Ako by ste reagovali?

26. júl 2023

Pekný deň mamky. Ani neviem či som sa prišla “len” vyrozprávať alebo vypočuť radu, názor.
S manželom sme spolu 9 rokov. Mne dvoj ročného synceka. Pred tromi rokmi mi bol zistený tetanicky syndrom. Odvtedy keď manžel vyvolá hádku, tak mne začne vykrikovať, že ja som chorá, že mám to aj na papieri a že všetkému som na vine ja. Je mi z celej tejto situácie dosť nanic ☹️ včera vyvolal taký problém, že som len bola ticho aby nevrieskal pred synčekom. A dnes vstanem a znova- ja som všetkému na vine, ja som chorá a dookola to iste. Je mi veľmi ľúto, že to robí pred malým a vlastne. Toto by robiť nemal vôbec. Neviem čo ďalej. Nechcem a nebudem tolerovať to, že maly musí počuť jeho vylevy(z ničoho). Mám pocit, že nezvláda prácu a všetko prenáša na mna. Častokrát príde z prace totálne rozhodeny, snažím savzdy pozitívne naladená byť, vypočuť ho(častokrát negatívny postoj, negatívne vyjadrovanie, negatívny tón hlasu). Ale ja už nevladzem ho stále len “tahat” 😭

zmrzlinka2021
26. júl 2023

A bavila si sa s nim o tom, ze ta to zranuje a ze ti zalezi aby ste fungovali ako manzelia?
Viete sa porozpravat vobec?

cookie29
26. júl 2023

Prepac, chorobu nepoznam, ale nemam pocit, ze by to bolo nieco, kde by to komplikovalo manzelovi zivot, a keby aj samozrejme, ved v dobrom aj v zlom, takze to by tiez nebol dovod, ale toto uz duplom :(
v kazdom pripade toto by si si mala vydiskutovat s nim, ak nezvlada nejaku situaciu, tak si musi najst iny sposob vyventilovania, ty nie si obetny baranok.

autor
26. júl 2023

@zmrzlinka2021 vedeli sme sa rozpravat, posledne obdobie je to jedna veľká katastrofa. Povedala som mu viackrat, aby sme si všetko v klude vyrozprávali. On si išiel svoje. Proste kričal nahlas, nezaujímalo ho či to niektor počuje, ako keby mal záchvat

zmrzlinka2021
26. júl 2023

Dieta na vikend starym rodicom a vy si niekam vyjdite a diskutujte. Co sposobuje v nom tieto nevaly hnevu, co mozete obaja spravit pre zlepsenie situacie...

autor
26. júl 2023

@zmrzlinka2021 snažila som sa o to už tak veľa☹️ dnes po tom ako vrieskal už zo mna niečo opadlo, povedala som si a dosť, nevladzem už

irusa
26. júl 2023

ako píšeš tetánia nie je choroba ale syndróm...takže chorá nie si- nech si to manžel naštuduje..a veru s tými hádkami ti len pridáva

unicornlady
26. júl 2023

Mne je normálne ľúto to aj čítať, ako sa k tebe správa.
Človeku je zle a ešte mu pridajú (tiež to poznám).
Ako sa píše v jednej knihe (Martin Burns- Cítit se dobře; kniha od psychiatra veľmi dobrá), keď má človek napr. zlomenú nohu, všetci mu vyjadrujú súcit a chcú pomôcť. Keď má človek "chorú psychiku", psychickú bolesť, nielenže ti ľudia nedajú súcit, ešte to aj bagatelizujú ˇVeď sa vzchop, iní to majú horšie..."

katkati
26. júl 2023

Tvoj manžel je jeden z tých "primitívov" ktorí si myslia, že keď človeka niečo neboli somaticky, ale má nejaký nervový syndróm alebo psychicky problém, tak je to blázon, menejcenný človek. Som zvedavá, čo by robil, keby to bolo naopak a on mal takýto alebo podobný problém. Nie je to empatický človek. Musíš byť silná, brať lieky a keď budeš na tom OK, tak si rozmyslí dobre, či s takým človekom chceš byť.

hladamematku
26. júl 2023

no takze ja ti poviem len tolko, to s kym zijes je dovod, ze vobec nejaky tetanicky syndrom mas...cize nie len pre syna ale aj pre seba potrebujes prostredie plne lasky, ucty a pokoja...

cacianka
26. júl 2023

To sa až ťažko číta, on je frustrovaný, unavený, rozhodený z práce, ale ty si na vine.On by potreboval poriadne prehovoriť do duše, riadny zdrbung, alebo aspoň sifonovou fľašou ho ostriekať ! (aj taká liatinová panvica pomôže). netuším čo by mohlo platiť na tvojho muža, čo by som ti poradila.
môj ked sa ráno pohádal s kolegom (taký blbeček so začínajúcou senilitou a sprostou povahou) , cez deň vydržal, ale ked večer prišiel domov , ešte obutý, v bunde, čiapke , začal strašne hučať, ako ho "Jano" nas.ral. Tak som mu zahučala naspäť, aby vypadol von, a pekne sa vrátil - pozdravil, vyzliekol sa, vyzul, umyl sprostú hubu a ruky a v kľude prišiel dnu. že mu nebudem tolerovať jeho afekty, a mindráky čo si zbiera za celý deň a potom až doma buchne ako kachle. že sa s ním rada porozprávam aby sa mu uľavilo, poradím mu ako na kolegu, ked chce zúriť, nech ide vrieskať do pivnice , uľaví sa mu, a nie mne v izbe nervy žrať. pár krát to skúšal, už som len rukou ukázala a VON !!!!.
neviem čo platí na toho tvojho, ale držím palce, aby si to zvládla, našla pomoc ktorá mu dobre objasní, že toto nie . Netoleruj to prosím ťa. Ty ani chorá nie si, ale utočiť a urážať ťa, hádzať nejakú imaginárnu vinu na teba je úbohé. Keď budeš naozaj chorá tak čo urobí ?

lenkavalova
26. júl 2023

@katkati keby to bolo naopak, už by ho záchranka brala 3x do dňa 🤣

autor
26. júl 2023

Dakujem vám. Posledne mesiace si myslím, že naozaj som asi chorá a je chyba len vo mne :( veľmi ste mi pomohli a otvorili oci. Uvidíme ako to dopadne. Najradšej by som poslala jeho k psychiatrovi, či nemá nejakú diagnózu. Mne niekedy príde jeho správanie ako keby bol manipulátor.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basulaak
26. júl 2023

Mne pride, ze chory je tvoj manzel. Nieco s nervami pravdepodobne.

marianarem
26. júl 2023

Presne mne to pripada tak, ze s nim nie je nieco v poriadku, sam to citi a hadze to na teba, aby to zakryl.