Ženské meno - skratky bez A

klip0
29. dec 2023

Ahojte, aj u vás v okolí sa rozmohli posledné roky prezývky bez A ? Klasické ženské meno, ale ľudia ho skrátia týmto spôsobom.
Mám na mysli napr Domin, Vanes, Veron, Terez, Natal, Ivon...
Páči sa vám to ? Prípadne volajú vás tak ?

vilma7
29. dec 2023

Nikdy som nikoho tak neoslovovala a ani nepočula v najbližšom okolí... Nie, nepáčilo by sa mi to.

petronellla87
29. dec 2023

@klip0 dcerku obcas volaju Alic... Ale nejak specialne som sa nad tym nezamyslala😁

sima338
29. dec 2023

sesternica je Alžbetka a bežne ju volajú aj Alžbet

adeladulova
29. dec 2023

Mna Adel
Ja kamosky Mon, Simon, Zu. Paci sa mi to

rorino
29. dec 2023

@klip0 nie ,je to hrozne a vôbec nie moderné,skôr už ľudia od dobroty nevedia ,čo vymyslieť,tak sa opicia,lebo chcú byť "in"😂😂😂

nevenka
29. dec 2023

@sima338 ja som myslela, ze toto nebudem robit a predsa. Nasu Alzbetku volam Alzbet niekedy 😅🤣.

andrea_82
29. dec 2023

Aj mna v robote volali Andrej. Zo zaciatku mi to bolo cudne, ale zvykla som si a nakoniec mi to vobec neprekazalo. Ja celkovo nemam problem so ziadnou variantou, skrateninou mojho mena.

sima338
29. dec 2023

@nevenka vieš čo, ja to chápem...Alžbetku ju voláme my blízki, priateľ, blízke kamošky, ale vieš, kolegovia v robote, nejakí spolužiaci, ona neznáša Betka, tak Alžbet je také neutrálne, čo viem, strašne veľa ludi má problém normálne povedať Alžbeta a osloviť tak ženu

biem22
29. dec 2023

@klip0 neter volám roky Vanes 🙂

katica06
29. dec 2023

@klip0 nikdy som nikoho nepočula takto oslovovať ale poznám ženy čo majú krstné mená bez a na konci ako Beatrix či Dagmar

katuskacicuska
29. dec 2023

Nikdy som to ešte nepočula a teda je to aj tak otrasne 😳🙄 take komolenie mien mám najradšej 🙄

siska53
29. dec 2023

@klip0 my sme sa tak s jednou kamoskou este na strednej skole ( 30 rokov dozadu) volali bez posledneho "a" v mene.. a boli sme s tym obe v pohode.

mikadooo
29. dec 2023

@klip0 nie, v mojom okolí nie 🤷. Decká sa navzájom volajú normálne, tuším len Natálka je Naty, ale tiež by sa mi zakaždým nechcelo kričať na kamošku "Natália!" alebo "Natálka!" Nemôže byť, že to tá dotyčná tak chce? V tom prípade, nech ju kamaráti volajú aj Lietadlo, pre mňa za mňa... Ja som celkom ok, ako sa deti volajú, lebo my ako decká sme sa volali navzájom "Zuza", "Kata", "Jula", tak táto verzia, ktorú ty píšeš, mi príde príjemnejšia, ako tá naša 😁.

nevenka
29. dec 2023

@sima338 chapem...no my bezne aj Bety, Betka, Betulka, ale tak bude mat 1 rocik zatial. Ale normalne zacina rozpravat a snazila sa po mne zopakovat Alzbeta, taka zlata bola.
No a nasa pediatricka mi hovorila, ze ma pacientku, co bolo vysnivane dievcatko po 2 chlapcoch a ti ju volali Alzba 😆🤣. Tak to uz mi prislo moc ujete 🤪.

jamimo
29. dec 2023

@klip0 poznám Vanes, Dorot, Alžbet, Meli (sa), Val, Naty (Natália, Nathan), Kris (Kristián) Sebo, Sebi(Sebastián), Sam (Samuel) .... mne sa tie skratky a skomoleniny nepáčia. Som fanúšik mien v takej podobe ako sú pôvodne... avšak kto ako volá svoje dieťa je len a len jeho vec 🤷‍♀️

reanda
29. dec 2023

posledne roky? ved to sa pouzivalo vzdy.. moju babku volali kamaratky "Maryš" 😀

majaa81
29. dec 2023

@klip0 moju dcéru tiež volajú Vanes a ja moju sestru už roky rokúce Alen 😁

nika11103
30. dec 2023

Áno rozmohlo sa to teda ja to vnímam aj hovorím 🤣 mojej dcére poviem Terez bežne alebo Terezi, kolegyňu som volala Erik aj keď bola Erika ale jej sa to teda nepáčilo tak samozrejme som prestala . Nvm prečo sa to deje

kristiii
30. dec 2023

@klip0 popravde sa s tým moc nestretávam, ale páči sa mi to. Napríklad to Terez či Ivon mi príde jemnejšie než pôvodná verzia Terézia či Ivona.

bylinka25
30. dec 2023

Mňa volajú Elen a moju babku volali Veron néni.

cakanka22
30. dec 2023

@klip0 Poznám jednu osobu, ktorá to robí, a ide ma rozdrapiť od jedu ked ma tak osloví, bez A na konci.. Nemám celkovo rada rôzne verzie mien, páči sa mi moje meno tak, ako je v kalendári.

anika
30. dec 2023

@klip0 ja casto volam svoju dcerku Haňu( Hana)

ivanaks
30. dec 2023

Poznám Margitu, ktorú niektorí volajú Margit. A mne učiteľ na VŠ občas hovoril Ivi.

wwpela
3. feb 2024

@klip0 viac ako Veron sa mi páči Vernon 😎

zuzana76
3. feb 2024

@klip0 este vanes, veron, Adel ok, by som dokazala prekusnut, ostatne su strasne patvary

zuzana76
3. feb 2024

Ano, volakedy volali aj Ivanu Ivik, Zuzanu Zuzik, Elenu Elen, pri niektorych ok, beriem, pri iných mi to pride nasilu

nika11103
3. feb 2024

Tereza - Terez alebo Tete 😍