Meno Mína - Mina

16. feb 2023

Ahojte, neviem dohladat ziadne info o tomto mene co sa tyka menin, nie je v nasom kalendari ale nepoznate niekoho s tym menom? Kedy oslavuje meniny? Nebol problem so zapisom na matrike? Dakujem

lulu2014
16. feb 2023

Ja mam sesternicu. Original je Michaela ale volame ju Mina/Minka. Mama ju tak zacala volat….a uz to ma naveky 🙂

beata_k
16. feb 2023

Mína ako munícia?

aurelia2000
16. feb 2023

Mína, dcéra bohyne Slávy.

zajaciq
16. feb 2023

Ked sa tak vola Pauhofovej dcera, tak asi problém s matrikou nebude 🙂

denden77
16. feb 2023

@zajaciq ona je tusim Míla 😁

bloger
16. feb 2023

Mina

zajaciq
16. feb 2023

@denden77 jaj pardon. Míla. Obe su ok
A aj Hermina ma v mene Minu

nikha2809
16. feb 2023

Nepoznám nikoho, iba sa mi veľmi páči odkedy som ho ešte ako dieťa počula v komédii Drakuloviny 😀

aniele
16. feb 2023

Kollárova Mína (Slávy dcera) bola Wilhelmína.

vevesh
16. feb 2023

Mina je starodavne meno- tusim hebrejskeho povodu. Dnes sa pouziva vo velkom v aj v arabskych ci tureckych krajinach. A poznam velmi vela dievcat s takymto menom, i ked najznamejsia je asi Mina von Barnhelm od Lessinga z 18.stor. (povinna nemecka literatura pre kazdeho, kto sa uci nemecky jazyk🙃)

vevesh
16. feb 2023

*nie hebrejsky, ale persky povod (takze iranske meno)🙂

marianarem
16. feb 2023

Nas starosta ma dcerku Minu, problem so zapisom evidentne nebol, ale meniny veru netusim.

lyci
16. feb 2023

mne sa tiez paci Mina odkedy som to pocula v dakom seriali. pouziva sa bezne vo svete, takze so zapisom problem asi nebude. urcite by som nedala s dlhym i. to by bol taky krizenec mena. tu pauhofovej Mílu som tiez vobec nepochopila. Mila s kratkym je pekne

kukulienka83
16. feb 2023

V detstve som mala kamarátku Minu, bola.povodne z Iraku.

dzepeta
16. feb 2023

Mne sa pacilo meno Amina z filmu prince of persia. Mam ale sestru.vola sa miroslava ale vsetci ju od detstva volame Minka

nelca0510
17. feb 2023

V Albi knizke jednej je mačička Mína :D ja by som brknkla na matriku,najlepšie ti povedia.

iwesska
17. feb 2023

Ja poznam,dievcatko od nas z mesta, ma 2r. Takze problem so zapisanim nie je.

struhanka
17. feb 2023

Minu vám bez problémov zapíšu. Meniny má 11. 11.

beataxxx
17. feb 2023

Poznam Herminu, ktoru volaju Mina

gondyo
17. feb 2023

@struhanka ak sa možem opýtať,v akom kalendári ste to zistila? Ja mám rozšírený kalendár,jediné co som našla podobné menu mina/ mína je vilhelmína 28.05..preto sa pýtam...

given
17. feb 2023

Moja sesternica má Minu, žijú v USA, otec je Turek, takže žiadne meniny neoslavuje.

1mina
17. feb 2023

ja som si myslela ze Mína je skratene od Wilhelmína (podla postavy v draculovi) Nemyslim to ale ironicky, mame s muzom radi aj knihu aj film :D

lentak1223
17. feb 2023

Aj Kollárova Mína je skratka od Hermíny. Ale podľa mňa je to krajšie skrátené. Mne sa to veľmi páči.

gondyo
17. feb 2023

@struhanka no..veď presne to som si aj myslela...v ukrajinskom kalendári..nie v slovenskom..

gondyo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michellemary
17. feb 2023

@lentak1223 Kolllárova Mína je skratka od Wilhelmíny (Friderika Wilhelmína Johana Schmidtová)

lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mina46
4. júl 2024

My máme 2r dcerku Minu z mena Jasmína...samotne meno Jasmina je krasne a pouzivame ho viac 😁
Ja mam prezivku Mina z priezviska Minarov...a dceru mam teraz JasMínu Minarov....takze ta to ma hned 2x 😁

mucuinka
4. júl 2024

My mame Minu v skolke. A problem na matrike nebol. Mina znie pekne a aj trochu noblesne, ale ked jej chceme povedat pekne, je to take zvlastne... skor ako Minka jej hovorime Minocka...