Meno Zuzanka

19. sep 2021

Ahojte, viem že je to trápne ale musím vám napísať svoje pocity. 🙂 Máme ročnú dcérku ktorá sa volá Zuzanka. Manžel vybral toto meno ale ja sa s tým ešte stále neviem stotožniť. Stále rozmýšľam nad tým že ju budú volať Zuza a hlavne že je to také staromódne nemoderné meno, dúfam že nebude jediná Zuzana v celej škole 😃. Čo si myslíte o tomto mene? Dali by ste ho dievčatku?

pribinak
19. sep 2021

Mame ho v rodine, voláme Zuzka, Zuzi, Zuzana. Nie je to staromódne meno, je krásne a nadčasové.

A okrem toho na akékoľvek meno sa dá vymyslieť jeho skaredsia verzia, kto chce, vidieť sa vysmievať za hocičo

simsalabim
19. sep 2021

Zuzana je krasne nadcasove meno 👍

staronova
19. sep 2021

Krasne meno, dievca neblazni

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickaaa6aaa
19. sep 2021

Ja nechápem toto prezivanie.. Ze neviem sa stotožniť s menom.. Dokonca rok.. 🤨 Snad ste meno vyberali spolu, ci nie? A kto chce bude ju volat Zuza kto nie tak osloví pekne. Skomoliť sa da hocijaké meno.. Inak je to velmi pekne meno.

janeninka
19. sep 2021

Podla mna neutralne meno, z takmer kazdeho sa da vytvorit aj nejaka modernejsia prezyvka - zuz, zuzi, na strednej aj zuza znie kuul.. A mozno jej prischne uplne ina prezyvka - brcka, pripadne inspirovana priezviskom.. Myslim ze sa obavas neoblubenosti v kolektíve ale ta s menom nesuvisi.. Ak bude oblubena v kolektive moze sa volat aj Filomena

moonlight1210
19. sep 2021

Vobec sa neboj.
Kamoskina dcera je Maria a jej kamosky, aj znami z partie a zo skoly jej hovoria Mia (osobne sa mi to paci).

A u inych dievcat s menom Maria som pocula aj formy ako Ria, alebo si pise Maya, alebo jej hovoria May (Mej).

Takze ked sa chce, vie si to mladez dokonca zmodernizovat. 🙂
Na Zuzku urcite nieco pekne najdu.

A kto sa chce posmievat, najde urazlivu slovnu hracku na vsetko. Vzdy sa cosi najde.

matabb73
19. sep 2021

Je to pekné meno, aj moja starká bola Zuzana. Teraz sú časté práveže tradičné mená aj keď malú Zuzanku ja osobne nepoznám. Zato poznám veľa dospelých v mojom veku a všetky volajú Zuzka. Žiadnu Zuza. Mne to pripomína knižku Do videnia Zuzanka, ktorú som mala veľmi rada

matabb73
19. sep 2021

Inak, ja mam dcéru Luciu, má 13 a kamošky ju volajú Lula, čo sa mi páči. Určite aj pre Zuzanu vymyslia nejakú modernú verziu, keď bude v tom veku.

fineta
19. sep 2021

Mam sestru Zuzanu (1975) a v blízkom okolí 2 malé Zuzky. Meno je krásne a nestarnuce. Dokonca aj pekná pesnička je s menom Suzzana. 😍 My máme Dorotu a je mi šuma fuk co si kto myslí. Pre nás je najkrajšie meno a hotovo. Často ju voláme Dora (Dorka vôbec, ta jediná forma sa nám veľmi nepáči a aj vždy poprosíme niekoho kto ma tendenciu ju tak oslovovat aby jej tak nehovoril. So Zuzou to môžte povedať rovnako).

zuvelyn
19. sep 2021

Staromódne meno? 🤣🤣🤣 Volam sa Zuzana aj moja dcéra bude Zuzana. Nepoznám krajšie meno ako toto.

akbara77
19. sep 2021

Je to nádherné meno.Kde si prisla na to,že je nemoderne???A konecne idu do popredia klasické mená...

liusa82
19. sep 2021

@matabb73 aj ja som Lucia ale som už stara koza 32 ročná ale tiež ma tak zvyknu volať lula,lulinka niekedy aj Luna 🙂

gdpr
19. sep 2021

Páči sa mi ale nedala by som. V mojom okolí je ich minimálne 7, či už detí alebo žien po 40.

spadnutaslivka
19. sep 2021

Zuzanka je krásne meno a tiež ho chceme dať, keby sme ešte mali dievčatko.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
19. sep 2021

