6 ročné dieťa a prázdniny u starých rodičov

mia885
3. dec 2013

Ahojte, dakujem vopred za vsetky nazory. Dali by ste svoje skoro 6 rocne dieta na prazdniny ku starym rodicom na 2 tyzdne? Myslite ze je to vhodne? Alebo je to este prilis dlha doba pre take diets na odlucenie od matky? Dakujem za vsetky odpovede

lleniak
3. dec 2013

@mia885 jaj, dala, kedykolvek a vdacne, len keby boli blizsie a vladali 😉

mia885
autor
3. dec 2013

Takze je to v poriadku, nemusim sa citit zle🙂 trosku som bola na pochybach ci je to spravne a ci to neni dlha doba🙂 dcerka ma starych rodicov rada a rada je s nimi tak to je v poriadku teda 🙂

something
3. dec 2013

Svagrina dava tak na 4dni aj 15mes.To je cudne.Ale 6.myslim v pohode

rebroza
3. dec 2013

@mia885 aj ja by som syna dala, len nemaju tolko volno. bol s nimi cca 5 dni na dovolenke a uplne v pohode. ked mal tri roky, bola som mesiac v nemocnici, to sa onho staral na striedacku manzel a stari rodicia a tiez prezil bez ujmy.
zalezi podla mna na dietati a aj na starych rodicoch a aky maju medzi sebou vztah.

cicimotinka
3. dec 2013

Náš mal v lete 4 a bol po týždni u jedných aj druhých starkých... a v pohode... záleží od dieťaťa... náš chcel ísť a páčilo sa mu... 😉

sissy27
3. dec 2013

@mia885 moja v 6 rokoch bola na týždeň v tábore aj na sústredku, dokonca aj v švp... nemám pocit, že by ju to traumatizovalo a výčitky za to nemám ani trochu... a teda čo sa ja pamätám, tak v 6 rokoch som bola so starými rodičmi celéééééé leto na dedine - najlepšie prázdniny 😉 škoda, že to neviem zariadiť aj pre svoju dcéru... (nie preto, aby som sa jej "zbavila", ale aby si tie prázdniny fakt užila)

bets
4. dec 2013

Deti chodia v lete na prazdniny odkedy chodia do skolky a ja do prace, to je od 3r. Dcera ako predskolacka bola so synovou triedou v SvP, lebo mali miesto a ponukli ho buducim skolakom. Co som videla, keď sme deti viezli do tabora, bolí tam aj 6r. deti, dokonca aj také, ktoré len malo ist do skoly.

sashabb
4. dec 2013

@mia885 samozrejme 😉 6r. dieťa bude len rado, že má pokoj od rodičov 😀

rebeka7501
4. dec 2013

@mia885 sranduješ ? veď by nešlo k cudím. Moju dcéru som dala na mesiac mojej mame a otcovi (boli na chalupe) a to mala 8 mesiacov, lebo jasle boli zavreté a ja som nemala ani jeden deň dovolenky. Dcéra chodila od 3 rokov do škôlky v prírode.
Alebo nechceš dieťa naučiť samostatnosti a spoznať niečo iné, niekoho iného ?
Koľko je takých mamičiek, že dieťa pei sebe drží do dospelosti, všetko za neho rieši, a výsledok ?

mia885
autor
4. dec 2013

Ved to je v poriadku, ona uz na tych prazdninach je 🙂 uz jeden tyzden presiel tak este jeden 🙂 ale je mi lepsie ked toto citam 🙂 jasne ze sa nauci samostatnosti 🙂

katie555
4. dec 2013

co je na tom zle? my davame uz 13 mesacne dieta na 3 alebo 4 dni k starym rodicom...nech sa uci ...viem ze je tam o nu postarane nadstandartne ...byvaju 3 hodiny od nas , my chodime do prace...
ja osobne planujem od cca 3-4 rokoch davat mojej matke na 2tyzdne ...

