Výber mena pre dievčatko na poslednú chvíľu

18. dec 2021

Som v strese z toho že nemám meno viac ako z pôrodu. Čakám tretie dievča a neviem fakt vybrať nič sa mi už nezdá dobré. Už som bola viac-menej rozhodnutá že to bude Júlia, nie že by som bola presvedčená , ale proste niečo v tej pôrodnici povedat musím 🙈 každú chvíľu môžem porodiť a teraz som počula meno Amélia a zdá sa mi lepšie. Amália nie , to som už vyradila pri tisícom listovaní kalendára 😩 ale na tomto sa mi páči skrátená verzia Meli, Melinka...ale niesom si istá , je to na poslednú chvíľu , mám pocit že som pod veľkým časovým tlakom, že sa mám rozhodnúť a ja neviem ....nebudú si to ľudia mýliť aj tak s Amáliou? Júlia je istota, ale zas sa mi nepáči zdrobnenina Julka neviem nejak mi nesedí ....čo si má hodiť mincou ? Muž mi povedal, že ako chcem. Že jemu sa nepáčilo ani druhej dcére aké meno som si presadila ,ale že si zvykol a už sa mu páči 😁

vamajka
18. dec 2021

A dve starsie sa ako volaju? Ja keby mam teraz dceru tak sa mi paci Vanda.

marseillefan
18. dec 2021

Júlia je krásne meno... ja by som dal na prvý inštinkt a hotovo.

haslerka31
18. dec 2021

Meli , Melinka moze byt aj Melania.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mauduska
18. dec 2021

ja mám žiačku Melániu a volám ju Melani. Krásne meno podľa mňa 🙂

fineta
18. dec 2021

Júlia je krasne meno. Moje babky boli Júlia a Juliana. Ale keby mam druhu dcerku, urcite by bola Gréta. 💗

modraslamka
18. dec 2021

tak daj Melisa a skratene Meli.

ella2015
18. dec 2021

Ideš dať meno svojej dcere a už vymýšľaš skratky, zdrobneniny? Júlia aj Amélia je krásne meno, celé tak ako je, v rodine máme Alexandru a nikto jej nepovie inak ako Alexandra, známi majú Auréliu a vieš ako jej hovoria? Aurélia lebo to bolo meno podľa nich na aké sa nedá vymyslieť citujem Pripečená skratka. Ženy dávate tu deťom fakt nádherne, zvučné mená, tak čo keby ste deti aj tak volali ako ich pomenujete?😉

e1i
18. dec 2021

Ja mam Julku a lepšie meno som vybrať nemohla. Sedi jej dokonale

miadi
18. dec 2021

Vobec by som sa netrapila ako budu druhi vyslovovat meno. Zas nie su postihnuti budu vyslovovat ako to je., zas Tieto mena su uplne jednoduche nic zlozite .. vyber to co sa ti paci najviac . Cize Amelia. A volaj ju Meli ked chces . Mozno si z toho robis vedu aby si nemusela mysliet na porod. Nic sa nestane ani ked si meno vyberies az ked ti babatko podaju do naruce pozries sa jej do tvaricky a budes mat jasno ake jedine meno sa jej hodi.

evaachesa
19. dec 2021

Za mňa z týchto Julka ..a ja by som dala Janku (Jana) 😀

julie19
19. dec 2021

Ahoj, ja som Julia a tiež sa mi nepáčilo oslovenie Julka ... a vieš koľko ľudí má tak vola? ... nikto ... len cudzí ak tak ... môj muž má vola Júlia alebo mamina už teraz 😅🤷‍♀️... naši má volajú Julie (Džuli) alebo Julča, kamarátky a kolegyne keď má oslovujú tak Juli, Julik, Julči... neboj sa, dieťa si to zorganizuje samé keď sa mu nejaké oslovenie nebude páčiť ;)

kamatopo
19. dec 2021

Moja mama je Júlia a vyhrozila sa mi doživotnou nekomunikaciou ak dám meno po nej🤣🤣🤣. Ale bratia ju volajú Julinka,alebo Juliska.