Zuzany a Kataríny za mojich čias aj s Luciou boli asi najdávanejšie alebo aspoň v prvej desiatke, som na nu zvyknutá. Sedela som so Zuzou na zakladnej škole, a mala som ešte jednu dobru kamarátku Zuzu vo 4. triede a potom aj na strednej tiež taku bližšiu, Zuzy ma prenasledujú celý život 🙂 a volali sme ich všelijako, ked sme chceli opisať ulohu tak Zuzka. Zuzi, Zuzana, V prvej triede na ZŠ som sedela so Zuzkou, je to možné? Teraz som si zaspomínala

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
19. sep 2021

No a potom v dospelosti som mala tiež Zuzanu, oni boli populárne svojho času ako som spomínala,...
Význam mena . hebrejsky ľalia, lotos, priťajuje k sebe veľa katastrof...no to neznie povzbudivo 🙂

autor
19. sep 2021

Baby ďakujem vám za vaše názory. Viem že hľadám problém tam kde nie je, ale proste často si pomyslím na to, či mala nebude smutná že sme jej dali také meno keď jej napríklad spolužiaci povedia Zuza. Viem že sú to už len moje blbé predstavy, ale asi je to kôli tomu že som toto meno vôbec nechcela už od začiatku, súhlasila som s ním len preto že manžel po tom túžil a má to pre neho symbolický význam. Chcela som mu urobiť radosť a verila som že si na to zvyknem. Dúfam že keď maličkej vysvetlíme prečo má meno aké má bude rada a možno ju ani len nenapadne že sa jej meno nepáči a sú to všetko len moje paranoje 😀

jojka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jojka1
19. sep 2021

Ja mám dcéru Zuzku (8,5) a voláme ju Zuzanka, Zuzi, občas aj Žužu alebo Sue (Sju). Jej sa meno páči 🙂. Ani v škole ani v skolke nemala spolužiacku s rovnakým menom. A stretávame sa s pozitívnymi ohlasmi, že ake pekne meno, že ho už často nepočuť.

nikuska625
19. sep 2021

Pekné meno. Poznám niekoľko- Zuzka, Zuzanka, Zazu...

zuzi0911
19. sep 2021

Ja som sa nevedela zmieriť so Soňou, lebo som chcela Sáru 😀 a dr, mi hovorí Sonička, tak toto meno tu nemáme roky... A ja, hmm 😀
Spolužiačka ju vola Sonisko hovnisko... Takže myslím, že Zuza je ešte krásne.ja som Zuzana. A teda všelijako ma oslovovali, aké tak nevadilo..

karolinakr
19. sep 2021

To, že su na ustupe, nič neznamena, ako padli komunisti, pricvalala Sofia a zvalcovala všetkych, prečo začo dodnes neviem, ale to nie je nevyhoda mat odlišne meno, človek sa citi vynimočne. Napriklad Suzanne zahranična verzia je krásna a posielam ti jednu super pesničku, ktorá bola svojho času veľkým hitom

https://www.youtube.com/watch?v=GB2Sf4g_PIg

a ešte som strašne mala rada knihu od Hany Zelinovej Dovidenia, Zuzanka!

lalenka33
19. sep 2021

Ja som Zuzana a nemám s menom žiadny problém. Som s ním maximálne spokojná. A nemám vôbec problém s tým, keď ma niekto osloví Zuza, skôr ako Zuza sa mi nepáči zdrobnenina Zuzanka, kamoš ma oslovuje Žuźu a tiež s tým nemám problem. Moja starká bola tiež Zuzana a tak som meno dostala po nej, moja suseda je tiež Zuzana. Ja som s menom spokojná. Ja by som sa napr. nechcela volať Eleonora, Emilia, Cecilia a kadejake tie moderne Aple, Chiara, Liliana a pod. hlavne, keď za tym nasleduje tradičné slov. priezvisko.

mon29
19. sep 2021

Mam syna, meno vybral manzel, vela pren ho to meno znamena.. ja som chcela ine a neviem si zvyknut doteraz.. takze za mna, ak nie si s tym ok nedavaj..

karolinakr
19. sep 2021

@lalenka33 meno volam sa Aple Cecília. ja by som sa ušúľala

karolinakr
19. sep 2021

kukaj, v roku 1981 bola Zuzana na 11. mieste a Lucia na prvom

https://krestnijmeno.prijmeni.cz/nejoblibenejsi...

deti95060810
19. sep 2021

tiež máme najst. dcéru. a tiež vybral manžel a tiež sa mi nikdy nepáčilo... ale aj napriek tomu dcéra sa tak volá... Už som si zvykla. V škole ju volali spolužiaci Zuza, učitelia "SJUZN", popr. "ŽUŽU"... Tiež si myslím že je to staré historické meno, ale u nás bola dohoda, ktorú som nechcela porušiť... Inak dcére meno krááásne sadne...