Meno Žofia

monikahv
15. máj 2024

Ahojte, čakáme druhé dievčatko a nevieme sa s manželom dohodnúť na mene. Už som x krát pozerala kalendár ... Doma máme Jozefa a Júliu. Minule som zo srandy povedala, že budeme mať Žofiu, nech baby máme spolu meniny v máji a muž, že OK. Čo si myslíte o tomto mene? Sofia sa mi nepáči. Viem, že rozhodnutie je len na nás, ale chcela by som počuť aj iný názor. Žiadnu Žofiu v okolí nemáme/nepoznám, len moja babka bola Žofka. Ďakujem.

a_alexandra_a
15. máj 2024

Môže ti byť úplne ukradnuté, čo si o tom myslí húf cudzích osôb, ty ju budeš denne oslovovať a keď si s tým menom spokojná, tak nerieš názor osôb, z ktorých 90% nikdy nestretneš. Mne sa nepáči, rovnako ako by som dieťaťu nedala meno Jozef. Ale je to len môj názor...

janinah
15. máj 2024

V dnešnej dobe už by som nedala meno.ktore neznie a nepíše sa medzinárodne.

nuci616
15. máj 2024

Mne sa páči. Tiež sme ho zvažovali 🙂

ns994
15. máj 2024

Mne sa meno Žofia nepaci. Ani Jozef ale zase k Jozefovi a Julii sa mi hodi aj ked nepaci. Mne sa prave paci ta Sofia ale to je na tebe na vas. Nam sa nemusi pacit. Podstatne aby sa pacilo vam

estellas
15. máj 2024

@monikahv Podľa mňa je pekné.

ivanka33
15. máj 2024

@monikahv pekné meno 🏵️

beronsche
15. máj 2024

@monikahv pýtaš sa, čo si myslíme o tomto mene.. nuž, za mňa hrôza. Asi ako Ružena a bozena.
Naozaj sa mi absolútne nepáči..
Žofia, Žofka, Žofa.... och.. nie

lucia7933
15. máj 2024

ja som chcela Sofiu keby bolo dievcatko, (mozno pri druhom vyjde :D ) Žofia nie :D my sme mali spoluziacku Žofiu a vsetci ju volali Žofa, Žofka :D no znie to strasne :D

domka222
15. máj 2024

@monikahv to skôr k Júlii niečo ako Tereza, Dana. Žofia za mňa hrozné

lucka_ke
15. máj 2024

dala by som niečo málo frekventované na J napríklad Jarmila (má meniny v apríli) alebo Jana/Janka/Johanka... Žofia sa mi veľmi nepáči

beata_k
15. máj 2024

@monikahv Pekne meno. 1000x lepsie ako Sofia.

lindous
15. máj 2024

Ja Žofiu poznám, beriem to ako normálne meno, väčšina ľudí ju volá Žofka, čo mne teda pripomína meno pre zvieratko, ale to už je asi len moja osobná asociácia 😅 ja by som ho nevybrala, ale ja by som nedala ani Jozefa a Júliu a ty by si zase možno nedala tie mená, ktoré sa páčia mne, no to neznamená, že je na ňom niečo zlé...

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
15. máj 2024

žofia je pekné, ale volajú ju žofa, žofka a to je za mňa hnus.

mauduska
15. máj 2024

Ja poznám Žofiek niekoľko a nikdy sa mi to meno nezdalo čudné alebo nepekné 🙂 Všetky ich voláme Žofka, Žofi, Žof.. 🙂 určite si o tom mene nikto nič zlé nepomyslí. A keby aj, ich problém. Ak by sa vám nepáčili prezývky, len meno Žofia, tak jednoducho naučíte malú Žofiu a ostatných, že sa volá Žofia a že ju treba tak oslovovať. Poznám cca 10 ročnú Máriu, ktorej nikto nikdy inak ako Mária nepovedal 🙂

