Meno pre bábätko

4. okt 2023

Ahojte, som na konci 8mesiaca s s manželom sa chceme nechať prekvapiť, teda pohlavie nevieme.
Rozmýšľame nad menami, nevieme sa vôbec zhodnúť. Mne sa páčia klasickejšie mená, napr. Agáta, Karin, chlapčenské ani neviem 🤷🏻‍♀️možno Ondrej.
Manžel mi zase navrhuje netradičnejšie mená ako Melissa, Neo. Mne sa to veľmi nepozdáva.
Aké mená sa páčia vám, poprípade ako sa volajú vaše detičky. Možno ma inšpirujete😄dakujem

patricka
4. okt 2023

ja mám doma Anetku a Jakuba, páčia sa mi Agáta, Grétka, Dorota, Richard, Adam, Marko

tanyag
4. okt 2023

Jakub je nádherné meno. Kebyže mám syna, tak Jakub je jasná voľba. A z dievčenských sa mi páči viac mien - Melánia, Dorota, Aneta, Miriam.

tosomja
4. okt 2023

My máme Viktória, Marek, Františka, Žofia. Keby sme mali ďalšie, boli by Magdaléna a Adam 😃

katuskacicuska
4. okt 2023

Normálne som pozerala, či som v sne nepísala túto diskusiu 🤣 okrem toho že ja som v 7 mesiaci 🤭 tiež sa nechávame prekvapiť pohlavim a vo vybere mame Agatku a Ondrejka🤣 ale rozmýšľame aj nad Vandou, chcela som Melaniu, ale odradilo ma to Melka 😫 v puberte by ju volali Meľa? Tak to isto nie :/

patka06
4. okt 2023

Súhlasím s tebou, radšej tradičné meno
Pre chlapca sme mali vybrané Patrik alebo Richard
Máme Patríciu

lauriik
4. okt 2023

My sme vybrali tak, ze kazdy si spisal cca 10 mien od kazdeho pohlavia a kde bola zhoda tak tam sme sa bavili dalej.
Inak mam dve dcery - Elu a Tamaru. Druha bola prekvapenie. Keby bol chlapec, mal byt Teodor.
Z dalsich mien sa mi paci napriklad Zoja, Greta, Vincent, Tadeáš.

thereisabear
4. okt 2023

Z tvojich sa mi páči Karin a Ondrej. Melissa sa mi zdá obyčajnejšia ako Karin. Neo sa mi nepáči, ale Noel je podobné a za mňa veľmi pekné.

iwesska
4. okt 2023

Melissa je v pohode,ale ten Neo🙈 Nerobte mu to. Ak mate slovenske priezvisko,tak slovenskym menom nic nepokazite.

lulka321
4. okt 2023

Ja mám Viktóriu a Teréziu, keby sme mali tretiu dcéru bola by Zoja. Pri chlapcovi sme mali vybraté mená Martin a Gabriel.

larena
4. okt 2023

Mne sa osobne páčia zahraničné mená ale zas nie nejaké extrémy😅Zrovna Neo je moc😂Asi tu budem za výnimku ale slovenské mená sa mi nepáčia vôbec prídu mi niektoré ako z pred 500 rokov..v pôrodnici sa nejake babatko volalo Jozef a neviem vo mne tieto mená evokujú babky a dedkov

lia2022
4. okt 2023

@katuskacicuska ja mám neter Melániu. Keď bola maličká, tak sme ju zvykli volať Melánka,Meluša-Meluška, Meli.
Teraz ako je staršia tak normálne Melánia,Melánka. Nikdy som nikoho nepočula povedať Melka-Meľa. No to by ma ani nenapadlo že Meľa😒. Za mňa pekné meno a menej používané.

luciah187
4. okt 2023

Tie, co si povedala ty.

lia2022
4. okt 2023

My máme chlapca - Peter 💙. Za mňa najkrajšie meno 😉.

lucia13022023
4. okt 2023

@larena súhlasím.
Mne sa páčia dievčenské: Ester, Elia, Nala, Tamia, Lota...
Chlapčenské: Timon, Theo, aj Mateo ale tých je všade plno 🤣, Lucas..

