom a pretĺkať sa po podnajmoch do konca života?Na dome sa narobila,všetko podľa seba zariadovala.Ma tam veľký dvor záhradu,jej koníček je záhrada a rypanie sa v hline.Vzdat sa tohto všetkého?
Ísť do bytu pre sociálne slabšie rodiny,nevie k tomu nič konkrétne kedy sa môže nasťahovať koľko bude platiť,je to len návrh do budúcna?
Rodina a každý ju prehovára nech dá ešte ďalšiu a ďalšiu šancu chlapovi,predsa si sľúbili v dobrom aj v zlom že ostanú spolu.
Ja som jej dosť blizka kamarátka a neviem jej ako pomôcť.Je mi to nesmierne ľúto čo všetko musí prežívať.
Poraďte ako by ste sa vy rozhodli,prípadne iná možnosť okrem týchto spomínaných?
Prečo je to take ťažké keď sa žena rozvedia a nevie ako ďalej.?Nikto takým ženám nepomáha aby sa postavili na nohy.Vidim v okolí kopa žien radšej ostáva v nefunkcnom vzťahu len aby mali strechu nad hlavou.Je to smutné.

viestta
25. júl 2023

Nie vzdy musi zena s detmi opustit byvanie, ak jej vyjde, moze vziat hypo a vyplatit muza zo spolocneho domu

pribinak
25. júl 2023

Prečítala som len prvú vetu. Nie, nezostať s agresívnym chlapom
Žijeme len raz a netreba svoj život premárniť s idiotom

martul
25. júl 2023

Aké ved nemisi skončiť v nájomných bytoch do konca života. Muž ju musí vyplatiť zo spoločného+jej prijem a postaviť sa na vlastné nohy

sasa1310
25. júl 2023

a kto by im mal akože pomáhať? Štát zasa? Veď na to existuje manželstvo. Počas neho je všetok majetok spoločný.

saraxyz
25. júl 2023

Nikdy sa nezmení. Treba odísť a som si istá, že časom bude mať to, po čom túži (...aj zahradu). Len treba urobiť prvý krok.

annamarin
25. júl 2023

Odísť. Žiaden majetok nestojí za to žiť s agresívnym človekom. Podpíše na psychike.

kacena4
25. júl 2023

nechapem ako sa chce vzdat vlastneho byvania a zit v podnajme?? vsak sa hadam dohodnu na 1/2 na 1/2 ci dom nie je jej? nic si nenasetrila?? a neboj nebude prva ani posledna v podnajme ale spokojna a kludna... t.j. agresor sa nezmeni

janage
25. júl 2023

Záhrada. V mestách už existujú tzv. komunitné záhrady, nech si zistí, plus mozexsa ponúknuť niekomu staršiemu, že za časť úrody pomôže so starostlivosťou o záhradu. Alebo jej časť vyclenia.
K domu píšeš málo. Je celý iba mužov či ako?
A nie neostavat. A ako dokolecka omielam žiadne v dobrom a zlom, ale v šťastí aj nešťastí, zdraví aj chorobe a milovať a ctiť. On ju miluje, ctí si ju? Ak porušil sľub prvý, nie je o čom.

autor
25. júl 2023

@viestta Nevyjde to ani jednému aby vyplatili druhého.
@pribinak Áno žijeme len raz,no dá sa začať v polovičke života odznova?Kamarátka už má 43 r
@martul Nemusí,no svoje bývanie už nikdy nebude mať.
@saraxyz Práve ten prvý krok je najťažší.
@kacena4 Nemá skoro nič našetrené,je po RD len pred rokom nastúpila do práce.
@janage Dom majú spoločný,no ani jeden nemá na to vyplatiť druhého.Ony sú spolu už len kvôli domu a deťom.

saraxyz
25. júl 2023

Áno najťažší a v konečnom dôsledku najlepší. 😉

midka
25. júl 2023

ale ved ak nemaju na vyplatenie, dom sa moze predat peniazky rozdelit no a to by uz na nieco svoje vlastne hoc male malo stacit,, +
je celkom mlada, mensiu hypo by urcite este dostala,,,

pralinka25
25. júl 2023

ziadna kasa nie je taka horuca ako sa uvari. teraz to vidi cierne ale vobec to nie je take zle. ved ked predaju dom moze si kupit 2 izbovy byt. mozno jej na to vyjdu peniaze a mozno si bude musiet zobrat malu hypo. sud stanovi vyzivne na deti.
akoze zostavat s agresorom lebo ma rada dom a zahradu? raz vdaka nemu skonci v nemocnici a na liekoch. casom jej to totalne narusi psychiku. a v neposlednom rade to uplne narusi vyvoj deti a ohrozuje to ich buducnost taketo toxicke prostredie.
neviem kde zijete u nas existuju komunitne zahradky. alebo sa da prenajat zahradka, casom kupit. ved ludia pestuju na balkone jahody, rajciny, papriku, bylinky atd.
mam o rok menej ako ona a vobec by som nevahala zacat odznova. je este mlada. teraz to vidi tragicky. byt si zariadi pekne podla seba. casom ozno niekoho stretne kupia nieco vacsie. ak pracujue nevdim dovod sa zrazat po podnajmoch. dom nie je modla aby kvoli nemu zostavala v toxickom vztahu. dom je len vec. nestoji za nepohodu ani keby to bol palac.