Ja osobne nemám rada rôzne zahraničné mená, ktoré sú teraz hrozne moderné, napr. Ella, Emma, Maya, Timon a podobne :D každý máme iný vkus, je to na vás dvoch 🙂

deedol
15. máj 2024

tiez mam nazor, ze radsej nieco medzinarodne (pri zofii je medzinarodna verzia prave ta sofia, co by sa hodilo aj k julii, ale chapem, ak sa ti nepaci, je ich vela). pripadne nieco ine kratke: lucia, diana, sylvia (alebo s makkym i, ale mne sa paci takto:D)

dixitka
15. máj 2024

Ja som mala na výške spolužiačku Žofiu a chvíľu mi trvalo, kým som si na to meno “zvykla”, ale potom sa mi zapáčilo. A Sofia sa ani mne nepáči, plus ich je už asi milión.

misicka31
15. máj 2024

Dodko,Julinka a Terezka 🙂

0silvia0
15. máj 2024

@monikahv ked uz mate obe deti na pismeno J, dala by som aj tretie meno na J.
A k teme, mne sa Žofia paci viac ako Sofia. Ale nepacilo by sa mi, ak by jej hovorili žofa.

h2
15. máj 2024

@monikahv Ak chceš meniny v máji, tak krajšie sa mi zdá napríklad Viktória. Ale ani Žofia nie je žiadna hrôza, ako tu niektoré píšu.

beloved
15. máj 2024

A co napr Janka 🙂

zuziko80
15. máj 2024

Ak sa Vám páči, tak by som to neriešila, my máme do Alžbetku, všetci, že meno ako pre starú babu, budú ju volať Beta, nebanujem, volajú ju Betula, Betulka, Betuška, Beti. V okolí máme aj malé dievča, ktoré sa volá Pavlínka.

mateson
15. máj 2024

Je po pekné meno. A za Jozefa máš u mňa veľké plus😊 Že niekto dokáže v dnešnej dobe dať aj normálne meno.

guudy
15. máj 2024

@janinah mozno neuveris, v podobnej diskusii som za tento pristup dostala zdrba, pritom maju deti klasicke slovenske mena🙄

guudy
15. máj 2024

@monikahv poznam jednu Zofiu a nemam s menom problem. Volame ju Zofka alebo Zofi 🙂

matkaleskova
15. máj 2024

Mne to meno absolutne neprekaza, celkom sa mi aj paci, aj ked svojmu dietatu by som ho asi nevybrala. 🙂 Ked si poviem nejaku zdrobneninu od tohto mena, tak to znie pekne. Kazdopadne, je to len na tebe, moze ti byt ozaj jedno, co si kto mysli, je to tvoje dietatko, tvoja volba. 🙂

kitycat
15. máj 2024

Uplne normalne pekne meno.

Zase sa tu riesia prezyvky 🤦‍♀️ a prevo by nemohla byt Žofi alebo Fí alebo nieco uplne ine ako len zabehnuta Zofka?

Raz sa tu riesilo meno Andrea. Ze meno ore dospelu zenu ale nie pre dievcatko. Wtf 😂😂😂

jaond19
15. máj 2024

Prebehla som májové mená, je tam Viktória, Viola, Zina, Vilma, Petronela.... celkom sa mi pozdávajú. Inak ked mate Jozefa, co je teda na dnesne pomery vzácne, Žofia je tiez meno z cias nasich babiek, podla mna fajn ;)

beronsche
15. máj 2024

@mauduska och Mária, to je ďalšia katastrofa... A ešte oslovovať tak dieťa.. ale sledujem, že je pomerne populárne.. ja, ako jeho nositeľka, ho úprimne neznášam, odkedy sa pamätám.

talia16
15. máj 2024

Ja mám taký názor, že podla mňa žiadna mladá baba sa nechce volať Irena, Helena, Božena, Milena… sú to mená spojované už so starými ženami. Samozrejme môže sa to niekedy otočiť ako meno Elena, ktorá si zažíva svoje znovuzrodenie s vlnou Elí. Ale inak mimo toho, spýtajte sa seba otazku: chceli by ste sa tak volať, keby ste boli mladá baba? Meno je prvá vec, ktorou sa predstavujete mala by to byť vaša chvála a nie hanba. Za mňa Žofia bohúžial už zažila svoju éru a dnes je to označované ako staré meno. Narozdiel od toho sú tu aj mená ktoré mám pocit že nestaru ako Júlia alebo už spomínana Viktória.