Názor na meno Karolína

26. aug 2022

Ako na vas posobi toto meno, popr. je tu nejaka Karolina, ktora nie je spokojna so svojim menom?

tyrkysova_kobyla
26. aug 2022

Na mna posobi toto meno dost tvrdo

queen_mary
26. aug 2022

Ono velmi zalezi podla mna, ako ta osoba bude aj vyzerat. My mame jednu znamu Karolinu, je velmi pekna. Jej muz ju vola Karolinka a to meno sa jej brutalne hodi. Ale potom poznam aj taku Kajku, pri tele dost. A jej to meno nepasuje no. Ale tak to pri kazdom

myrepose
26. aug 2022

..my máme Karolínu a je to slniečko, miluje ľudí a ľudia milujú ju. takmer nikto ju nevolá Karolína, resp. len veľmi zriedka. ja som Katarína a príde mi to z jedného "súdka" ešte aj s menom Kristína 😉

evkamotka
26. aug 2022

Syn ma v skolke tri. Volaju ich Kajka

andreakotesova
26. aug 2022

@evkamotka Neznášam oslovenie Kajka, Kaja, Kajo, Kiko, Fifo a pod.

pharma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
portret7
26. aug 2022

Je to krasne meno

filipka250
26. aug 2022

Poznam jednu 3rocnu, volaju ju Karoli. Mne sa to meno nepaci.

bolarazjedna
26. aug 2022

Mne sa meno Karolína veľmi-veľmi páči. Napriek tomu by som to dcére nedala, lebo nikto by ju tak nevolal, keďže je to dlhé meno, a mne prezývky ako Kajka a pod sa strašne nepáčia.

laurika173
26. aug 2022

Brat ma Karolinku ♥️ za mna krasne meno

deti95060810
26. aug 2022

Karolínka - pekné meno... ale nie Kajka...

mirka1988
26. aug 2022

Ja mám dcéru Karolínu, cela rodina aj známy ju voláme Karolínka alebo Karolína . Ale spolužiačky v škole a aj učiteľku ju volajú Kaja/Kajka a mne sa to absolútne nepáči .

myrepose
26. aug 2022

.. @bolarazjedna našu aj v škôlke volajú Karolínka, niektoré deti Karoli

myrepose
26. aug 2022

.. @mirka1988 my sme nemuseli ani nič hovoriť a automaticky ju volajú Karolínka od začiatku

mirka1988
26. aug 2022

@myrepose v škôlke aj ju volali celým menom , ale v škole už nie . A inak veľmi krásne znie, keď sme v zahraničí a oslovia ju menom ich prízvukom , znie to krajšie ako na SK 😀

tykat
26. aug 2022

Poznam jednu od detstva... volali ju Linka, Karolinka, Kaja, Kajka, Kajik, Kajuš, ale aj Karla (to sa jej pacilo najmenej a mne velmi).
A este jednu mame v rodine a tu volali vyhradne Karolina, max Karolinka ked bola malicka, aj poprosili okolie aby ju tak volali.
Za mna normalne, velmi pekne ohybne meno. Nic rusive ani skarede na nom nevidim. Pasuje asi aj k vacsine priezvisk.

kathak
26. aug 2022

Pekne meno, poznám dievcatko väčšinou ju volaju Kajka , ale aj to sa mi páči a poznám dospelú ženu -volaju ju Karolína a muž Karolínka .

mancicimancici
26. aug 2022

Ja by som si už také meno nedala 🙈 sorrko ale každýýýý má vola kaja a nepáči sa mi to. Ako je to vec názoru ale zvyk je zvyk hoci poviem nech ma tak nevolajú tak darmo. Ako mne sa to meno páči, pokiaľ je to Karolína/Karolínka. Ale nie Kaja. A treba rátať s tým že deti ju tak budu volať “Kaja”. Respektive ešte zvládam “Karča” alebo “Karolko” 😂🤣🙈

ivuska00
26. aug 2022

Ja mám Karolínku, je to krásne meno ♥ ..Nerobí mi problém volať ju Kajka, Kajuška...hodí sa jej to 😀

