Môžem zmeniť meno pre bábo zapísané na matrike ?

evita30
25. nov 2019

Dobry den,chcem sa opytat ci sa da alebo aky je postup boli sme na matrike o uznanie otcovstva a zapisanie mena pre dieta ale chcely by sme ho zmenit viete ako to chodi ,ďakujem

renatka1985
25. nov 2019

Zmenit priezvisko? Cize dieta bude mat priezvisko matky? Tak?

veronikaszabova
25. nov 2019

@evita30 bez tam spat a zmen.

evita30
autor
25. nov 2019

@renatka1985 nie priezvisko meno chlapcenske priatel sa nevie stotoznit s tym co sme zapisali

veronikaszabova
25. nov 2019

@evita30 ved ho bezte normalne zmenit

evita30
autor
25. nov 2019

@veronikaszabova no budem sa musiet ist tam spytat ci mozem zmenit alebo musime byt tam obaja ako predtym

mima1
25. nov 2019

To meno co si tam zadala nemusis vobec pouzit. Zapisu to ktore povies v nemocnici

stela01
25. nov 2019

@evita30 a aké má ? A čo idete dať ?

Zaujímavé ľudia premýšľajú 9 mesiacov a aj tak ...
@mima1 oni už na Matrike boli .

mima1
25. nov 2019

@stela01 viem ale to je jedno. Tam je dolezite dohoda o tom ake bude dieta mat priezvisko. Meno tam moze dat hoc ake. Dolezite bude to co povie pri porode. To co zadala na matrike nemusi vobec pouzit

evita30
autor
25. nov 2019

@stela01 mame zapisane Tobias ale priatel od zaciatku tehu vravel Tadeáš mne sa nepozdavalo a on stale Tade a Tade

evita30
autor
25. nov 2019

@mima1 to by bolo fajn keby pri porode mozem zmenit kedze by tam malo ist viac menej ze uz uznal otcovstvo a dal svoje priezvisko

evalin88
25. nov 2019

@evita30 jasne ze pri porode mozes zmenit, ja som to hlasila v nemocnici, pani prisla z matriky, aby vedeli vystaviť rodny list, pri tom uznani otcovstva vobec neriesili meno dietata, ani pohlavie dokonca, iba priezvisko, ked sa este nenarodilo mas cas nahlasit potom

h2
25. nov 2019

@evita30 Ahoj, meno sa hlási až po pôrode. Ja som napríklad bola v pôrodnici na izbe s babou, ktorá prišla porodiť dievčatko. Nó, lenže doktor sa sekol a narodil sa chlapec. Oni síce neboli predtým nahlasovať meno na matrike, ale tak keby išli, tak by to určite zmeniť museli. 😂

evita30
autor
25. nov 2019

@h2 Ahoj,no my sme nahlsovali na matrike aj dievcenske aj chlapcenske aj ked vieme ze chlapec no myslim aj ja ze tu ide o otcovstvo a priezvisko a meno by som mohla ine nahlasit po porode

h2
25. nov 2019

@evita30 Ahá, tak to už bližšie neviem, ako to funguje s tým nahlasovaním, ale asi to nebude problém, keď Ti to tak baby napísali.
Ináč, ja som rodila cisárskym, v úplnej narkóze, v noci, potom som ešte bola na JIS-ke, takže tieto veci nahlasoval môj muž, mňa sa nikto na meno ani nepýtal. Mohol tam nahlásiť hoci aj Kleofáš! 😀 Našťastie, nebol až taký srandista a povedal meno, na ktorom sme sa dohodli.

mima1
25. nov 2019

@evita30 neboj urcite mozes nahlasit ine meno. Skus zavolat normalne na matriku ked tak pre info

mnamko
28. dec 2019

Ja som pri dcére zmenila,pri pôrode iné po pôrode za pár dní som zmenila nebol problem