Aj my raz budeme svokry

1. apr 2024

Ja, ked tu citam tie temy tak sa zamyslam nad tym, ze uz pomaly ani prihovorenie vnucatu nebude povazovane za normalne. Mam 2 synov. A ak budem mat raz nevesty, ako ich tu je dost, tak dakujem pekne. Dam vnucatku lentilky, a nevesta ma bude preklinat este v tom lepsom pripade, v horsom pripade budem mat zakazane vidiet vnuca 😃. Poviem nieco vnucatku, a nevesta mi povie, nech sa nestaram. A este budem mat zoznam co mozem a nemozem k vnucatku 😃. No nic, uzivajme si nase deticky, lebo vnucatka ako svokry velmi ebudem si moct uzivat. To len taky vykrik do tmy 😃.

klementinka58
1. apr 2024

jezis ved toto ja mam len synov, ked citam tu nazory tych mladych zien okolo 20tky tiez sa toho desim.

pribinak
1. apr 2024

Budúca Matka vypracuje manuál. Ako komunikovat s dieťaťom, ako ho nosiť či na rukách alebo v nosiči, kde nakupovať bio banány, v ktorom obchode smieš kúpiť bodycko a aká encyklopédia bude vhodná vo veku 10 mesiacov

Ak niečo porušíš, dostaneš čierny bod. Za 5 čiernych bodov dostaneš zákaz priblíženia na 150 metrov a matke sa písomne ospravedlníš

mirko84
1. apr 2024

Rodicia su na to, aby vychovavali, stari rodicia aby rozmaznavali. A hoci dat lentilky dietatu je ok, dat mu ich pred obedom uz take uzasne nie je. Preto treba trochu aj rozmyslat na stare kolena a skusit nezabudnut, ake je to niekedy tazke pracovat s malymi detmi z pohladu rodica a ze aj “dobre myslene” akcie starych rodicov v skutocnosti az takymi dobrymi napadmi nie su

autor
1. apr 2024

@pribinak Presne tak 😃😃

gelifil
1. apr 2024

veru tak...chcela sma spon jednu dceru...nevydalo

barbora0308
1. apr 2024

Ja dufam, ze budem aspon taka super svokra, ako je ta moja 🤗. Ja respektujem ju a jej nazory a ona moje, vzdy sme sa dohodli na nejakom kompromise. Pevne verim, ze budem mat rovnake stastie aj na nevestu 🤞😁.

13uzivatelka11
1. apr 2024

Tak ja hlavne dúfam, že budem rešpektovať synovu partnerku a keď mi povie, že si neželá aby som ich dieťaťu dala lentilky z nejakeho dovodu, tak ju nedám.. Niekedy nie je chyba len na strane nevesty..

autor
1. apr 2024

@mirko84 Lentilky su jeeeed za kazdych okolnosti, precitaj si temy mamiciek. Je jedno ci pred obedom, ci poobede, ci kedykolvek. Zapamataj si to, aby si raz nemal zakaz priblizenia k vnucatku za lentilky.

petamich
1. apr 2024

myslim, ze to chce kusok zdraveho sedliackeho rozumu a vela tolerancie na oboch stranach 🙂
ja mam uzasnu svokru a velmi si ju vazim, za zo aka je stara mama a ako nam pomaha, na druhej strane chce to aj z mojej strany velku davku trpezlivosti a tolerancie (a z jej strany tiez) a ovladania sa 🙃

mne nevadia lentilky, mne nevadia kinderka...ale su obcas situacie, kedy si moze mysliet, ze som hrozna nevesta - poviem priklad, dieta ma ukazkove obdobie vzdoru, kedy sa snazi si vsetko vydobit revom a jedovanim sa, sme v knihkupectve, on tam vyrobi zachvat, ze chce auticko, vysvetlujeme s muzom, ze nie, ze auto nekupujeme, dieta sa jeduje a moja svoka povie pod Misko nana ti auticko kupi - no jasne, ze sme s muzom raznejsie zareagovali, ze nie nekupi