viestta
25. júl 2023

Tak ked predaju dom, budu mat kazdy nejaky kapital, s ktorym mozu zacat. Ked sa jedna o dom, tak mozno vyjde na tych 20%percent vlastnych prostriedkov na hypoteku na mensi byt.
Pride ti OK plakat za tym, ze nebudem mat zahradku pricom budem mat pokoj od agresivneho chlapa? Nie je lepsie vzdat sa hriadky s mrkovou a zabezpecit detom pokojny zivot daleko od ich agresivneho otca?

autor
25. júl 2023

@midka Ona to nevidí tak ružovo
@pralinka25 Práveže ona hovorí že už čo-to prežila a tich pár rokov do dôchodku už nejak by vydržala.Boji sa aj samoty že kto jej pomôže keď bude treba alebo keď sa pritrafí neaka choroba.Nie nebudú mať toľko z predaja domu aby si mohla kúpiť niečo menšie svoje Niekoho stretnúť časom v tak vyššom veku je nemožné.Toto sú jej reči.
@viestta Ja ani neviem čo by som ja robila na jej mieste,nechcem jej zle poradiť ani neviem čo by bolo lepšie vydržať alebo odísť.Preto sa pýtam aj túto na rady

viestta
25. júl 2023

Najlepsie co jej mozes poradit je aby konecne zacala veci riesit, zacala zit pre seba a svoje deti a netrpiet s agresivnym clovekom. Preco by mu mala dat tritisicu sancu? Nebolo tych sanci uz naozaj viac ako dost? Co ona komu spravila aby mala trpiet s c.h-ujom, co si ju nevazi, otlka ju a co je viem co vsetko este stvara?

autor
25. júl 2023

@viestta Nebije ju chvalabohu,no aj psychicke týranie je týranie.Sancu už mal jej muž strašne veľa,vždy sľubuje že sa zmení no nič sa nedeje

janage
25. júl 2023

Porad jej psychológa, kľudne návštevu krízového centra, tam sú ľudia, ktorí jej budú vedieť poradiť aké má možnosť a s čím jej budú vedieť pomôcť.

stefi_k
25. júl 2023

Kolegina sa takto rozvadzala, predaly dom. Z penazi z predaja a mensiej hypo si kupila byt a je spokojna. Ma dve dcery a v pohode to zvlada. A najme ma kludny zivot, co je na nezaplatenie. Ja som sa tiez rozvadzala pred 40 a zijem si spokojne az by som povedal financne lepsie ako v manzelstve. Ono je to o nastaveny, ked sa nic neda a nic nechce stym robyt a vsetko je len negativne tak sa tazko radi. A do dochodku to ma daleko, plus bude vychovavat deti v takomto prostredi ? Aky vzor im dava do zivota ? Je to v poriadku byt agresivny.a tolerovat agresivitu. A sama moze ostat aj tak, na to jej garanciu nik neda moze sa na nu vykaslat manzel a aj deti.

pralinka25
25. júl 2023

to su jej stigmy uplne nepodlozene. sama mam 42 rokov. do dochodku bohuzial daleko. mam milin planov, snov predstav. ake dozivanie pre boha ved moze zit do 90 tky.
samoty? preco? moj kamos si nasiel po rokoch od rozovdu zenu v 50 tke. su spolu stastni. moj kolegy si nasiel prvu zenu v 48 rokoch a je od neho o rok mladsia.
choroba sa pritrafit moze ale nema nikoho? surodencov, kamosky, deti ..... ak by sa aj pritrafila choroba snad si nemysli ze on jej bude obetavo pomahat. vyserie sa na nu a jediny kto sa bude starat je ona o neho.
a k chorobe urcite pride ak s nim zostane pretoze psychicky stav dokaze narobit vela sarapaty aj na fyzickom tele. takto sa opustat. ja chapem ze to ma tazke ale tazkych udelov je naokolo nekonecne vela. je na nej ako chyti zivot do vlastnych ruk. nech otvori oci vo svete je vela inspiratvnych ludi ktori dokazali velke veci aj vo vyssom veku a tym nemyslim 43 rokov ale omnoho viac.
toto chce sama pre seba? nejako dozit? Kurnik ved nezije 70 zivotov ze tento moze vzdat a dalsi bude lepsi. ma len tento jeden. to naozaj sama sebe za to nestoji aby ho prezila naplno? to naozaj ma zivot na to aby ho dozila? to naozaj bude zit mozno este 50 rokov a celych 50 rokov ho dozivat: do prdele precoooooo???? kludne jej to tu daj precitat.
ano mne je jasne ze nebude mat plnu sumu ale to ten dom je nejaka chatrc na lazoch ze za neho nedostanu slusnu sumu? ved dom nestoji 5 centov. neverim ze by z toho nejaky kapital na mensi bytik + nejaka hypo nevystacila. s tym sa da pracovat.

