Viky alebo Viki

ela1111
7. aug 2024

Ahojte, ako je skrátená verzia od Viktórie? Väčšinou sa stretávam s Viki, ale mne sa z gramatického hľadiska viac hodí Viky. Plánujem tak pomenovať svoju malú a zaujimalo by ma, ako ste zvyknuté v prípade, že sa tam voláte vy alebo vaše dcérky 🙂
Ďakujem

julka188
7. aug 2024

@ela1111 piseme Viki, ked sa ucila v skolke pisat svoje meno velkymi tlacenymi pismenami, bolo to pre nu jednoduchsie, preto sme ju tak naucili a aj seba 🙂a to som ucitelka slovenciny 🙈 Sama sa nad tym pozastavovala, ked sa ucili, ze k je tvrda spoluhlaska, no zvyk je zelezna kosela

mercy13
7. aug 2024

Ja mam Viki 👍

bu1bu
7. aug 2024

A nieje to jedno? Je to len prezývka. Na úradných dokumentoch bude Viktória ( teda ak neplánujes ju nazvať naozaj Viki/y)

egonsk
7. aug 2024

Vicky Viki.

cyberk
7. aug 2024

mne sa presne pre to iste viac paci VikY, a tak jej meno aj pisem

januska12323
7. aug 2024

Skratka je Viki. Ale môžeš aj s y je to len prezývka.

ela1111
autor
7. aug 2024

@bu1bu ako, samozrejme že je to jedno, ale ja som zvláštny typ človeka 😁

ela1111
autor
7. aug 2024

@julka188 rozumiem, dáva to logiku, že to bolo jednoduchšie. Len teda, minule mi jedna známa písala, že už sa tešia na Viki a mne to až rezalo oči 😂

earlgrey
7. aug 2024

Viktória = Vikina = Viki 😀

ivanakal
7. aug 2024

Viki.... Viky mi pripada ako keby tam bola hrubica 😀

lindous
7. aug 2024

Viky - chlapec, Viki - dievča 😅 logiku za tým prosím nikto nehľadajte, nemám žiadne vysvetlenie, prečo mi to takto sedí a tak to nejak vyšlo medzi všetkými Viktormi a Viktóriami, ktorých poznám 😄

akab
7. aug 2024

@ela1111 mne slovenčinárka povedala, ze správne je Viky. Vraj Viki len pri oslovení. Ale vypočujte si odpoveđ https://slovensko.rtvs.sk/

egonsk
7. aug 2024

@lindous no ved y, lebo ma bimbas.

rorino
7. aug 2024

@ela1111 po správnosti Viky,ale oficiálne bude aj tak všade Viktória,takže je asi jedno ako si bude písať prezývku.Ale pred slovencinarkou nech napíše Viky😂😂Hlavne nech je zdravá a stastna

michellemary
7. aug 2024

Viky je správny tvar.

maisynka
12. sep 2024

mam Viktoriu a Viki je za mna stokrat krajsie. nemam rada tvrde y, nehodi sa mi tam