Meno Tobias

gabi2789
27. mar 2024

Ahojte, čo si myslíte o mene Tobias? S partnerom sme dlho rozmýšľali nad menom pre nášho ďalšieho syna tak aby sa aspoň trochu páčilo obom.. jemu sa páči viac mien no mne žiadne a to je ten problém..mala som ešte pred deťmi vybraté meno pre syna o ktorého sme bohužiaľ prišli v 6m tehotenstva Marcus, žiadne iné meno sa mi nepáčilo ani nepáči..po ňom máme ďalšieho chlapca tomu vybral meno partner, volá sa Lucas, no teraz nesúhlasím s menami ktoré navrhuje, jediné s ktorým som ako tak súhlasila je meno Tobias no zas povedzme si pravdu deti vedia byť kruté a mám obavy či sa mu v škole nebudú vysmievať a dávať prezývky typu Dobby a podobne..čo si o tom myslíte? Áno som puntičkárka a musím sa vo všetkom šprtať až do hĺbky

lucka_ke
27. mar 2024

Tobi, Tobias je pekné, mne sa veľmi páči

anjelicek26
27. mar 2024

Od Tobiasa k Dobbymu to chce veľkú ďavku fantazie.. Tobias je práve jedno a tých nezhovaditelnych mien v mojich očiach. My sme mali tiež problém s menom,,dokonca veľký,malý bol porodnici ešte dva dni bez mena😅🤣 Nakoniec mame Bruna...

muchacici
27. mar 2024

@gabi2789 Strata vášho bábätka mi je veľmi ľúto... 💔 Mne sa veľmi páči Tobiáš, ale k Lucasovi bude určite lepší Tobias. Podľa mňa pekné meno, áno, deti vedia byť zlé, ale vysmievať sa môžu z hocičoho. No a dnes celkovo, už tu detičky majú všakovaké mená a takí Tobiáškovia sú už pomerne rozšírení, čiže podľa mňa žiaden dôvod na výsmech, keď v ročníku ich bude napríklad aj päť 🙂

mikella912
27. mar 2024

pekné meno mne sa tiež páči🙂

emmusska
27. mar 2024

Kazdemu sa asi paci nieco ine, ale mne sa pozdava 🙂 Je to rozhodne lepsie ako tie kadejake mena ako napriklad Mattheo, Matthias a podobne 🙂 Tobias sa mi páči, to by som kľudne dala aj svojmu dieťaťu. 😉

deti95060810
27. mar 2024

nie... mimo mňa

candii
27. mar 2024

Ja mám Tobiaska a Lucaska .. 😁 Tobiasko je už školák a nikto sa mu neposmieva .. veď je to krásne meno.

mirola
27. mar 2024

Ja mam tiez Tobiasa, to meno ma velmi vela podob a vsetky sa mi pacia, volame ho Tobi, Tobik, Tobčo, Tobo (ked vystraja hovadiny) .. mne sa najviac paci Tobo.. aj ked nevystraja, ale maly ma najradsej Tobiasko.. Tobiček..
Nikto sa mu neposmieva.. neviem preco by mal. A Dobby, prosim akou cestou si spojila tie dve mena? Nikdy ma to ani nenapadlo.

minilla
27. mar 2024

Pekne meno 👍🏻.

pribinak
27. mar 2024

Na každé meno sa dá vymyslieť hlúpa prezývka

Tobias je pekne meno 🍀

tamta
27. mar 2024

Mne by vadilo asi to, ze mu budú komolit meno a raz ho budú volať Tobias, raz Tobiáš.

candii
27. mar 2024

@tamta len staršia generácia zvykne komolit, napríklad ako moja starká .. ale inak nikdy nebol problém.

kiki68
27. mar 2024

@gabi2789 kazde tretie dieta v Rakusku of roku 2018 je Tobias, je to velka moda, Mali sme 4 v skupine 19 deti, v kazdej dalsej tiez kopec Tobiasov. Ako je to krasne meno, len bude mat vela kamosov s tymto menom

lucia7933
27. mar 2024

tiez rozmyslame nad tym menom 🙂 a teda ta prezyvka ktoru si napisala ma ani nenapadla 😂 to by som si ja s tym menom ani nespojila :D

hefo
27. mar 2024

Osobne sa mi to k slovenskému priezvisku nehodí, ale de gustibus...

