Na Slovensku by deti mali mať slovenské mená

daniela2202
28. dec 2021

Dievčatá, žienky, budúce mamičky...
Spamätajte sa .... sme na Slovensku, naše deti by mali nosiť naše slovenské mená, reprezentovať našu krajinu....
Je mi až do plaču z tých zahraničných schomolenín 😂😂😂

dskjhfdlkdjhl
28. dec 2021

@daniela2202 Co je schomolenina? To je slovensky?

diewcatqoo
28. dec 2021

@daniela2202 mne je do placu zo slova schomolenina...

zmrzlinka2021
28. dec 2021

@daniela2202
V prvom rade, volba mena je na kazdom cloveku - slobodne sa rozhodnut.
V druhom rade z kade mas, ze menom ma clovek reprezentovat slovensku repul´bliku?
Skor by sme sa mali snazit, aby z tych deti vyrastali ludia, za ktorych sa nebudeme hanbit a nebudu potupovat tuto krajinu, ako nasi tzv. "hejslovaci", ktorych chce "ovladat Bill Gates".
Takze radsej investicia do vzdelania, kritickeho myslenia, dovery, aby vyrastalo tu menej a menej zakomplexovanych jedincov, ktory vytvaraju dojem, ze sme 50 rokov za tym zahranicim (vyspelym).

ciusinka
28. dec 2021

Mne je do plaču z toho,že niekto pociťuje potrebu založiť takúto tému a starať sa do toho,aké meno kto dá svojmu dieťaťu 🤦🏻‍♀️ Teba je do toho veľké nič,či niekto bude mať doma Rosalindu,Esmeraldu alebo Voldemorta..

mamina0078
28. dec 2021

Mozno budem za hlupu ale su nejake slovenske mena? Pokial dobre viem, su Slovanske a niektorych jednotlivych slovanskych krajin ale slovensko nema ziadne povodnom svoje meno 😂

jankalukasova
28. dec 2021

........."schomolenín"........tiež je mi do plaču. Moje deti majú slovenské mená ale je mi v zásade u prdele aké mená majú iní ľudia svojim deťom.

eva112014
28. dec 2021

@daniela2202 Mne vadia zdrobneniny mien. Keď dospelá žena Katarína sa nevie predstaviť len ako Katka. Ju vraj nikto Katarínou nevolal. A tie mená na ihrisku, Teuško, Leuška …
My, keď prídeme na Slovensko a ak malej urobí niekto z jej mena zdrobneninu, už sa rozčuľuje a opravuje ľudí. Ona sa tak nevolá.
Asi zdrobnenina dokazuje váčšiu lásku k dieťaťu. ba Slovensku. Vidíš, toto je slovenské a toto sa zachovalo.

eva112014
28. dec 2021

* lásku k dieťaťu na Slovensku.

nwnw
28. dec 2021

@daniela2202 je to kazdeho vec.
No zas slovaci su majstri v komoleni mien.
Miroslava - Miňa, Stanislava - Stana, Jaroslava - Jarka (to ako prostriedok na riad 🙈).
Osobne sa mi nepáčia ani zdrobneniny iných mien (Lianka, Leuška,Sofinka, Esterka, Sarka, ...)

zuzitko74
28. dec 2021

Naozaj neviem, čo riešiš, keďže väčšina našich mien má hebrejský, grécky alebo rímsky pôvod. Potom tam máš zopár slovanských a nájdu sa aj nejaké škandinávske.

simsalabim
28. dec 2021

No schvalne, daj sem 10 chlapcenskych a 10 dievcenskych "slovenskych" mien. Asi zistis, ze az take slovenske mnohe z nich nie su. A navyse, co koho do toho, ako pomenuje svoje dieta? Lyncuje niekto Shakiru, ze v dalekej Juznej Amerike (tusim Kolumbii?) dala svojmu synovi slove(a)nske meno Milan?

ibrunova
28. dec 2021

Mne sa zase zdrobneniny pre deti páčia, neviem si predstaviť volať male dieťa Stanislava napr. Ale viem, že tu to nefičí, nedajboh povedať Miško 😂

heln
28. dec 2021

@eva112014 alebo taky Matiasko....

mey8
28. dec 2021

Haha, tie ti ale dali 🙂 Veľké LIKE!!!!

jana_eyre_2
28. dec 2021

Vieš, slovenské mená neexistujú.. tie čo myslíš, klasické ktoré dávali dookola v 80tych rokoch majú pôvod zväčša latinsky alebo hebrejsky, veľa ich je sloVAnskych.. typicky slovenské meno neexistuje, ešte som na neho nenarazila a to sa menám venujem..

Ja by som prosila naopak mamičky o jedno - aby sa starali o seba a svoju rodinu a nie do druhých..

