Zlá skúsenosť s letným táborom

14. jún 2024

Ahojte mali ste vy alebo vaše dieťa nejakú zlú skúsenosť s detským letným táborom? Skôr tie pobytové ma zaujímajú. Ďakujem veľmi pekne

mandzula
14. jún 2024

Ano, mali, pred tromi rokmi. Otrasne podmienky, smrad plesne, okna bez sietok, takze dcera prisla cela dostipana, nie vzdy tiekla tepla voda, dvere na sprche sa nedali zavriet a k tomu nekvalitna strava. Jedneho animatora vyrazilo hned v prvy den, lebo obtazoval deti.

barborachors
14. jún 2024

Tak zacnem ja:
- pedofilia, otrasne hygienické podmienky, nočný beh pri ktorom sme zablúdili, na druhý den horúčky, cela som sa vysypala, ozrati vedúci, žiaden program, do obedu sme sa učili, tábor niekde v poli, nic tam nebolo, chatky ulepene, špinavé, na izbe nas bolo asi 10
- druhá skúsenosť, zasa pedofilia, obchytkavanie, sikana, otrasne jedlo. Viac si nepamätám a dobre asi tak.
Nikdy by som svoje decko neposlala do tábora, nikdy. Následky si ponesie do konca života. Nenávidela som svojich rodičov za to a dodnes im to neviem odpustiť. Je to samé zlo a pedofilia.

nelka93
14. jún 2024

@barborachors dúfam ze si to aspoň nahlásila, ak je to naozaj tak ako pises

nelka93
14. jún 2024

Ja som chodila ako dieťa do táborov pravidelne a bolo to skvelé. Kopa súťaží, nové decka a prvé platonicke lásky 😅 žiadne zle skúsenosti som nemala. Sestra chodila tiež a sesternica takisto, tiež pohode

barborachors
14. jún 2024

@nelka93 a komu??myslíš ze niekto uverí 6 ročnému decku v roku 1994 ked nebol ani internet? Co si. Zabudni. Ci teraz mam na staré kolená nahlasovat?

katka281
14. jún 2024

Ja som bola ako dieta v tabore, mam na to len prijemne spomienky.Bola som tam so sesternicou, keby som tam bez nej, zrejme by tomu tak nebolo. Jedinu traumu mam z toho, ze sme v noci bludili po lese a strasili nas 😄 tomu trosku dodnes nerozumiem, preco sa to detom robilo/robi.

matullienka
14. jún 2024

@katka281 lvas po lese a nás poslali v noci v lese cez cintorín. Jeden vedúci ležal medzi hrobami a chytal deti za nohu. Skoro som sa po... . Bolo to jediný raz čo som bola aj so sestrou a viac nás rodičia nedali lebo sme nechceli. Ja som mala asi 11 a sestra 10, žiadnu peknú spomienky na ten tábor nemám.

mandzula
14. jún 2024

@matullienka nerozumiem tymto chorym a uchylnym zabavkam. Dcere zas davali cosi lovit v pomyjach, odmietla, samozrejme. Mam pocit, ze im ide o ponizovanie deti.

scila
14. jún 2024

Ja som bola v dvoch.
V prvom sa nám vedúci venovali tak málo, že sa čudujem, že sa nikto z nás v tých lesoch, uprostred ktorých sme boli, nestratil.
Druhý by bol fajn, keby sme neboli celý čas hladní, lebo sme dostávali strašne málo jesť. A doteraz spomíname, ako písal bratranec domov list z iného tábora, ako im nedávajú v poriadne jesť, akí sú hrozne hladní.
Svoje deti dávam len do denných táborov, aby som si vždy poobede mohla overiť, či je všetko ok.
Lebo keď si spomeniem, ako robila vedúcu v tábore jedna moja spolužiačka (ktorej by som ani psa nedala postrážiť) a celý tábor skončil so salmonelou, tak ma vždy prejde chuť poslať ich niekam na týždeň.
Zato muž rád spomína na tábory.

lauricka
16. jún 2024

@barborachors mám už svoj vek, ale ako žiačka som bola v tábore kazdé leto, žiadna pedofília. Nehovorím, že nie je, určite si na to treba dávať pozor a starostlivo vybrať tábor, ale nedá sa zas povedať, že všetky tábory si o tom, čo píšete.

animus
16. jún 2024

Keď som bola dieťa bola som v tábore, z ktorého sme šli linkovým autobusom na výlet na hrad. Vedúci dávali na nás taký pozor, že kamoška ktorá zaspala v tom autobuse v ňom ostala a nikto si to nevšimol. Keby nevolala riaditeľke tábora pani, že na konečnej plače dieťa a vraví že je z tábora tak nikto ani nevie. Toľko k starostlivosti o deti. Inak doteraz nechápem, že sme si to neuvedomili ani my deti.

