Meno Matea

16. jan 2023

Dievčenské meno Matea
Aký máte názor?
Poznáte niekoho s týmto menom?

bluemoon24
16. jan 2023

Proc?? Ty by ses tak chtela jmenovat? Kdyz ti bylo treba 12? Ja teda ne. A ne, nepoznam.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
16. jan 2023

nie... také umelé, nedokončené meno

marianarem
16. jan 2023

Stretla som raz babu menom Mateja, to sa mi pacilo, len ona bola Slovinka. Inak nepoznam nikoho s tymto menom.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktusik007
16. jan 2023

Matea --- poznam iba jednu, neviem ci uz je preoperovana, ale narodila sa ako Matej

leuska0910
16. jan 2023

Vy uz fakt niektore nie ste normalne..🤦‍♀️

ariannazara
16. jan 2023

Thia sa vola jedna 🤣 alebo Teodora

kaktusik007
16. jan 2023

tak pardon, ona sa vola Matia nie Matea.... mea culpa https://www.sme.sk/aut/3426/matia-lenicka

oomina
16. jan 2023

To je strašné. Prepáč, ale fakt nie. Na čo stále vymýšľate takéto mená, ktoré ani v kalendári nenájdeš? Veď sa skús vžiť do toho dieťaťa, keď bude staršie predsa. Hrôza. Veď je toľko krásnych slovenských mien.......A Matia nie je fakt o nič lepšie🙂

belllinka
16. jan 2023

úžasné, ľudia budú riešiť, či je to preklep a nemá to byť Matej alebo Mateo, muž, či žena... veď prečo to tomu decku neskomplikovať, že? 🙄

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. jan 2023

Tak prepáčte ale ja som chcela slušné názory a nie kritizovať meno ktoré sa niekomu páči😫
Ja napríklad som mala ma základnej spolužiačku čo sa takto volala a aj jej sa to meno páčilo žiadne komplikácie teda nemala je to normálne meno

belllinka
16. jan 2023

sa pýtaš na názory, tak tu ich máš. Či čakala si iba pozitívne?

kvetinka75
16. jan 2023

@leuska0910 mne to príde že chce byť zaujímavá za každú cenu.

autor
16. jan 2023

@belllinka pýtala som sa na názory ale stačí napísať nie nepáči sa mi nedala by som… netreba hneď zhovaďovať meno ktoré sa niekomu páči a niektorí ľudia sa tak naozaj aj volajú😉 je to naozaj normálne meno a nezaslúži si takúto kritiku

autor
16. jan 2023

@kvetinka75 vy nieste niektoré vychované poriadnej slušnosti očividne

anickaaa6aaa
16. jan 2023

mne sa celkom páči. a to nie som nejaký zástanca zahraničných alebo iných "výrazných" mien.

annm81
16. jan 2023

Osobne sa mi toto meno nepáči, ale vždy mám potrebu reagovať v týchto diskusiách o menách, lebo ma úplne fascinuje, ako v nich ľudia reagujú. Ani sa nedivím, že na školách bujnie šikana, keď tieto matky vychovávajú deti a pritom samé majú potrebu detinsky a nahlúplo urážať kvôli menu. Pri mene Matea ma napadne Matea Gold z The Washington Post.

kvetinka75
16. jan 2023

autorka a ty nevieš prijať iný názor

sasitimi17
16. jan 2023

No čo si čakala, tu idú len sofinky, emky, ninky, julky, amélie, hanky .... Daj ho ak sa ti páči, nerieš čo si kto iný myslí. Nechápem prečo ti záleží na názore cudzích ľudí

autor
16. jan 2023

@annm81 samozrejme úplne s vami súhlasím.
Všetky deti to majú od svojich hlúpych matiek

liloastitch
16. jan 2023

@oomina ktoré mená sú podľa teba slovenské?

iwesska
16. jan 2023

Ja nechapem,naco ma niekto potrebu sa pytat ostatnych,ci sa mu vybrane meno paci. Mne sa nepaci, a teraz co,nedas ho,ked sa tebe paci? Neviem preco vacsina zien vybera meno len podla popularity a toho,co na to povedia ini🙈

kvetinka75
16. jan 2023

to že ti niekto napísal, že sa mu meno nepáči, neznemaná že je hlúpy. Skôr tento názor mi príde hlúpy. Ak nechceš počuť neg. komentáre tak nezakladaj diskusiu

autor
16. jan 2023

@oomina tak si teda naštuduj kalendár…
V Slovenskom rozšírenom kalendári oslavuje meniny 24.2😉

kristiii
16. jan 2023

@annm81 presne, aj ja mám vždy akési nutkanie otvoriť tieto témy a prečítať si tie "úžasné" komentáre.
Autorka: mne sa náhodou celkom páči. Ako ja by som ho nedala, ale keby sa mi tak niekto predstaví, tak by som si povedala, že celkom fajn zaujímavé meno. A blbé reakcie si nevšímaj, tu by ti odkyvli skôr nejakú Školastiku, lebo to znie tak pekne slovensky

ladygina
16. jan 2023

nemlzem povedat, ze je to nejaky extrem, no aj tak mi to meno pride skor chlapcenske a hned ma napadne mateo. neviem, ale tak vies, moze ti byt jedno, co si myslime my

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwi3
16. jan 2023

matea aj matia su muzske mena povodne. aspon teda medzinarodne. mattia je celkom bezne muzske meno v taliansku.