thereisabear
19. dec 2021

Amélia je krásne, je to už pomerne bežné meno. Ani Júliou nič nepokazíš.

karhu
19. dec 2021

juliana, skratene lianka

peter0123
19. dec 2021

Máme v rodine Melindu, tiež ju volajú Meli

mamina0078
19. dec 2021

Kludne jej daj Julia skratky neries ked sa ti nepaci tak ju volaj celym menom. Ja tiez nepouzivam skratky a uz v detstve ked mi niekto dal na meno skratko som ho poslala niekde priemerne veku aky som mala...

anjelik9993
19. dec 2021

Ahoj, ja mám tiež 3 dievčatá 🙂 Prvé dve mená som vybrala ja, pri druhej sme mali dve mená, kde druhé, čo neprešlo, bol manželov výber.. takže pri tretej bolo meno jasné 😀 Druhá dcérka sa volá Amélia a teda skratkami ju nevoláme, možno len Ameli, lebo je to krásne meno ako je...

sazumak
19. dec 2021

My tiež máme 3 dievčatá a ak by ešte niekedy bola náhodou štvrtá, tak by bola Amélia 🙂 Ja napr. v širokom okolí nepoznám jedinú. Júlia je tiež krásne meno, posledný rok je ich strašne veľa, ale mne by to bolo jedno, keby sa mi to meno páčilo, tak si ho dám 🙂

deti95060810
19. dec 2021

za mňa Júlia nie, skôr Melania - pekné meno
to máš času ešte dosť ak si doma, ja som bola postavená pred hotovú vec - narodila sa dcéra a my sme mali mená až dve pre chlapca.... manžel bol taký sklamaný že mi po oznámení že sa narodilo dievčatko zložil telefón...a vraj meno si mám dať aké chcem... Meno dal lekár.... dcéra má 13 r., s menom sme úplne OK, a je ocinková fotka....
už sa na tom s mm len smejeme....ostatným dievčatám dával meno ocinko resp. si presadil svoj názor.

dada0902
19. dec 2021

Mia Lea Lili Laura

drimonna
19. dec 2021

A čo tak meno MELINDA? 💙

via88
19. dec 2021

Mne sa Julia velmi paci, ja som mala vybrate Julka alebo Milica, alebo Milota, pacila sa mi skratka Mili… mam Michala takze posuvam 😀

panda6
19. dec 2021

Mala som vybrate Sandra alebo Linda. Nevedela som co to bude. Nakoniec to bol chlapec🙂

anonym0001
19. dec 2021

Nerozumiem, ako niekto nemoze mat meno pre dieta. Ja som vedela mena mojich deti snad od detstva. Dievcenske aj chlapcenske. Len som nevedela, ze ich nikdy mat nebudem.
Julka je nadherne meno.

drimonna
19. dec 2021

@anonym0001 prečo?

timejka020
19. dec 2021

Ahoj mala som ten istý problém 😆 synovi vybrali meno rodicia a manžel mne sa do dnes jeho meno nepáči 😏 Po 3 rokoch sa nám narodila dcérka tam som už hneď vo pred upozornila ze meno vyberám ja 😬 porod sa blížil meno nikde nemala som žiadnu predstavu malinka sa narodila bola 3 dni bez mena v nemocnici bola len priezviskom písaná po 3 dňoch ma napadlo meno Viktória krajšie meno pre ňu som si nemohla vybrať meno jej pristane a ja som spokojná 🤗😍 inac Julka je krásne meno 👍

mamina0078
19. dec 2021

@anonym0001 pise, ze caka 3.dievca ja tiez od detstva som mala 1 dievcenske len, ktore sa mi na 100% pacilo a 3 chlapcenske 😂 nie kazdy ma vybratu polovicu kalendara... Kebyze ja cakam 3 dievca alebo hoc aj 2 tak tiez netusim ako sa bude volat

ivangeline
19. dec 2021

Vsak pekne meno. My mame Klaru. ;) A chcem Violu.

babatkoo
19. dec 2021

Linda 🙂