Pomoc s výberom mena

25. apr 2022

Ahojte, potrebovali by sme s mužom poradiť.
On nemá v láske svoje priezvisko - Lakatos. No ja by som bola veľmi rada ak by som aj ja po svadbe mala jeho meno a aj naše deti.
A práve sa dostávame k “problému”. Čakáme už bábätko ale pohlavie ešte nevieme. No od začiatku vymýšľame mená a nedarí sa nám moc dobre. Máte nejaké nápady na meno k tomu priezvisku? Aj dievčenské aj chlapčenské. Ďakujem😊 Ešte uvažujem , že by ostala verzia Lakatos aj v ženskom rode, nie Lakatosová.

pribinak
25. apr 2022

Bez urážky, k tomuto priezvisku môžete dať akékoľvek krstné meno, stále to bude u ľudí evokovať ciganov

Hm, myslím že muž si asi užil svoje

autor
25. apr 2022

Nechcela som to písať ale áno. Možno nakoniec zoberieme moje..

pribinak
25. apr 2022

Mam známu čo si zobrala muža s priezviskom Sarkozy. Narodila sa im dcéra, a nechali mužskú verziu.
Všade mali problém. Zhanas lekára? Povedzte meno dieťaťa, Sarkozy. Odpoved: my sa Vám ozveme, viac sa neozvali, alebo viete čo? My už mame vlastne plno, skúste inde

Po 2 rokoch mala dosť, muž aj dcéra si zmenili meno na meno známej za slobodná
Hoci to ona predtým hrdo vyhlasovala sa nemá problém sa volať Sarkozy

deti95060810
25. apr 2022

@pribinak moc som nepochopila v čom bol problém... maďarské meno? to už aj to je problém?

pribinak
25. apr 2022

@deti95060810 cigánske

pribinak
25. apr 2022

Ale samozrejme nehadzem všetkých romov do 1 vreca, sú aj slušní, vzdelaní a veľmi úspešní

mistymay33
25. apr 2022

@pribinak Vážne niekto súdi ľudí podľa priezviska??? Ty máš známu, známa má známu a tá ma kona a on má sesternicu bla bla bla... a lekárka nezobrala dieťa lebo malo priezvosko Sarkozy a hneď si to spojila, že je róm? Vieš koľlko "bielych" ľudí má akože "rómske" priezvisko ? Napr aj ja, za slobodna som sa volala dosť bežným cigánskym priezviskom a pritom som biela ako lalia a NIKDY ma nikto neškatulkoval podľa mojho priezviska. Myslím, že aj taká Silvia Lakatošová, ktorá má mimochodom stále svoje priezvisko za slobodna aj ked je vydatá nemá problém s tým, že je Lakatošová.
A teraz pre autorku... je pekné, že si chceš zobrať meno po svojom mužovi aj keď má akože "romske" priezvisko.

pribinak
25. apr 2022

@mistymay33 super, teším sa s tebou

asia83
25. apr 2022

@mistymay33 No tak, nebuďme naivné. Ľudia majú predsudky voči ľuďom s rómskym priezviskom, nech je dotyčný aj biely ako krieda. Nemalo by to tak byť, ale je to tak. Poznám dosť ľudí v okolí, ktorí si kvôli tomu menili priezvisko. Ani by som neverila, koľko bielych existuje s priezviskom obvyklým pre rómsku komunitu.

takajedna
25. apr 2022

@asia83 zrejme ty máš predsudky 😉

autor
25. apr 2022

Ani môj muž nie je róm😊

babababka
25. apr 2022

Ja by som išla do echt slovenských mien.Iveta,Ivona,Radka,Slávka,Kvetka,Eliška,Dušan,Jarko,Cyprián,Valentín...No neviem.Veľa šťastia pri výbere.

marianarem
25. apr 2022

Ja by som volila nejaku klasiku - Daniel, Martin, Marek, Miroslav, Lenka, Lucia, Eva, Ivana...

dada13288
25. apr 2022

Ja mam manzela Horvátha. Toto meno je tak rozsirene, ze som za svojich 30 rokov stretla asi dalsich 20 ludi s menom Horváth. Vacsinou bielych. Manzel ale mal nejake opletacky kvoli svojmu priezvisku a chcel si zobrat pri sobasi moje priezvisko. Nedovolila som ho ale ja mam aj jeho aj moje rodne. Nase deti sa volaju richard a livia, skusali sme najst co najmenej ciganske, velakrat mi manzel vravel, ci ich nakoniec nepremenujeme. Urcite nie zahranicne a mne vadili u chlapcov aj mena konciace na -slav, a tie najvacsie pijacke mena jan, frantisek, jozef, stefan... U dievcat zase mne nemohli vyberat z mien ako sara, sofia, nina lebo ich je strasne vela ..

zuzitko74
25. apr 2022

Celkom sa mi páči kombinácia Andrej Lakatoš, alebo Patrik Lakatoš. Pre dievčatko Lenka, alebo Laura.

karhu
25. apr 2022

Karin a Dávid, Lucia a Lukáš

mm87245
25. apr 2022

Matej, Laura, Lujza..

drimonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drimonna
26. apr 2022

Lea Lakatošová ♥️😃
Poznám Alexandru a Petru Lakatošovú...

vlucifuk
26. apr 2022

Mne by sa páčila Lenka Lakatoš a z chlapčenských akékoľvek...Dávid, Samko, Adam, Matej...

mima172
26. apr 2022

Podľa mňa je priezvisko Lakatoš/ová úplne v pohode (pre pobavenie - pracovala som v personálke a vedela by som napísať zopár "top" priezvisk a následne by si bola vďačná za Lakatoš/ová) 🙂 Určite by som však vyberala skôr klasické mená, žiadne zahraničné výstrelky. Niečo ako Matej, Filip, Richard, Peter, či Alena, Katka, Petra a pod.