Meno Vaiana v kalendári

11. dec 2023

Ahojte žienky, viete poradiť?
Vyberáme dievčenské meno. Hľadáme nejaké cudzie, ale podmienka, aby sa písalo rovnako ako vyslovuje.
Moje a synove vysnívané je Vaiana, no to v kalendári neexistuje a tak hľadáme niečo na ten spôsob. Priezvisko máme zahraničné, začína na V (má 7 písmen).
Ešte zvažujeme Viviana, no ak poznáte nejaké sem s ním 😊

zmrzlinka2021
11. dec 2023

A čo tak Valencia?

pribinak
11. dec 2023

Vallery, Violet

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
madeincssr
11. dec 2023

Vanda

jesenzima
11. dec 2023

Otázka mimo, ale zaujíma ma, či je dôležité oslavovať meniny? Alebo prečo musí byť meno v kalendári??

lucka_ke
11. dec 2023

moja kamarátka má tri dcéry - Veronica, Vanessa a Vivien

sisa_s
11. dec 2023

@jesenzima aby ho vobec zapisali na matrike?

maryetta
11. dec 2023

Vivien. Vanda. Vilma. Viktoria… je ich dost aj celkom peknych.

cimage
11. dec 2023

@jesenzima tiez si myslim, ze nemusi byt v kalendari ak je to zahranicne meno a ak chcete slavit meniny, tak si urcite podla seba, alebo podla mena podobnemu tomu vasmu 🤷🏻‍♀️. Ja mam kamaratku, ktora ma 5deti zo zvlastnymi menami a meniny neslavia. My mame deti s klasickymi menami a meniny tiez extra neslavime.

vanilkovazmrzka
11. dec 2023

Veronika

reanda
11. dec 2023

kludne mozete dat aj meno, co nie je v kalendari.. ak chcete oslavovat meniny, sami si urcite datum, kedy sa vam hodi

chiarisimo
11. dec 2023

Valentina

anjelicek26
11. dec 2023

Ked vyberas vymyslene rozpravkove meno, proste nebude mat meniny... Skuste Valentinku, Valeriu, ine na ten smer moc nepojde...alebo jej dajte Vaianu ako druhe meno, to vam prejde, len to prve musi byt "klasicke" a budu aj meniny...

stellarstar
11. dec 2023

Úbohé to dievča, ked žijete na Hawaii ok ale keď na SK 🙈 a podľa rozprávkovéj postavy 🙄

autor
11. dec 2023

@jj298 nie, ale nevolá sa ani Jožko, bývame v zahraničí, takže preto hľadáme iné meno 🙂

autor
11. dec 2023

@anjelicek26 nejde mi o meniny, len potrebujeme meno, ktoré nám zapíšu do rodného listu. A musím doniesť doklad o tom, že meno existuje. Pri synovi sme tiež tak museli doniesť. Nie je slovenské, ale v zahraničí bežne používané.

autor
11. dec 2023

@stellarstar nebývame na Slovensku.
Tak ja mám dosť veľa rokov, žili sme na Slovensku a nemám typické slovenské meno ani ja. Mne to nepríde divné 🤷‍♀️

minilla
11. dec 2023
dadka1997
11. dec 2023

Vivien, Aurora, Sarah, Nikol, Venessa

koniarova
11. dec 2023

To už zrovna môžeš dať meno Jana.

stellarstar
11. dec 2023

Ale toto chceš fakt dcérke urobiť? Naozaj? Ja žijem tisz v zahraničí hneď vedľa AT ale mne by takéto meno naozaj nenapadlo

ivka225
11. dec 2023

Veranda?

stellarstar
11. dec 2023

@ivka225 zabila 😂😂😂👍

sense
11. dec 2023

Zápisu ti akékoľvek meno pokiaľ to nie je hanlivé slovo. A ak žijete v zahraničí tak to bude už úplne bez problémov. A z posmeskov si nič nerob. Ak sa vám to meno paci kľudne dajte také. V zahraničí toto nikto nerieši. Aj moja dcéra má meno ktoré nie je v slovenskom kalendári a nebol problém

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lunademonica
11. dec 2023

Podla vsetkeho to meno existuje...
https://babynames.com/name/vaiana
Kukni link, su tam pripadne aj podobne, Luana, Veana

stellarstar
11. dec 2023

@lunademonica jasné že existuje na hawaii ako vyššie píšem keď tam žije ok ale keď žije AT, De, Fr atd tak sewas

macekovam
11. dec 2023

tak ale aj slovenske Lucie.. Zuzany... Katariny.. Vierky a Veroniky.. a Frantisky.. porosili deti a dali im neobvykle zahranicne mena.. 1 Vaiana sa sa strati... a otcovia.. su Tonovia.. Ferovia.. Tomasovia.. Jozkovia..

zuzanaam
11. dec 2023

Vajana je staré slovanské meno, ktoré kresťania skomolili na Janu. https://pesnicky.orava.sk/noty?view=song&id=1405

lunademonica
11. dec 2023

@stellarstar vobec, mozes dat dietatu hociake meno, ktore sa oficialne pouziva niekde vo svete, kludne aj hawaiske. Riesila som podobnu vec a preslo nam.