Aké tradície s rodinou dodržiavate?

najka432
17. aug 2024

Pozdravujem. Len tak pre zaujímavosť, aké tradície, zvyky a pod. dodržiavate? Vymysleli ste si s rodinou niečo nezvyčajné, čo dodržiavate iba vy?

lucia13022023
17. aug 2024

Také klasické, na Vianoce sa všetci o 17:00 stretneme u starkej a starkeho, všetci 16🤣 a naveceriame sa a samozrejme rozbalujeme darčeky, zabávame sa. 28.12 odchádzame na chatu, kde potom oslávime všetci silvestera.
A na Veľkú noc, doobeda sa spoja všetci muži z rodiny a idú všetkých "vysibat a vyoblievat" a poobede ideme na záhradu hľadať veľkonočné vajíčka, každé dieťa má svoj vlastný personalizovany košíček, zabavia sa a dospelí sa dobre najedia 🤣
Ešte mi napadlo, vnučky (ja, sestra a sesternica) sme mali na starosti robiť vianočné koláče starkej, piekli sme niekedy aj 12 druhov, ale tento rok povedal najstarší pravnuk (9r) ze on sa o to s ďalšími deťmi postará (9,6,4,2,1) tak som zvedavá 🤣🤣

majlo1234
17. aug 2024

Ja sa tiez rada inspirujem

060106
17. aug 2024

Samozrejme Vianoce jedávame o 17 hod potom si otvárame darčeky a pozerame Popolusku. 25.12 ideme k svokre a potom aj mojej mame. Na Silvestra spolu jedávam tiež o 17 hod. A na veľkú noc sme si zauzivali tak ze k svokre a mame chodíme všetci spolu.

babababka
17. aug 2024

@lucia13022023 Krásne.Ste dobre vychovaní mladí ľudia.

lauriik
17. aug 2024

U nas sa drzi:
- Kazdu soboru mame na ranajky pomazanku, pripravujeme ju vsetci spolu a potom spolu jeme a rozpravane sa
- Vzdy na moje narodeniny pozyvam manzela aj deti do dobrej restauracie na jedlo
- Ja s manzelom vzdy na jesen chodime na husie hody a deti vzdy strazi manzelova sestra
- S detmi kazdy rok pred vianocami chodime do maleho obchodiku u nas v meste a kupime si kazdy jednu rucne vyzdobenu ozdobu. Su dost drahe ale za tie roky uz ich mame dost ☺️
- Vzdy na velku noc skryvam detom po zahrade sladkosti. Byvame daleko od rodiny a nikto k nam nikdy nechodil sibat tak oslavujeme Velku noc takto.
- Potom taka ta klasika na vianoce - rovnake jedlo kazdy rok
- A este ma napadlo, ze vzdy na jesen spolu vyrezavame dyne a zdobime nimi schody pred domom. Toto deti miluju ☺️

katkaseiner
17. aug 2024

u nas vianoce...stedrovecernu veceru sme posunuli uz na obed aby s nami strávila den aj babka (prababka mojich detí - zial zdravotne uz nie je prilis dobre, zije v domove seniorov s 24hodinovou opaterou), cez den je babka u mojej mamy a ja zatial navarim, vsetky zvyky absolvujeme trochu skor aby babka mohla naspat cca o 18tej - to uz je unavená.

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz