Aký tábor by ste nám odporučili?

11. júl 2023

Baby mám príliš akčnú svokru, ktorá vie dobre delegovať. Vždy nakáže rodine kto čo má robiť a ona si len vyloží nohy prípade každého kontroluje. Muž si na to už zvykol ale ja sa je snažím vyhýbať. Tak zas svokra všetko zorganizovala tak aby ona nemusela nič.
Tak teraz k veci cez letné prázdniny bude u nás bývať neter ktorá žije v Budapešti. Otec je zomrel vlani, mama , moja švagriná veľa pracuje. U nich sú prázdniny už mesiac, od vtedy do teraz bola u otcovej rodiny v Nemecku. Príde cez víkend. Lenže svokra pôjde za pár dní do kúpeľov. Obaja pracujeme máme staršie deti, ktoré budú doma samé alebo s kamošmi. Staršia má sem tam aj brigádu, ale pôjdu aj do tábora. Dievča hovorí plynule anglicky,nemecky a maďarsky po slovensky veľmi málo.
Vedel by niekto odporučiť tábor pre 11 ročné dievča? Čo som našla už voľné miesto nemali. Neviem čo s ňou keď u nás nikto nebude doma. Viem že hľadám neskoro ale muž ma postavil pred hotovú vec. Svokra musela vedieť vopred ale šikovne tajila príchod vnučky. Za každú radu vopred ďakujem.

lucica
11. júl 2023

skúste centrá voľného času, napríklad v Dúbravke je Klokan a robia relativne lacné tábory. Tam by teoreticky mohli mať voľno, alebo dennetabory.sk

autor
11. júl 2023

@lucica zabudla som napísať bývame BB kraj na dedine 25 km od mesta. Dieťa by do slovenského tábora nešlo

lucka_ke
11. júl 2023

nechala by som to na svokru, keď súhlasila s návštevou nech vnučke zabezpečí aj program

0silvia0
11. júl 2023

tak ako píše @lucka_ke nechala by som to na svokru, prípadne na manžela. Keď ťa už postavil pred hotovú vec. Ja by som sa do toho nemiešala.

autor
11. júl 2023

@lucka_ke
@0silvia0 ďakujem ale na to som sa nepýtala. 25r vzťah si rúcať nechcem, muž je poľnohospodár odchádza za tmy prichádza za tmy, teraz dovču nedostane, svokra je zabalená, odchádza do kúpeľov na 3t. Hľadám riešenie nie spôsob ako rozhádať rodinu.

0silvia0
11. júl 2023

tak do slovenského tábora by dievča nešlo, poväčšine sú tábory obsadené, tak len obvolávať ktoré tábory sú voľné. Tu darmo odporúčime tábor, ked môžu byť všetky obsadené. Tak jedine niekde na juhu slovenska, kde sa hovorí aj maďarsky?

zuzana76
11. júl 2023

@autor vziat si dovolenku, teda ty

zuzana76
11. júl 2023

@autor a 11 rocna nemoze byt doma s tvojimi detmi? ty navaris a oni si len zohreju

zuzana76
11. júl 2023
zuzana76
11. júl 2023

pripadne zaplatit studentku VS, ktora hovori anglicky, ci madarsky, alebo nemecky a nech ju povodi po muzeach, zajde s nou na obed na nejake menucko,

zuzana76
11. júl 2023

alebo nejaka ucitelka, co ma prazdniny

januska12323
11. júl 2023

Nech rieši program svokra. Ak nič tak bude doma sama. Mala sa ozvať skôr.

ninusa221
11. júl 2023

Skús pozrieť wachumba tábory je tam aj anglické zameranie

lucka_ke
11. júl 2023

neviem či ešte bude voľné takto na poslednú chvíľu, ale máte to relatívne blízko BB https://www.speak.sk/kurzy/letny-pobytovy-tabor... alebo www.vista.sk

autor
11. júl 2023

Sorry baby možno som sa zle vyjadrila nie sme okr BB iba BB kraj, okr mesto máme na 25km, mesto BB máme ďaleko, keď idem na školenie či k dr do BB vstávam pred štvrtou na bus aby som došla do ôsmej,

lucka_ke
11. júl 2023

pri pobytovom je jedno odkiaľ ste, odveziete ju a o týždeň-dva pôjdete pre ňu, môj syn chodí bežne do táborov na druhý koniec SK

autor
11. júl 2023

@lucka_ke sorry ale aspoň polka tých linkov bola na denné tábory dochádzanie je v našom prípade nereálne

zuzana76
11. júl 2023

@autor no tak neviem, ty chces dieta, ktore nevie poriadne po slovensky poslat na tyzdnovy tabor, v prvom rade je od babky nezodpovedne, ze sa k tomu takto stavia, ja som bola minuly rok v kupeloch a bola tam babka s vnukom, omhono mensim, ona mala procedury a vnucik chodil s nou, najdi tu opatrovatelku teda a nech vas cakaju u vas doma, navar a mas to vybavene

zuzana76
11. júl 2023

@autor a nech to je studentka anglictiny, alebo nemciny, aby sa vedeli dorozumiet, nic ine vo vasom pripade si neviem predstavit, slovensky tabor nie, denny tabor nie, dochadzat sa neda.