caroline_
26. aug 2022

Ja sa tak volam, a teda keby mozem, tak si meno zmenim.
Nepaci sa mi, ani prezyvky typu Kaja,Kajka,Karuška, keď mi niekto povie Karolína, mám pocit že sa na mňa hnevá, neviem no..jediné akceptovateľné pre mňa je asi Lina, no aj to je ako keksík alebo meno pre psa 😅😅😅

deninka233
26. aug 2022

Ja mám toto meno. Je krásne a v mojom veku, keď boli všetky deti Zuzky, Barborky a Lenky tak bolo netradičné. Až tak, že som ako prváčka mala na menovke napísané Katarína a postupom času sa moje skomoleniny mena kopili. Kristína, Klára, Katarína… ako decko som nechápala, prečo si niekto nevie zapamätať Karolínu. Neznášala som to meno. Mama, keď povedala Karolína, už som vedela, že opasok ma neminie. Doteraz, keď
mi niekto povie Karolína, tak sa mi zježia všetky chlpy. A zas nemôžem hovoriť majiteľovi firmy, aby ma volal Kajka… 🙄 A neznášala som ho aj z druhého dôvodu - mala som byť syn, Karol a keď mame na sále povedala, že chlapec sa nekoná, bola taká vydesená, že ju prvé napadlo Karolína ako obmäkčenie muža, že teda Karol nebude. Furt to tam počujem Karol ína, iný Karol, nepodarok bez pipíka a s prsami. Čo som sa za to meno naplakala do vankúša, chcela som mať obyčajné meno, hlavne bez mužského náprotivku. Teraz na staré kolená som sa rozhodla premenovať, len sa musím rozhúpať na kolečko s úradmi. Ale meno je to krásne, vznešené a som rada, že sa rozmáha a terajšie dievčatá ho majú len tak, že sa niekomu páčilo, bez celého toho príbehu, ktorý stojí za mnou.

poopsie
26. aug 2022

@caroline_ nie si jediná, ani mne sa moje meno nepáči, ale to nieje chyba v mene ale v jeho vnímaní 🤷‍♀️

raffaella
26. aug 2022

@deninka233 to sa až ťažko čítalo 😕

ema83
26. aug 2022

ja milujem to meno.ked mi doktor na ultrazvuku povedal, ze cakame dievcatko tak jedine co som mu povedala bolo, ze o 2 dni ma meniny.pozrel do kalendara na stole a vykrikol “karolinka je prekrasne meno”. nad inym menom som nikdy nerozmyslala. ale muz si velmi prial neslovensku verziu toho mena tak sa vola Caroline. vsetci ju volaju karolinka, kajuska.ked sa o nej bavim s kamoskami hovorim karolina a to sa mi strasne paci.

elementissa
27. aug 2022

Podľa mňa je chyba, že u nás sa ľuďom skracujú mená a potom väčšinu keď oslovis v základnom tvare, tak majú pocit, že na nich ideš nahucat. Lebo to máme z detstva... Rodičia nás oslovovali všelijakými vyplodmi a naše oficiálne mená používali len keď na nás išli nahucat. Ja to tiež tak mám zo svojim menom, ale nemám rada jeho skratku (lebo je to už iné meno a nepáči sa mi), tak sa všade predstavujem celým a keď ma tak oslovujú zahraniční, tak je to krásne, ale v slovenčine "debilne" znie a teda niekedy ma až mykne, že "čo som zasa spravila", aj keď viem, že nič a nemám sa prečo trhať. Proste z detstva naučené reflexy. A Karolína mi príde presne meno z tejto skupiny. Drvivá väčšina Karolín je oslovovana "Kaja, Kajka" (inak otras podľa mňa) a potom keď im niekto povie "Karolína", tak sa trhajú, či im ide vynadať. meno je to pekné... Na papieri. V praxi komplikovanejšie.

drimonna
29. aug 2022

Mne sa až tak nepáči, ale je to najobľúbenejšie meno môjho priateľa... Keby mám nakoniec dcérku s týmto menom, tak by som ju volala Karly. 💙