Poraďte vybrať meno pre chlapca - Adam alebo Max ?

5. dec 2019

Zdravím, vyberáme meno pre chlapca, už ma ide poraziť z toho ako mi to denne behá po rozume a stále sa neviem rozhodnúť.
Vyberáme úplne od začiatku len medzi týmito dvoma menami a stále sa to strieda 50:50.
Muž to isté. Obom sa nám páčia obe, len sa medzi nimi nevieme rozhodnúť.
K priezvisku pasujú obe. Dcéra je AMÁLKA. Takže:
AMÁLKA + ADAM
alebo
AMÁLKA + MAX.

Na Adamovi mi vadí že je ich veľa strašne a má meniny na vianoce.
Na Maxovi mi vadí (žiaden Alexander, ani Maxim), že ho si budú volať ako malého "Maxík" a to sa mi chlpy ježia, že to ako pes, by som potrebovala aby ho volali len Max.

atreyu
5. dec 2019

ani jedno...adam má meniny na vianoce, bude ukrátený o darček + plus rozdávanie darčekov, blahoželanie v škole v škôlke...a max fakt zneje ako pes

evkao
5. dec 2019

mne osobne sa nepaci ani jedno, ale ak by som si musela vybrat, tak Adamko - to ze ma meniny na Vianoce by som neriesila, u nas doma to moji rodicia robili tak, ze rano mi zablahozelali k meninam, vecer som mala Vianoce 🙂

pudlahudla
5. dec 2019

Určite Adam

autor
5. dec 2019

Ak sa vám nepáči ani jedno, nemusíte zabíjať čas a sa ani vyjadrovať.
Máte iný vkus a určite by sa mne nepáčilil vás výber.
Potrebujem vybrať z týchto dvoch krásnych mien to NAJ.
Určite nebudem vyberať tretie,keďže žiadne iné pekné pre mňa neexistuje.

Viem, že meno by som nemala vyberať podľa rozumu, ale skôr pocitu čo mi pasuje do našej rodiny, aj to tak robím, ale stále mi pasujú pocitovo obe.

telusikk
5. dec 2019

Jednoznačne by som dala meno Adam, je to krajšie meno a že má meniny na Vianoce? Tak to by som neriešila, veď koľko takých Adamov je a zvykli si 🙂

usla35
5. dec 2019

Mne sa asi viac paci Max 🙂

atreyu
5. dec 2019

spýtaj manžela a dcéry, prípadne babky, dedka a nie nás potom...

autor
5. dec 2019

@atreyu spýtala som sa - obom sa páčia obe 🙂.

hennyinnsbruck
5. dec 2019

Za mňa Max.... (to s tým psom je len v hlave 😉)
Kamoške sa narodil syn pred 2mes tiež Max.zamna krásne meno 🤩

autor
5. dec 2019

@hennyinnsbruck vieš, že ma to tiež už napadlo, že možno to len mne evokuje psa a iným nie. Však preto sa pýtam na názor. Mne totiž pri slove "Maxík", vždy napadne "Maxipes fík". Nedá sa mi to zatiaľ z hlavy dostať 😀. Ale iné varianty tohto mena mi nevadia.

Ešte by som sa chcela spýtať, kamoška má čistokrvného Maxa ? Lebo je ešte Maxim a Alexander a tiež sa volajú Max, ale meniny sú v iný deň. Díky.

lula313
5. dec 2019

Mne meno Adam evokuje jedného rómskeho spolužiaka, ktorý bol hlúpy a presne na neho platilo, že Adam v škole nesedel, abecedu nevedel, takze za mna Max😊

maximilie
5. dec 2019

Adam

2057
5. dec 2019

Tiež Max je to pekné meno a naozaj je ich pomenej ako Adamko síce tiež krásne meno ale veľa veľa ich je a meniny na Vianoce takže za mňa Max

autor
5. dec 2019

@lula313 pre podobný dôvod nemôžem dať "Oliver" 😀.

airaw
5. dec 2019

Adam

autor
5. dec 2019

No ešte počkám, ale začína to tu byť 50:50 🙂 🙂 🙂

mell_k
5. dec 2019

Max

anjelicek26
5. dec 2019

My máme Maximiliána a teda nikto mu inak kto Max nepovie.. Adamov je fakt neskutočne množstvo. Adrian je inak tiež alternatíva?

stanulienkat
5. dec 2019

Max je uz straaasne otrepane.

sissy27
5. dec 2019

z týchto dvoch je to podľa mňa úplne jedno 🙂 oboch je veľa a teda podľa mňa sú to také neutrálne mená, ani neurazí ale ani nenadchne.
chceš síce "Max a žiadny Maxim", ale zase keby ste sa úplne nevedeli rozhodnúť, tak Adam Maximilián neznie úplne zle, máš to aj aj a časom sa môže syn sám rozhodnúť, ktoré sa mu viac pozdáva a bude používať.

nika4495
5. dec 2019

my máme Adama tiež ma odrádzalo že je to na Vianoce ale ukrátený nebude budeme to porste oslavovať o týždeň skôr veď koľko je takých čo majú meniny a narodeniny v jeden deň a žijú 🙂

habibim
5. dec 2019

Adam... Ja som chcela môjmu synovi dat Adem (na svk Adam), ale tak mame iné nakoniec... Ale z týchto dvoch Adam

2057
5. dec 2019

@anjelicek26 môj brat je Adrián 😊😍

autor
5. dec 2019

@anjelicek26 jasné ešte Maximilian existuje, som vedela, že ešte existuje jedna verzia tohto mena len som si nevedela teraz spomenúť, to je tiež pekné, len by to už bola moc dlhá verzia k priezvisku, tak preto len Max, Adam = krátke.

2057
5. dec 2019

Inak obe nechcete dať?

hennyinnsbruck
5. dec 2019

Ber to tak.. Pri 20 tích menách ta niekto /niečo nápadne 😊🤭🤭🤭

Hej proste Max...prvého ma Fabio, druhý Max🤩

alexis617
5. dec 2019

Nechceš Alex-Amálka,-Adrián -Amalka

kikulienkadd
5. dec 2019

Ahoj,mne sa páči jednoznačne Adam. No záleží aj na priezvisku, ktoré z tých 2 tvojich preferovanych mien ide k nemu lepšie. A ak dáš meno Max,stačí keď ľuďom (v rodine,v škôlke)povieš,že chceš aby ho volali Max, bez zdrobnelin a hotovo.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babi81
5. dec 2019

za mna max ;) a nemusis ho volat zdrobneninou, pre teba bude max mne sa tiez jezia chlpy ked sa snazia volat dcerku zdrobneninou a nepasuje kedze
ma zahranicne
meno.