angua27
4. dec 2013

@mia885, určite áno. ak má starých rodičov rada a rozumejú si, tak áno. môj syn chodí na takéto prázdniny k starým rodičom od 4 rokov, ale väčšinou len v lete, keď vykrívame prázdniny v škôlke. počas školského roka sa však stane, že ak doliečujeme chorobu je u starých rodičov na týždeň. 😉

gubcikova
4. dec 2013

naša malá od 16mes.chodí na 3 dni k babke či dedkovi.bola už aj 5 dní mimo

sharmana
8. dec 2013

@mia885 ja ťa chápem, ale myslím že je to v poriadku, pokial starých rodičov dieťa pozná a ty im dôveruješ 😉 ja mám 3,5 ročnú dcérku a nespala u nikoho ešte ani na jednu noc bez nás 😀 rodiny sú daleko a proste vždy tam spíme aj my s mm... ale tak tiež tajne dúfam, že ked bude mať už 6 rokov, tak aspon nejaký týžden na prázdninách u babinky vydrží 😉
inak my sme chodili k starým rodičom na celé letné prázdniny... hold iná doba, ale vtedy to bolo nejaké krajšie 😵

zuzana612
8. dec 2013

@mia885 bud rada ze ma male starych rodicov ktorych ma rada a ktori su ochotni su ju na tie 2 tyzdne zobrat. poznam pripady, kedy stari rodiacia nezoberu dieta ani na pol dna 😔 Ja mam nastastie tiez super rodicov a deti ich maju velmi radi, stale sa pytaju kedy pojdu ku nim na prazdniny. Najstarsi syn bol prvy krat s nimi ked mal 22 mesiacov a ja som bola v porodnici a manzel nemal dovolenku. Tak bol tyzden s mojimi rodicmi. Dcera bola prvy krat na prazdninach ked mala asi 2 roky, ale jasne ze bola aj so synom, lebo ona by ako dvojrocna sama nesla 🙂 Takze sa netrap tym ze si 2 tyzdne bez dietata, ale si to pekne uzi a oddychni si 🙂

cawes
8. dec 2013

@something a co je na tom cudne?
moj maly ma 16 mesiacov, ked mal 10 ostal 2 tyzdne z babkou, pretoze sme isli do Ameriky , neskor ostal zase 3 dni z babkou a tak. Nahodou si myslim ze je to dobre aj pre dieta

zita19
8. dec 2013

@mia885 6 rocne dieta by som bez problemov dala nielen k starym rodicom, ale aj do skoly v prirode a do letneho tabora. Pred tym ho treba ale naucit samostatne jest, obliekat sa, zaviazat snurky, umyvat si zuby a sprchovat sa. Vsetko toto pisem z vlastnych skusenosti s detmi v letnych taboroch. Boli take, co si nevedeli masko nakrajat, take co sa nevedeli pooblekat kym som im na postel nenachystala co si maju obliest, ucila som ich viazat snurky na topankach, tlacila pastu na kefku a ucila ich ako sa mydli pod sprchou.
k drobcovi, co som pre neho nafasovala flasu s cumlom na mlieko a instrukciu ako mu ju mam potajomky po veceroch davat, aby sa borec nehandil radsej nebudem pisat. Niekedy som bola rada, ze nemusim strazit cumel 😀 😀 😀 😀

exupery
8. dec 2013

@mia885 no moja ma 3 a pol a u starych rodicov,by bola nonstop,keby mohla...takze urcite ano,ak by boli ochotni a dieta tam je rado...nech si uzivaju jeden druhych ved stari rodicia tu nebudu vecne,a dieta tam tiez nebude chciet chodit ,ked bude v puberte...

katinka1987
8. dec 2013

no ja ked som bola mala a stale som bola chora v skolke, tak som chodievala k babke aj na 3 tyzdne a to som mala 3-4 roky 🙂
@mia885

something
8. dec 2013

@cawes ak je to raz za cas, ok ale u mojej svagrinej mam pocit, ze keby mohla tak to robi kazdy tyzden. Proste tam chce deti odlozit aby si ona mohla vylozit nohy. To nie je podla mna cudne. A ak to ma objektivne priciny tak je to ok

trinita20
1. nov 2023

Diktátu a A