kto tu bol v prave? v kontexte tvojho prispevku 🙂

inak vo vseobecnosti dobre rady, nad tymi sa nepozastavujem, na co :D najvtipnejsie je, ked sa stretnu obe babky - Petka daj mu bundu zima mu je, Petka vyzlec mu bundu isto mu je teplo 😂

ano tu na MK su tie nazory neviest obcas extremisticke ale priznajme si, ze aj tie babky (a je jedno ci to je mama, svokra) obcas by sa mohli zamysliet co je vhodne a co vhodne nie je

mandzula
1. apr 2024

Castym problemom svokier je fakt, ze nepripustaju, ze nie su najmudrejsie na svete, lebo maju svoj vek, svoje skusenosti, svoje odchovane deti a nepripustaju to, ze to, co bolo dobre kedysi, dnes uz dobre byt nemusi. A pritom staci opytat za nevesty, co si v suvislosti so svojim dietatom zela a nezela. Moja mudra mama to tak urobila - "ja som deti mala davno, neviem, ako sa to robi teraz, povedz mi". Kvoli dietatu sme nemali ani jeden problem ci konflikt.

luccija
1. apr 2024

Nečítala som príspevok, ale to je už folklór ku kazdym sviatkom aj na Vianoce sa riešia rodinné krivdy detto Veľká noc potom prídu prázdniny a uprednostňujú a strážia sa iné vnúčatá🙂vždy cez sviatky tu sú najzaujímavejšie príspevky čo sa týka rodinných vzťahov nevztahov

@pribinak keď už je manuál k pôrodu prečo v tom nepokračovať?🙂)

@petamich to spravila aj moja mama.Nakonieci sme sa my 2 pohádali dieťa si zaželalo Lego hru niečo ako človeče neviem podľa mňa sme ju len raz hrali.Prave včera som triedila staré hračky a spomenula si na to, že to stálo 35 eur a viac a vôbec ju to nezaujalo a roky trci v skrini.

doriiis
1. apr 2024

No tak ja sa vyjadrím ako nevesta,ktorá vyhrala súd so svojím svokrom,ktorý sa môže so svojimi vnúčatami stretávať iba v prítomnosti jedného z rodičov maximálne raz mesačne.
Ak je niekto natoľko zahľadeny do seba a potrebuje si svoje komplexy a frustrácie z toho,že jeho syn si našiel a vybral vás ako partnerku riešiť cez svoje vnúčatá,tak môže byť rád,že dostal aj ten jeden deň v mesiaci.Koniec príbehu

rebellefleur
1. apr 2024

Ja si nemyslim, ze je to vzdy o blbych nevestach vs blbe svokry. Mam dvoch synov, pre moju mamu to su doteraz prve vnucatka.. a podotykam,ze ani zdaleka nie som typ bioekoraw mamy alebo mamy kt by najradsej svoje deti drzala v sklenniku az do 18tky 😁 ALE aj napriek tomu sme sa s mamou viackrat nepohodli a vies preco? Lebo akonahle prisla mama, kt razila teoriu,ze stari rodicia su na rozmaznavanie, neexistovalo, aby som si deti napomenula v jej pritomnosti. A bolo uplne jedno, co robili, nie, nemam napominat,ved su mali..a vysledok? Pri mne posluchaju, ako klasicke deti a ked su pri mame? Nevie si dat s nimi rady. A preco? Lebo ked boli mensi, mohli pri nej vsetko. A koho je to vina? Samozrejme moja, lebo som na nich mala byt prisnejsia 😁 asi tak..

luccija
1. apr 2024

@mandzula áno, len su babky, ktoré sú generál a taká Ti takúto vetu nepovie.Uz, keď vidíš na začiatku vzťahu, že babka diriguje celú rodinu je viac než isté, že raz sa Ti bude starať do výchovy a všetkého.Nedaj Boh sa stretne babka a nevesta general🙂
@doriiis fíha tak vy ste to potiahli ešte ďalej to musí byť zaujímavé