Btw ako už iste viac žien čo ma tu poznajú vie, ja mám slovanské meno Dobromira - a predsa sa za môj život na ňom pozastavilo vela ľudí..
Totiž na Slovensku má mnoho ľudi dojem že najlepšie je nevytrcat, mať 10mien a dávať ich dokola a všetky by sme mali byť Zuzky a Katky, každá by sme mali byť najlepšie rovnaká v modrej košeli s červenou šatkou 😉 hlavne aby nebolo nič iné ako väčšina, lebo to je skoro ako carodejnictvo.. že preháňam? Možno, avšak myslím,, že ty prehanas viac milá autorka..

daniela2202
autor
28. dec 2021

Prepáčte dámy....😊.... schomolenina mala byť v úvodzovkách.....je to vlastne nepodarok slova spisovného.... som rada, že daná téma má ohlas 😁😁😁👍👍👍

heln
28. dec 2021

@daniela2202 ahoj, v podstate si vedla, asi mas na mysli mena ako Martin, Zuzana, Anna, Jozef , atd..... ale to nie su slovenske mena.... povodne slovenske mena su napr.: Blahomir, Dubravka, Chrabros, Mieroslav, Pravdolub, Svetozar, Vratko, Zivoslava.....

elizabet173
28. dec 2021

@daniela2202 nie je to náhodou vec rodičov, do ktorej nikoho nič? Okrem toho veľa ľudí žijúcich na Slovensku sú inej národnosti, alebo majú zahraničné meno, potom Jožko Geschwandtner vyznieva rovnako smiešne ako Adalberto Novák. A pozri si pôvod niektorých krstných mien, o ktorých si myslíš, že sú slovenské, budeš veľmi prekvapená

daniela2202
autor
28. dec 2021

Milé dámy, je mi šum a fuk , aké dáte meno svojej ratolesti.... veď poďakuje sa vám ... nie mne... ďakujem za príspevky 🖐

elizabet173
28. dec 2021

@daniela2202 tak keď ti je to šum a fuk, na čo zakladáš takúto tému? Či nuda je sviňa?

eva112014
28. dec 2021

Moju kolegyňu sme volali Gita. Bola som si na 100 % istá, že je Margita. Ročník 1960, tak určite je Margita. Ja som jej zablahoželala k Margitám. Pekne sa poďakovala a oznámila mi, že ona je Margaréta. 🙈
A keď sa povie Maťo a ty nevieš, že je to Martin, alebo Matej. Jarka ako Jarmila, Jaroslava.

daniela2202
autor
28. dec 2021

@elizabet173 Áno, varím obed, všetko je v hrncoch, trúbe, nemám do čoho pichnúť 😂😂😂

elizabet173
28. dec 2021

@daniela2202 tak nepichaj do ostatných žien, lebo pochybujem, že niektorá zmení názor len preto, že ty tu založíš tému.

jana_eyre_2
28. dec 2021

Co nemáš argumenty, že tak cuvas v téme ktoru si založila? Si čakala ako tú ženy budú svorne nadávať na ostatné? Nevyšlo že...

dskjhfdlkdjhl
28. dec 2021

@daniela2202 tak sa douc slovencinu, ked tak narodne horis😉

annm81
28. dec 2021

@daniela2202 Presne tak! Poznám jedného Ľubomíra, Ladislava, Dobroslava, Jarmilu, dve Ľudmily a dvoch Miroslavov. Preč so všetkými importovanými Danielmi, Zuzami, Dávidmi, Luciami, Martinmi, Róbertami, Katarínami, Petrami a Jozefmi!

daniela2202
autor
28. dec 2021

@dskjhfdlkdjhl Moja, a ty si kde zabudla diakritiku? Nedávali v škole? 😂😂😂😂😂

andrea_prestastna
28. dec 2021

@daniela2202 ty sa spamataj, nudis sa? Tak chor robit osvetu do osad kde jsa male cigancata volaju Rodrigo, guci, chanel atd atd a oni ti hned povedia,kazdy nech sa meno ale chce mat tvoje problemy

ivkazba
28. dec 2021

Tento príspevok podľa mňa ašpiruje na titul najhlúpejší alebo najtrápnejší príspevok roka. Najprv napíšeš aby sa ľudia spamätali a dávali deťom slovenské mená, keď si zrejme na základe príspevkov zistila, že mená, o ktorých si si myslela že sú slovenské vlastne nie sú slovenské, tak napíšeš, že veď tebe je to jedno kto aké mená dáva. Škoda, že sa nedajú príspevky vo fóre zmazať, všakže.

ankare
28. dec 2021

@daniela2202 skomolenina sa píše, nie schomolenina.