janage
25. júl 2023

A ze par rokov do dôchodku? Však má 43, do dôchodku minimálne 20 rokov a on bude vekom len horší. Poznala som takú ženu, žila s alkoholikom a vieš ako to dopadlo? Ťažko ochorela a prežila toho tyrana o 2 mesiace. A tiež furt čakala, že už to bude lepšie. Mohla 15 rokov a ciac v kľude žiť keby odišla. A starala sa do konca ona o neho. On na ňu dlabal a ešte sa nechával obskakovať či mu bolo lepšie či horšie.
Žiadne sľuby, nastúpiť liečenie agresivity a keď budú reálne výsledky môžu sa aj naspäť zobrať.

beronsche
25. júl 2023

Ak to nechce/ nevie urobit kvoli sebe (40+ ved to je este mladica), nech to urobi kvoli detom. Takto ich nechava zit v toxickej domacnosti a ver, ze to sa na nich podpise navzdy.. a rozhodne nie v dobrom.
Toto by ju malo nakopnut, to vedomie, ze tym, ze zostava vo vztahu s agresorom, vlastne velmi skodi vlastnym detom, ich zdravemu psychickemu vyvoju!
Dost mozne, ze v dospelosti sa budu aj oni sami motat v takych patologickych vztahoch a trpiet rovnako Ako trpela ich matka cely zivot.
To vazne je pre nu ok toto riskovat kvoli domu?

A ze ona uz nejako dozije.. to su co za reci?
Vsetky jej argumenty preco ostat je len jej racionalizovanie, pretoze nema odvahu z bludneho kruhu vykrocit. Lebo strach z nepoznaneho, je vacsi ako strach zo znameho utrpenia..
Neviem, Ako jej pomoct..
Ked ona nechce, nic s nou nepohne...

beronsche
25. júl 2023

Ze ona ma problem sa rozhybat, je este pochopitelne, aj ked pre ludi, ktori ziju normalny zivot to pochopitelne nie je..
to je ten strach z neznameho, racionalizovanie choreho spravania, lipnutie na agresorovi z dovodu zniceneho sebavedomia a stratenej sebaucty. takto funguje nas mozog.

Ale ze ty, z nadhladu, jej nevies (!) poradit jednoznacny odchod, tak to uz nechapem.
Ako sa mozes pozerat na to, ze tvoju blizku osobu niekto depta, rozklada jej dusu, nici ju, ze v tom ziju jej deti?
Ano, lahke to nebude ani nahodou. Ale zial, je to jediny sposob ako zit. Lebo len prezivat nema zmysel...

autor
25. júl 2023

@pralinka25 Ďakujem dám jej to prečítať.Ona bohužiaľ nemá nikoho ani súrodencov,rodičia už nežijú,nemá jej kto pomôcť.
@janage Aká liečba je na agresivitu?
@beronsche Presne toto hovorí že sa boji nepoznaného a má strach či to zvládne sama hlavne financne.Viem má niekedy blbé reči ako príklad že ona už nejako dožije do konca života.
Práveže rozmýšľa nad rozvodom kvôli deťom,už pomaly začínajú vnímať aj ony čo robí ich otec.

sissy27
25. júl 2023

Nie, nie a este raz nie. A nerozumiem, preco by sa mala vzdavat vlastneho byvania. Ak je raz nieco moje, tak nie je toho boha co by ma odtial dostal kym sama nebudem chciet.

autor
25. júl 2023

@sissy27 Ona nechce odtiaľ odísť no nemá na to aby vyplatila manžela.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
25. júl 2023

Taka kocka tu ma x tem. Mozno to je tvoja znama, ma 2 deti, mladsie tusim 4 roky. Ten muz je agresivny, prchky, co počvie dieta, oba musi posluchat, dieta spadne, tak robi sgresivne vystupy na nu. A tiez chce ostat v dome..Takto ti poviem, kazda zena po rozvode klesne na zivotnej urovni, to je fakt. Ale kvoli domu a zlatej klietke toto trpiet a detom dopustit na to pozerat a vyrastat v takomto vzorci rodiny - je podla mna z jej strany podobne zlo, akeho sa dopusta jej muz.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. júl 2023

@elizabet173 To není na lipnuti o dome ale má strach že končí s deťmi na ulici.Co ju chápem lebo není to také jednoduché.
@dadis Čítala som tie témy,není to ona.Moja kamoška má dve dievčence 3 a 6 ročne.No aspoň viem že viac žien je v podobnej situácii.