Meno Rozália

10. apr 2023

Ahojte baby, ktoré máte dcérku Rozáliu ako ju doma voláte? Velmi sa mi páči pre dievčatko, len sa bojím ze by ju volali Róžka 🤣😀

mamza
10. apr 2023

Moja babička sa tak volá. Je to krasne meno a uvažovala som nad ním keď sme vyberali meno pre dcérku. Ale babku každý volá Rozka, čo sa mi nepáči a bála som sa že by tak volali dcérku, nakoniec sme vybrali iné.

esmera50
10. apr 2023

mne sa páčia mená, ktorá nedáva každý, a myslím, že Rozália k takým menám patrí...Volaj ju Rozálka :D A ešte sú krásne mená aj Albína, Malvína pre dievčatá a iné...

mateson
10. apr 2023

Je to krásne meno.

jonnie
10. apr 2023

Ako ju budeš ty volať, všetci si zvyknú. U nás Mane Katarínu a nik jej inak nepovie. Žiadna Katka ani iná skratka. Myslím, že anjelicek26 ma nemeckú obdobu mena - Rosalie.

scila
10. apr 2023

Mala som kolegyňu, volali sme ju Rózi.

esmera50
10. apr 2023

@jonnie a v Španielsku je to Rosalia alebo aj Rosario

janetinka27
10. apr 2023

Je to meno, ktore sa da povedat rozne.zauzivane skratky nie su vzdy pekne - roza, rozka, rozarka...
Neviem, aku podobu chces pouzivat ty, rozalia? Budes musiet na tom trvat a nebude to vzdy tak, ako budes chciet. Mna by mrzelo, keby mi nikto nepovedal milo, ale len oficialne rozalia. ta familiarna podoba mien ma nieco do seba

yoxinka
10. apr 2023

Teta sa tak volá, voláme ju Rózka.

jaskolka
10. apr 2023

Máme v rodine Rozáliu, ale každý ju vola Ružena. V podstate to isté, len iná obdoba mena. V detstve ju volali Rozika, Rozka, a jej sa to nepáčilo, sama sa začala prestavovat neskôr ako Ružena.

esmera50
10. apr 2023

@jaskolka mne sa meno Ružena nepáči, ale Rozália áno

julia17848
10. apr 2023

Nádherné meno. Nebude sa tak volať každá tretia a pritom je tradičné, krásne.

esmera50
10. apr 2023

@julia17848 presne tak

olimuc
10. apr 2023

Moja babka bola Rozalia, veľmi pekne meno, jej sa hodilo. občas ju niekto volal Rozi ale aj Ruzena …keďže vyrastala v nemeckom prostredi a mala viacero RL to meno mala v dokladoch odlišne písané.

jonnie
10. apr 2023

@anjelicek26 som v pôvodnom neoznacila,

domkakvet
10. apr 2023

Za mna pekne meno, ved ako ju budete volat, tak ju budu aj ostatni.

popoluskaxy
10. apr 2023

@esmera50 Sestra môjho dedka bola Rozália. Naša dcéra najmladšia je Malvína 😉 za mňa sú to krásne mená, neokukané, elegantné. A Rozaliu volali Rózka. Ale zase platí “ako si naučíš, tak máš”.

anjelicek26
10. apr 2023

Nasa je Rosalie... nie Rozalia, takze ziadne "z" a tym padom ziadna Rozka... Rosie, Rosalie, inak jej nikto nepovie...

jamimo
10. apr 2023

naši susedia majú Rozáliu a volajú ju Rozália. Nikto ani z nás susedov jej nehovorí Róza, Rózka a podobne... proste je to Rozália, hotovo, bodka.

kvietok2891
10. apr 2023

Moja zlata babka sa tak volala 🖤🖤😢 nádherné meno volali ju Rožika alebo Ružena

autor
10. apr 2023

@kvietok2891 mne sa velmi páči keby jej hovorili aj Ruženka, alebo Rozali, Rozália.

@anjelicek26 krásne meno ❤️ aj som rozmýšľala nad takymto zahranicnym tvarom so "s" len k nasmu rydzo slovenskemu priezvysku by som dala Rozáliu.

vone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzudrnda
1. nov 2023

Babka sa tak volala. Volali ju Ruža, Ruži...ale už by mala viac ako 100r. Krásne,elegantné meno.

vone
1. nov 2023

Mne sa páči to meno, Rozali, pekné, roza rosa stále ako ruža