4stanka4
4. okt 2023

My sme mali tiež prekvapenie a mena sme mali bud Jakub alebo Soňa. Mame Soničku 🙂

bolarazjedna
4. okt 2023

Tak sa dohodnite, že ak bude chlapec, dostane meno ktoré si vybrala ty, aj dievča, tak meno, ktoré vybral manžel.

katuskacicuska
4. okt 2023

@lia2022 veruze veľmi pekne meno, no my sme mali na škole Melaniu a inak ako Melka Meľa ju nikto nevolal a to ma odradza od toho lebo je to ozaj skarede takto zhovädiť meno 😫

autor
4. okt 2023

@lia2022 otec aj brat je Peter to niee😄ale inak je to pekne meno.

Mne sa este paci aj meno Lydia. Dievčenskych mam viacero vybratych. Len tie chlapčenské mi robia problém.

Z chlapcenskych sa mi paci este Richard, Alex, Jakub, Filip, ale to mi zamietol😃 ešte by som sa zmierila s menom Teo, Teodor.. ale Neo je katastrofa🤣 manzel vymysla strasne mena, normalne zvazujem, ze radsej nech ma chlapec meno po nom, nez tuto exotiku co mi navrhuje. Manzel je Tibor.

autor
4. okt 2023

@bolarazjedna tak s tymto nemozem suhlasit lebo to bude nejaka Jesicca😃

bolarazjedna
4. okt 2023

Tak ale on by tiež mohol povedať, že nechce nejakú Agátu alebo nejakého Ondreja! Musíte nájsť nejaký kompromis, ak sa vám nebude páčiť žiadne meno obom.... Ja ta chápem, pri predchádzajúcom tehotenstve môj manžel tiež navrhoval dievčenské mena, ktoré síce neboli exotické, ale nie sú moja šálka kávy a ja som len kukala pri každom novonavrhnutom mene, či to myslí vážne 😃 ale narodil sa nám chlapček.

Tak už len hľadať nejakú zlatu strednú cestu medzi Neom a Ondrejom, Agátou a Melissou.

elizabeth170
4. okt 2023

Šimon a Anežka

pettom19
4. okt 2023

Ja som sa snazila meno dopasovat aj k priezvisku, aby to nejako znelo, t.j. nechcela som exoticke meno k rydzo slovenskemu priezvisku, mne osobne to "trha usi". Z dievcenskych mien sa da pekne vybrat, muzske su trochu problematickejsie, a kedze mame chlapca, tak sme sa veru dost narozmyslali, napokon mi ako jedine zapasovalo meno Lukas a na to sme sa zhodli obaja.

autor
4. okt 2023

@bolarazjedna jasne musime sa zhodnut. Len je to narocne, kedze ja som za nieco klasickejsie a jemu sa take mena nepacia. A este do toho aj zasahuje svokra, ze najkrajsie meno je Jozko a Margitka😄 to je zas dalsi extrem.

mima1608
4. okt 2023

Máme Bianku 🥰 okrem toho sme ešte rozmýšľali nad Olíviou, Natáliou a Dianou. Keby bol chlapec bol by Viliam ☺️

2006_1211
4. okt 2023

Neo je pekne meno

bolarazjedna
4. okt 2023

No my možno budeme mat Jožka, keďže manžel sa tak volá, a u prvého syna som presadila, že sa bude volať inak ako predchadzajuce 3 generácie mužského rodu ☺️ale ak bude chlapec, bolo by nefer, keby som zase zamietla manželove meno, keď po tom tak veľmi túži.
Ale svokru vôbec nepočúvaj, teraz vyberáte meno vy dvaja s manželom!
Možno skus pozrieť zahraničné mená, ktoré sa dávajú často (ja mam tuším v aplikácii Pregnancy podľa krajín tie najčastejšie) a možno tam nájdeš niečo, čo sa ti páči, není vyslovene iba zahraničné, ale používa sa aj u nás, ale predsa znie tak medzinárodne. Napr ako si spomínala meno Teo.

kristiii
4. okt 2023

Mne sa z vašich páči Karin a Melissa, chlapčenské Alex a Filip. Melánia by mohla byť kompromis, dá sa jej povedať pekne Mel/Meli (Meľa som tiež v živote nepočula ani by ma nenapadlo). Vanda, Vanesa, Valéria, Júlia, Emily, Linda, Nikol...dievčenských je veľa peknych.
Chlapčenské Lukas, Matias, Mateo, Marko, Michael, Alexander? Ani tradičné, ale nie extra ako Neo?

kitycat
4. okt 2023

@katuskacicuska meľa? Ste z vychodu? 😅

Vylucit meno len kvoli prezyvke je blby napad 😀

katuskacicuska
4. okt 2023

@kitycat áno , presne z východu 🤣💁‍♀️

1ryba
4. okt 2023

Neo je skoro ako Neón.