katkakuch1
17. jún 2024

Keď tu tak čítam tieto komentáre, normálne ma striasa zima.. ja som 4 alebo 5 rokov po sebe bola v jednom tábore. Bol to tak skvelý tábor (žiadna pedofília, žiadne nočné vychádzky, behy ani nechutné veci). Deti boli pre animátorov prvoradé. Na tábor spomínam s úsmevom. Každé dieťa si mohlo počas dňa vybrať, čo chce robiť. Mali sme rôzne krúžky (vyrábanie- niečo ako šikovné ruky, tanečný, divadelný, ale tiež sa mohli deti tuším voziť na koníkovi počas dňa) potom sa šlo na obed a poobede bol v amfiteátri nejaký program. Všetko na jednom mieste.. Neskutočný zážitok.. Za hry, ak sme sa zapojili sme dostali "euráče" a tie sme potom mohli využiť na kúpu napríklad tých výrobkov, ktoré niekto vyrobil🤔. Boli to krásne roky.. nové kamarátstva, lásky a zážitky.. ako tak pozerám, tábor ešte stále existuje, akurát je na novom mieste. ❤️

candii
17. jún 2024

Ja ako dieťa som bola v 3 táboroch. A všetko super. Na ten prvý spomínam do dnes, krásne spomienky, úžasný vedúci.. pamätám že sme revali celý autobus keď sme s tadiaľ odchádzali. Druhý tábor bol tiež fajn. A tretí, to som už bola taká väčšia som mala asi 14 rokov bol tiež fajn. Ale v dnešnej dobe by som svoje deti nedala 🫣🤣

oskvarka
17. jún 2024

@barborachors wow tak toto su hrozne zazitky ja som ako dieta bola na vela taboroch a milovala som to .. aj ked som mala aj zle zazitky ale tak max. nejaky pokus o sikanu so strany inych deti ktory ale nebol za hranou ktoru by som nezvladla hlavne ked som chodievala vzdy so sestrou.. kamarat mal napriklad problem s pravidlom ze mobili sa odovzdaju veducim a nevola sa a nakolko kamaratkyn syn nebol s tym stotozneny tak sa po par dnoch vratil domov.. a tiez denny tabor tam jedna veduca raz bola dost out ale len taka prisna stara skola autorita z pozicie kriku a prikazovania co sa moze a co nie.. tak ale deti chceli tabor dochodit ale uz druhy raz by nesli ale teda ja som nikdy deti nedavala do tabora aby som ja mohla ist na dovolenku alebo tak... a ani ja som ako dieta tak nechodila...

oskvarka
17. jún 2024

ale tak davam deti na tabor tam kde viem co ich tam caka a kto ich tam caka ziadne ze paci sa mi reklama

mandzula
17. jún 2024

@candii ja by som to nazvalovala na dobu. Ja som bola ako 16-rocna (rok 1997) v Spanielsku, kde jeden z "dozorcov" prasil moju kamaratku a ucil nas, ako kradnut na trhoch. Ale inak bolo super, nikto sa do nas a o nas nestaral, mali sme absolutnu volnost, na co sa dnes ako matka pozeram uplne inak.🙂

candii
17. jún 2024

@mandzula Ježiš 🫣🫣

lenkakravcova
17. jún 2024

Bola som na jednom, keď som mala asi 12 rokov a celkom mi stačilo. Chceli nás unaviť, tak nás hnali prútmi z vŕby a my sme utekali. Asi 1-2km. Pár minút pred koncom som sa potkla a rozbila si koleno. Celý zvyšok táboru som musela sedieť na zadku, lebo som mala koleno rozbité tak, že mi bolo pomaly vidno kosť. Hojilo sa mi to asi mesiac a dodnes mi ostala jazva 🙁

oskvarka
17. jún 2024

@scila tak ja som raz bola ako veduca na sustredeni kde nam tak hrozne varili (malo a stiplave) ze sme ako veduci chodili s detmi v ramci poobednej prechadzky do potravin mi sme im tam kupovali este dodatocne chleby na druhu veceru a desiatu lebo nam to bolo luto a aj deti same si namiesto beznych sladkosti kupovali vianocky :D:D.. uz sme tam do toho zariadenia nikdy viac sustredenie nerobili (ono pointa je v tom ze ked chces dat nizsiu cenu aby si to rodicia mohli dovolit tak hladas dobru ponuku na akciu ale nie vzdy je potom ta kvalita ok - ale dopredu to nikdy nevies..).. ale neviem o tom ze by sa tam nejake deti citili zle z akejkolvek stranky .. bol to skorej taky drsnejsi taborovi zazitok.. ale tak jasne vzdy je to o ludoch ked to maju veduci ktrz nemaju vztah k zodpovednosti a k detom tak zazsrak z toho ani za velke peniaze nebude...