pe_mi
1. apr 2024

Ja asi tiež vždy pomyslím,že ako to bude.stale sa utešujem,že mám syna ,dcéru.tak snáď aspoň dcéra ku mne bude mať bližšie s vnúčatami.kedze od syna bude nevesta
Ale ja verím,že budeme mať pekné vzťahy so zaťkom ,aj nevestou
Ja napr so svojou svokrou pekný vzťah,nerobíme sa naprieky,máme aj celkom podobné názory na život,ale nie všetky,bývajú ja slušne výmeny názorov.
Napr ,ja s mamou absolútne vzťah nemám,to som dcéra a človek si povie,že skorej sa vyžalujem máme svojej a ba práveže vôbec.skorej svokre.
Tak sama som zvedavá ,ale chcela by som veľmi byť za dobre s deťmi všetkými (tým myslím aj zaťka,aj nevestu,aj vlastné deti)

mabenn
1. apr 2024

to aka budes svokra a ako ta budu vnimat nevesty, je len a len na tebe, bez ohladu na temy na MK...ked uz teraz mas tendencie obrannych mechanizmov svojej osoby, ruzove vyhliadky to nema...staci prijat dospelost svojich deti a ich rozhodnuti a vztah svokry s nevestou moze byt velmi fajn, co je aj moj pripad...o sebe si myslim, ze budem dobra svokra uz v synovych 5tich rokoch, pretoze ho necham zit si svoj zivot bez upozornovania na seba a svojej "dolezitosti"

doriiis
1. apr 2024

@luccija ..my nie.To svokor.Si myslel,že sa z neho všetci pototo.Neboj sa,veľmi rýchlo pochopil,že to,čo vyvádzal so svojimi deťmi s mojimi nebude a dnes žije s vedomím,že je najmenej obľúbený starý rodič zo všetkých starých rodičov.
Svokru mám fajn.Mame úplne normálny vzťah a pred 8 mymi rokmi sme si ju zobrali k sebe bývať.

tululu
1. apr 2024

Joooj,ale nooo. Ja mam s mamou perfektny vztah,ale ked som minule synovi pol hodinu vysvetlovala,preco mu nekupim nejaku virtualnu postavicku do nejakej hry za 39 e, lebo je to proste hovadina (pouzila som samozrejme vychovnejsi slovnik) a potom,ako som ustala vsetky fazy od prosenia az cez nervy a nepopustila som, tak moja mama prisla a dala mu 50tku do ruky,ze naaa,kup si moj zlaty co chces. Zase negenarilizujme,lebo myslim, ze tu nie je ani tak dolezite,kto ma pravdu,ako to,ci sa dane strany respektuju a toleruju,myslim svokry a nevesty,vzajomne.

autor
1. apr 2024

@mabenn Temu som pisala cisto zo srandy, aj smejle som take pouzila. Ale je zaujimave, ako pises o mojich obrannych mechanizmoch 😃. Ja mam male deti, svokrou este dlho nebudem. Ale teda urcite neviem povedat ci budem dobra svokra ako ty o sebe 😃. To este taaak vela rokov do vtedy, kym ja svokra budem 😃🙂.

lula3108
1. apr 2024

A ja mam so svokrou totalne super vztah a absolutne ma respektuje ako matku a cokolvek chce urobit s malou tak sa ma opyta ci je to ok. A naopak moja mama ma totalne nerespektuje, vkuse mi robi naschval, vobec ma nepocuva ked jej nieco vysvetlujem a ide si svoje ako sa to volakedy robilo. Cize podla mna je to o povahe babky a nie o tom ci je to svokra alebo mama

mandzula
1. apr 2024

@luccija mala som taku ex svokru - len potom bolo jasne, na koho strane je chyba - s mamou, ktora moj nazor akceptovala, som problem nemala, so svokrou ano. A, ano, doteraz som ta zla nevesta.😀

natall113
1. apr 2024

Veľmi sa mi páči ako sú nevesty zlé, nedovolia nič babkám a tie len chudatka chcú byť s vnúčatami. (Nehovorím o extrémoch)
Ale pozerám sa na to z oboch strán, väčšina svokier nevie prijať iný názor ako svoj, veď vychovali deti za nich sa tak robilo a dobre bolo, teda keď nevesta príde s tým že si niečo neželá väčšinou sa urazia lebo veď oni tak robili a všetci sú tu.
Situácia z dnešku, moja babka išla dať 11 mesačnej dcére čokoládového kohúta, už odhaleného jej ho podávala, zakázala som to ešte vôbec také veci nejedava, som teraz ťa najhoršia vnučka lebo nedoprajem jej pravnúčatu čokoládového kohúta.
Ona by mala 10 minút radosti a ja večer zapečené dieťa.
Myslím že tu treba rešpekt z každej strany, nebála by som sa toho akú syn donesie nevestu, ale toho aby sa zo mňa nestala zadubena svokra, ktorá bude vidieť iba svoj názor a druhých želania ohľadom ich deti úplne ignorovať

