Natanael, Nathaniel verzus Mateo

31. okt 2022

Ktore z tychto dvoch mien vam viac pasuje k priezvisku Boháčik?

kacena4
31. okt 2022

popravde ani jedno a ak ste na sk treba si uvedomit ake bude mat problemy s pisanim a citanim mena, ja mam Chiaru a toto stale riedime na uradoch a podobne, vzdy musim hlaskovat meno

sissy27
31. okt 2022

Ani jedno. A priprav sa na to, že budeš musieť ty a neskôr syn meno všade hláskovať a aj tak ho napíšu zle.

larazivago
31. okt 2022

Jedno horšie ako druhé.

lydia13
31. okt 2022

Mateo🙂

janickacrazy
31. okt 2022

No Natanael určite nie, syn má takého spolužiaka a ten chlapec má diagnozu a k tomu to komplikované meno, doteraz ho nevie vyhláskovať a to už má 11 rokov. K tomu priezvisku by som volila nejaké bežnejšie meno, ako Adam, Martin, Dávid.

zmrzlinka2021
31. okt 2022

Druhé a tretie, ale skôr Matheo. Sú to krásne mena. Matheo Bohacik ide k sebe krásne

pribinak
31. okt 2022

Z týchto ani jedno. Dala by som keď už Matúš

mable123
31. okt 2022

Mateo je pekné a jednoduché a aj Slovák ho dokáže vysloviť :D

pribinak
31. okt 2022

@janickacrazy poznám veľmi podobný prípad, dievčatko je Vivienne, nevie to vyhlasovať. Je na 2. stupni a všade si píše Viva.

kristiii
31. okt 2022

Mateo

terry2003
31. okt 2022

Mateo

1gramofon
31. okt 2022

Mateo je veľmi pekne meno a nie je ani zložité. K priezvisku sa mi až tak nehodí, ale v dospelosti možno bude chcieť priezvisko po žene a to mozno bude viac pasovať... Kto vie, ale pekne meno

medina20
31. okt 2022

Nathan je pekne meno ale k priezvisku sa nehodi.. skor ten Mateo☺️

simsalabim
31. okt 2022

@kacena4 ja mam typicky slovenske prizvisko a tiez musim hlaskovat. Je tam makcen? Dlzen? Obidva? Takze toto nie je relevantny argument.

Autorke - mne sa najviac paci Mateo.

h2
31. okt 2022

K priezvisku Boháčik áno jedno.

sunyrose
31. okt 2022

Z týchto sa mi najviac páči Natanael. Má krásny význam a v Písme je vysoko pozitívnou postavou...Ale, k priezvisku sa nehodí..., vlastne ani jedno sa mi až tak k priezvisku nehodí. Ak by som si musela vybrať iba z uvedených, dala by som Matea a veľmi by som zvažovala jeho slovenskú verziu - Matúš - o to skôr, že u chlapca sa väčšinou priezvisko nemení....Ale, ja mám taký pocit, že sa dnes už nad tým čoraz menej pozastavujeme, keď sa kombinuje zahraničné meno so slovenským priezviskom. Pracujem v mš a bola som dosť prekvapená, že u mňa v triede prevládajú klasické tradičné mená z mojej mladosti - Katka, Evička, Tánička, Janko, Mirko, Miško, Peťko, Gabika a mohla by som menovaaať....Volila by som k tomuto priezvisku tradičnejšie meno....Prajem spokojný výber a zdravučké bábo.

konikkon
31. okt 2022

Baby a to skutočne chcete, aby sa v jednej triede stretli 4x Mateo, 5x Mia, 3x sofia, 5x vivien a 5 x Nathan? A s tými slovenskými priezviskami vám to znie v pohode? Autorka, meno Matúš sa ti nepáči? K priezvisku by sa lepšie hodilo

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
31. okt 2022

Ak by ste mali priezvisko Rigo, alebo Lakatoš, tak sa hodia všetky tri mená.....

kristiii
31. okt 2022

@konikkon ja nemám napríklad v okolí ani jedného malého Matea ani Vivien a ani Nathana, zato malých Matúšov rovno štyroch 🙂 Čím nechcem povedať, že to nie je pekná varianta, ale tiež nepatrí zrovna k tým neotrepanym. A Mateo zas nie je nejaká exotika, čo by sa bila s priezviskom. Aspoň mne nepríde.

sisaka
31. okt 2022

@pribinak tak to je zaujímavé, že na druhom stupni sa nevie dieťa podpísať a vyhláskovať meno a ešte k tomu také jednoduché, lebo “blbé” americké deti to zvládajú bez problémov už v predškolskej a to sa ich mená len málokedy píšu tak ako znejú. 🤔

pribinak
31. okt 2022

@sisaka toto je dieťa s poruchou učenia a je zrejme ťažké pre ňu písať inak ako počuje

Inak vieš o tom, že v USA sú medzi mladými ľudmi analfabeti? A dosť vysoký počet má tak vyplspwlu krajinu

janickacrazy
31. okt 2022

@sisaka presne tak, aj synov spolužiak má diagnozu a svoje meno nedokáže ani vyhláskovať ani napísať bez chyby, ostatné jednoduchšie mená dáva v pohode a to je jeho mama dokonca špeciálna pedagogička, ktorá sa mu veľmi venuje

sisaka
31. okt 2022

@pribinak veď práve, ale aspoň podpísať sa vedia 😅

pribinak
31. okt 2022

@sisaka často nevedia.

mpg
31. okt 2022

K tom priezvisku sa také mená nehodia. ešte napr. Marek alebo Boris, to by bolo vhodné.

veselo_neveselo
31. okt 2022

K takemu priezvisku co takto Matej? Chce to skor take "nase" meno, nie zahranicne, podla monho nazoru.
Ak uz aj zijete v zahranici, tak univerzalnejsie meno ako Nathanael.

olinka246
31. okt 2022

Nie je nič horšie, ako keď sa kombinujú zahraničné krstné mená a typické slovenské priezviska. Ja niekedy, keď počujem tie kombinácie, úprimne tie deti ľutujem. Mne sa taktiež páčia zahraničné krstné mená pre deti, konkrétne aj tieto 2 - Nataniel a Mateo, ale z dôvodu slovenského priezviska by som nevolila ani jedno z týchto.

trgypadl
31. okt 2022

Ja len tolko, daj svojmu dietatku meno ake uznas Ty za vhodne, ktore ma pre vas urcity vyznam.. Vies prečo.... Nejake komenty od anonymných zien by mi boli u prdele... Niekedy deti trpia aj vtedy, ked maju slovensku klasiku.... A to, ze sa meno nehodi s priezviskom?? Niekomu to moze sediet, niekomu nie... My mame Nataniela, to ze hlaskujem meno na urade, no a?? Hlaskujem aj svoje priezvisko, ktore je velmi bezne.... Dieta sa ho vyslovovat a pisat nauci....
V prvom rade musis byt stotožnena s nim Ty a nazor ostatných by ma nezaujimal. Viem preco som svoje dieta tak pomenovala a aky to ma pre mna vyznam, pre nas rodicov

daniela2202
31. okt 2022

Ani jedno.... hrôza