Nea - meno pre dievčatko

2. jan 2022

Nedavno som zachytila toto meno a zapacilo sa mi. Kratke, zaujimave a zvucne, avsak velmi netradicne u nas. Poznate niekoho osobne s takym menom? Dali by ste take meno vasej dcere?

nelca84
2. jan 2022

nie a nie

cyberk
2. jan 2022

Nie a nie :D

jaja20
2. jan 2022

To dala Nízlová dcére podľa nejakej fínskej spaváčky,ale mne sa vôbec nepáči. To už radšej Lea.

jaja20
2. jan 2022

*speváčky

marca12
2. jan 2022

Na tom mene nie je nic skarene. Pacia sa mi mena,ktore sa nedaju povedat skaredo napr Anne povies aj Anca,ale Nea je vzdy len Nea.

sissy27
2. jan 2022

Nea je pekné dovtedy, kým z nej niekto nespraví Neušku, Ňuňušku a kadečo iné ako to už na Slovensku býva.
Ale sú aj horšie mená. Ja by som ho nedala už len z toho dôvodu aby sa ma ľudia nepýtali, či som fanúšik Nízlovej 😂

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elementissa
2. jan 2022

To bude teraz hit pre 2022.... Vždy nejaká celebrita na SR zadeli svojmu dieťaťu nejaké meno a pol republiky sa po nej bude opicit. Inak je to úplne neutrálne meno. Lepšie ako Lea či Mia no z rovnakej kategórie. Určite ho dá kopec rodičov

stanulienkat
2. jan 2022

Pre dospelu nie. Ani pre dieta. Babka Nea🤔

nikyball
2. jan 2022

Videla som článok a prvé čo som hovorila, každá sa tento rok bude volať nea. 🤣🤣🤣

thereisabear
2. jan 2022

Meno samo o sebe nie zlé, no kvôli Nízlovej by som ho nedala.

vanda323
2. jan 2022

Kraaasne meno Ozaj

librarian
2. jan 2022

najprv som si myslela, že ti pri písaní mena "vypadlo" písmenko... potom som zistila, že nie... ale aj tak na mňa pôsobí ako nedopísané / preklep. 🙂 dcére by som ho nedala, zdá sa mi divné.

panelacikova
2. jan 2022

@raja95 Neónka 😀

marca12
2. jan 2022

@raja95 mne nevadia zdrobneniny

ejbyk
2. jan 2022

Je tu veľmi pekne meno...keď sa ním Nízlova pochvalila, povedala som si že je to meno skutočne pekne nezvyčajné...ALE! Už len z princípu by som si ho nedala...
Predpokladám že (bez akejkoľvek urážky) v osadách je momentálne populárne.....

judar
2. jan 2022

Meno ako pre suku psa 😂

mjk40
2. jan 2022

No ja neviem, ale komu sa páči nech dajú také meno.

terry2003
2. jan 2022

Áno ( no vlastne podobne Nia) a ano

zuzitko74
2. jan 2022

My máme pomerne nezvyčajné priezvisko, takže s menami pre deti sme sa rozhodli neexperimentovať, dali sme taký nudný priemer. Za mňa určite nie. Viem si však predstaviť, že o pár rokov tu zopár dievčatiek s týmto menom bude.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
2. jan 2022

@beata_k si Bea, alebo Beata? To je rozdiel. Mne proste tie imidzove mena nerezu. Za kazdu cenu byt in. Ale kazdemu podla gusta.

macik166
2. jan 2022

Áno a áno. Krajšie ako Lea.

csipcsip000
2. jan 2022

Neviem pre mňa to je ako pre psika ale čo sa mne napači môže sa inemu ..

seva22
2. jan 2022

Nie,nepaci sa…

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bmuller
2. jan 2022

za mna nie, ale ked uz, dolezite je aj spojenie s priezviskom. zvukovo sa mi to nehodi k priezvisku, v ktorom su makcene...

polodrahokam
2. jan 2022

Páči sa mi.

h2
2. jan 2022

Nea je po grécky nová. V podstate to nie je škaredé meno. Len mne sa strašne nepáči, keď niekto vyberá meno podľa toho, že nejaká celebrita také dala a tým spustila nejaký módny trend, tak buďme aj my trendy a dajme ho tiež.

tncka
2. jan 2022

Nie