beronsche
17. jún 2024

Raz som čítala, že hoci si ľudia často myslia, že podmienky pre povolenie letného tábora sú porovnateľné s tým, aké majú prevádzkovatelia trebárs škôlky, pri organizovaní detských táborov to tak nie je.
Ten môže mať takmer ktokoľvek a personál nemusí mať žiadne pedagogické vzdelanie, či akékoľvek skúsenosti.
Kauz bolo viac než dosť a je to len špička ľadovca, lebo veľa veci sa nedostane na verejnost...

Osobne skúsenosť nemám, stacia mi skúsenosti iných, svoje deti davam len do denných táborov, na noc určite nie.
Ale keby som už išla dieťa do tábora dať, dôkladne by som ho preverila. Fakt dôkladne!

mandzula
17. jún 2024

Este doplnim dalsiu skusenost. Dcera bola v tabore s kamaratom, ktory sa do nej zalubil (potom spolu rok a pol chodili), no na mladeho (mal vtedy 16) mala zalusk aj taborova veduca (asi 30-rocna pani s tromi detmi), ktora mu ponukala "masaz chrbatika", a ked zistila, ze ma viac zaujem o moju dceru ako o nu, dceru akoze nahodou posotila zo schodov (bez svedkov) a do konca tabora jej davala pocitit, ze je jej sokyna.

laurita285
17. jún 2024

Rata sa aj to, že tam bol bordel a špina v matracoch ploštice a po dvoch týždňoch som prišla už s lietajúcimi všami domov?

zedncaa368
28. júl 2024

Bola som v dedinskom tabore u nas...hrozne. Hygiena išla bokom, kúpeľne hrozne, museli sme sa sprchovat v plavkách. Na tretí deň vytopilo sprchy a tak sme sa sprchovali vonku s hadicou s ľadovou vodou, ked bolo vonku večer tma. Vedúci otras, vôbec sa o nás nestaral, prevažne 15 ročne decka závislé na mobile a elektronkach. Nikto neriešil keď ti bolo zle, dievča z izby zlomený nos a dali jej na to ľad...ma deformaciu nosu doteraz. Šikana zo strany najmä animátorov, ktorí si utahovali z nás dosť nevhodným poznámkami. Spali sme na plesnivych starých a smradlavych matracoch . Areál tábora bola bývalá škôlka, no pekelne stará a tak tam tiež nebolo bohvie co. Aktivity dosť nudné. Celkovo na to nemám dobre spomienky.

123467
28. júl 2024

Preboha 😨 to som necakala🫣
Ja som bola v tabore kazde leto s kamosmi a keby mozem idem aj teraz. Stale to spominame ako tam bolo super 👍

dominikamacakova
28. júl 2024

Robíte si srandu? Ja som sa tešila, že keď budú deti väčšie tak ich dám do tábora 🙈

lakebabe
28. júl 2024

Chodila som každý rok až do 15 a všetko super

betulinka1
28. júl 2024

Raz mi jeden trestny advokat hovoril o pripade typka, co robil v táboroch pre deti 11 rokov a az po tretom nahlásení obťažovania z tym policia zacala nieco robit a obvinila ho. Otazka je kolko tych deti bolo za tych 11 rokov. Ale aspon ich nezneužil sexuálne ale “iba” hladkal po intímnych miestach.

123467
28. júl 2024

@lakebabe ja tiez iba pozeram 😨 keby mozem idem hned aj teraz
Super zazitky mam odtial a naozaj by som nikdy nepovedala, ze nieco take sa deje v taboroch 😨😨

lakebabe
28. júl 2024

@123467 zas ja som chodila prevažne na krestanske tábory kde sme sa všetci poznali už roky, boli sme partia a na jazykové tábory a také. V jednom kazdy rok robila aj moja starsia sestra animatorku. Ale chvalabohu nikdy sa nič nedialo aj strava bola fajn. Zážitkov kopec hneď by som isla

123467
28. júl 2024

@lakebabe presne, ze aj ta strava som naozaj prekvapena, ze detom nedavaju dostatok
Ja som bola vzdy az prejedena 🫣 vzdy nejaka opekacka, sladkosti, zmrzlina …
Hrozne co sa deje aby sa clovek bal aj deti pustit a to som si hovorila, ze ked budu vacsi urcite budu chciet ist tak ako ja