danielahamar
1. apr 2024

Ja už som bola aj ako "budúca" svokra, ale zlá som bola hneď, lebo my máme doma určité pravidlá a dievča ich považovalo za smiešne, ako aj to, že chalanisko išiel na výšku a nedal ju, skrz jej psychického vydierania z jej strany a jej to stále príde smiešne a ok, ešte aj dnes /samozrejme, chyba aj môjho dieťaťa, toho som si vedomá/. A som aj nevesta svokry, kt. ma vôbec nerešpektuje a má ma za nič a musím povedať, že sa jedná aj o jedlo, len skrz toho, že máme abkm viacerí v rodine a hlavne najmenší- následky ju nikdy nezaujímali. Táto téma je ozaj zaťažko😅 ja iba hovorím, ak budem ozaj zlá svokra, nech mi to povedia hneď a netvária sa ok, aby sme zbytočne nechodili okolo horúcej kaše a pretvarovali sa, lebo toho už bolo dosť za môj život, skrz pretvarovania a verím, že hádaj sa nejaká dobrá princezná narodila aj pre mojich chalanov. PS: hlavne mojim zdôrazňujeme, nech vyberajú ženu inú ako som ja😅 musí byť aj sranda doma, inak sa nedá 😀

blancheporte
1. apr 2024

Som nevestou už 20 rokov. Za tých 20 rokov mi moja svokra sama od seba zavolala až 3 krát. Aj to len kvôli tomu,že som vedela akú má diagnózu jej syn a ako bude pokračovať liečba. Keď jej syn po 3 operáciách nádoru v hlave bol doma tak tu nevedela prísť a už vôbec sa opýtať,či niečo nepotrebujeme.O svojich vnukov sa nezaujíma,nikdy ich nestrazila a ani sa nezaujíma,či sú chorí,či zdraví. Takže ja tvrdím,že sú aj svokry........ Ale česť výnimkám

maryetta
1. apr 2024

@mirko84 presne tak. Nezakazujem sladkosti. Ale davat pred jedlom? Alebo poza chrbat? A potom ked dieta boli brusko kto riesi plac???
To uz je iste nerespektovanie…. A niekedy mam ozaj pocit ked aj tu citam ze to tie svokry robia akoby narokom.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vesimelonimarsista
1. apr 2024

Ked sa nevesty zacnu hrnut po materských do prace a zistia ako je to s opatrovanim a skolkou, chorobami a podobne, velmi rychlo zmenia nazor. Vtedy su aj svokry dobre 😂😂😂

autor
1. apr 2024

@vesimelonimarsista Ja svokru nemam, ale to sa dava starym zenam chore dieta na starost?

kamatopo
1. apr 2024

Ja som veľmi tolerantná, štedrá a moderná adeptka na svokru 😂no keď vidím čo syn vodí domov mám strach🤦. Ja som bola vďačná za každú radu, postráženie či posunutie oblečenia. Teraz už len zavolanie na spoločnú dovolenku znamená staranie sa do nich a oni si spravia ako mladá slečna povie😂...no už vidím ako všetko bude zle, príde mi to ako konkurencia a nie prirodzená autorita medzi dvoma generáciami. No dúfam,že pri zaťovi to bude iné 😉

kitycat
1. apr 2024

Kazda mame nejake hodnoty a sposob vychovy, tak si hadam na stare kolena spomenieme a same sa opytame, co uznavaju, aku vychovnu metodu chcu pouzivat

nika23t
1. apr 2024

Ja mam tri dcéry, tak uvidíme 😊 Ale napríklad paradoxne moja mama najlepšie vychádza so svagrinou, my so sestrou sme až po nej 😁