Len tak na zasmiatie, dcéry sa niekedy hrávajú na školu, a keďže sú na to len dve (a učiteľ s jediným žiakom nie je ktoviečo), vymysleli si nejakých "virtuálnych" žiakov. Jeden z nich je "Tobias zlý žiak", vlastným menom Tobias Guľka, ktorý dostáva skoro samé päťky...

prabinka
27. mar 2024

Podľa mňa normálne meno 🙂 Aj mne sa páči, poznám aj Tobiasa aj Tobiáša a žiaden z nich nedostal podobnú prezývku. 😀

gabi2789
autor
27. mar 2024

Každej jednej z Vás ďakujem, nasla som tu to co som hľadala a pomohli ste sa mi teda rozhodnúť, dikyy❤️

mimikarol
27. mar 2024

Podľa mňa je to úplne normálne pekne slušne meno ako pre chlapca tak aj pre muža. Dcéra je tretiačka, takže dosť dlho v kolektíve ale nikdy nespominala ze by sa niekto niekomu smial za meno. A to majú Charlsa, Benyho (čo je podľa mňa originál meno pre psa, ale nikdy som to pred ňou nespomenula).
Moja mama chcela dať sestre meno Kristína a otec nesúhlasil, lebo sa obával že deti budú na ňu pokrikovat Krista 😅
Neviem inak či ja žijem na inej planéte, lebo sa tu často riešia obavy s posmievania za meno, ale za celý môj život 38 rokov, som nikdy nebola v kolektíve kde by sa niekomu smiali kôli menu

sonia.
27. mar 2024

@gabi2789 Pekne meno - nas Tobi uz bude mat 14 rokov. Vtedy nebolo to meno take rozsirene a mali sme uzasne reakcie od cudzich ludi na to meno. Nas je ale Tobiáš, hoci nas prehovarali rodicia, aby sme dali Tobias. Chceli sme slovensku verziu s tym, ze ked budeme v zahranici, aj tak bude Tobias. A veru, od jeho 4 rokov nezijeme na SVK. Zili sme v Rakusku, tam uz bolo Tobiasov viac a teraz sme v Juznej Amerike. Syn je s menom spokojny - je medzinarodne a ked povie kamosom, ze originalne je Tobiáš, tak to ma v zahranici aj uspech 😊.

rorino
27. mar 2024

@gabi2789 nelichotivá prezývka sa dá urobiť z každého mená,tu skôr ide o to,že ani s týmto menom nie si stotoznena

andreakg
27. mar 2024

@gabi2789 ja mám Tobiasa,jemu sa páči veľmi jeho meno, má 15,je už na 3 škole,a ešte nemal spolužiaka s tým istým menom,možno teraz už je ich trochu viac,ale nie je to až také rozšírené meno,čo je dobré 😁

sev111
27. mar 2024

@gabi2789 mam tiez Tobiasa
V skole ho vsetci volaju Tobi
Ked bol mensi tak Tobík
Pre mna krasne meno❤

monika4487
27. mar 2024

My mame Tobiáška. Prestahovali sme sa do inej krajiny, tak ho tu volaju Tobias. Ked sme na Slovensku tak Tobiáško, my ho volame Tobik, Tobi, Tobiáško. Vnima vsetky varianty. A nikto ho nijak neprezyval. Zvlastne je len to, ze ked my sme vybrali meno pred piatimi rokmi, tak nikoho som s tym menom nepoznala (a to som poznala vela deti). A ked teraz prideme na Slovensko mam pocit, ze je uz je to celkom rozsirene meno 🙂. Tak ci tak, odpoved je, ze nikto mu nekomoli meno, neprezyva, nesmeje sa mu a nas syn reaguje na vsetky varianty pozitivne 🙂

kristiii
28. mar 2024

@gabi2789 Tobias je krásne meno pre chlapca aj chlapa, vôbec neváhaj. A prezývku Dobby som čítala aj počula prvýkrát. Keď tak Toby a to je fajn. A k Lucasovi úplne super.

lakebabe
28. mar 2024

@gabi2789 veľmi pekne meno 👌 a k lucasovi super