Meno Ľudovít

31. jan 2022

Ahojte. Premyslam nad tymto menom pre chlapca. Pride mi pekne, vznesene a nema ho kazdy druhy chlapec, ale predsa, nepatri podla vas do kategorie uz „vystrednych” mien, s ktorymi by putal jeho nositel az prilisnu pozornost? Dali by ste vy take meno?

karhu
31. jan 2022

v porodnici sme boli na izbe s ludovitom, nik to nebral ako vystrednost, skor ako prijemne prekvapko, na vedlajsej izbe boli 3 sebkovia, na celom oddeleni asi 6🙈

adulikh
31. jan 2022

Švagor a synovec sú nositeľmi tohto mena....

janetinka27
31. jan 2022

je bezne, ze zeny davaju mena po otcovi dietata, takze sa aj dnes rodia jarkovia alebo ferkovia. takze ked bude ludko (uz nech je dovod akykolvek) za mna urcite ok, je to pekne meno 🙂

nique
31. jan 2022

Aj mne sa paci, ale kedze ho vybral Kotleba pre svojho syna, nedala by som ho. Aj ked to moze byt mily chlapcek.

hederamonstera
31. jan 2022

Pekne meno😊

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bu1bu
31. jan 2022

Mám kamaráta Ľudovíta, roky som nevedela, že sa volá Ľudovít, vždy sa predstavoval ako Ľudo, myslela som, že je Ľubomír a takto to chce .. prišla som na to, keď som ku bola za partnerku na stužkovej 🙂
Dnes ma 36, vysoký, kultivovaný nesmierny gentleman, ktorý sa už predstavuje ako Ľudovít a nesmierne mu to pasuje… mne sa to meno naozaj páči. Rozhodne žiadne výstredné meno.

dundulica
31. jan 2022

aj môj svokor sa tak volá, spätne celé generácie prvorodených synov sa u nich tak volali, chvalabohu to moja svokra prelomila a môj muž sa už volá inak, mne sa to meno nepáči

sima338
31. jan 2022

Podľa mňa keď sa tebe páči, pokojne také meno daj. Mne osobne sa Ľudovít spája už s dospelým mužom, tiež mi znie vznešene, možno by som premýšľala nad prezývkou pre malého chlapca, ale to je detail. Nie je to tradičné meno, ani časté, ale meno sa musí páčiť predovšetkým rodičom.

ankare
31. jan 2022

Mne sa to meno páči. 🙂 Aké máte priezvisko?

asocial
31. jan 2022

mne sa to meno nepaci. Je strasne tvrde a podla mna sa nehodi k malemu dietatu. Ale ja musim byt ticho, lebo aj moje starsie dieta ma meno, pri ktorom len rodicia prevracali ocami, ze je totalne nemoderne.

wikiwiki
31. jan 2022

Je pravda, že je nevšedné a už sa tak často nedáva, mne osobne sa tiež veľmi nepáči.

bashawelle
31. jan 2022

Pekné meno. Nepovažujem ho za výstredné. Dnes je menej používané, čo napr. pre mňa je dôležité kritérium pri výbere mena. Áno, aj tie časté sú pekné- veď preto ich mnoho rodičov vyberie. Ale z praktického hľadiska častosť mena zaváži, nemusí byť v triede 5 Tomášov či Sofií. Ľudovítov poznám osobne 3 (z toho je dvojica - syn). Aj verzia Ľudovít aj skratky/zdrobneniny Ľudo, Ľudko, Viťo sú podľa mňa fajn.

jaskolka
31. jan 2022

Mne osobne sa veľmi páči. Dieťa sa môže kľudne volať trebárs Ľudko, Ľudik, a v dospelosti je Ľudovít také príjemné a zvukomalebne meno.
Mne sa celkovo páčia mená také "postaršie" ako Vojtech, Cyril, Henrich, Leopold. A Ľudovít je ozaj krásne meno

miadi
31. jan 2022

V pohode ale len ked 💯 %ovladas slovensku gramatiku 😜aby nerobil raz slavnemu menovcovi hanbu. 🤣s mojou by som si netrufla.

7lenka11
31. jan 2022

mne sa nepáči, ale poznám rodinu, v ktorej sa toto meno dedí z generácie na generáciu.. majú už asi 5 Ľudovítov v rade.. páči sa mi tá silná tradícia, ale meno samo o sebe nie.. veľa ešte závisí od priezviska, či sa k vášmu hodí alebo nie 🙂

pribinak
31. jan 2022

Môj bratranec je Ľudovít, ale všetci ho volajú Lajko, Lajo. Ale on sa predstavuje ako Ľudovít.

athom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maialeo
31. jan 2022

Kotleba má Ľudovíta... ak ti to pomôže k rozhodnovaniu.

lesana25
31. jan 2022

@nique pritom taky paradox, od Magiána by som čakala skôr meno Adolf

janulka1802
31. jan 2022

Je to krásne meno.

kirjaklambrid
31. jan 2022

Nádherne meno 😊 môj starý otec sa takto volal a druhý je Bartolomej… 😊

janka1011
31. jan 2022

Mne sa vôbec nepáči. Také starodávne a hneď mi napadne Ĺudovít Štúr ☺

reenie
31. jan 2022

Máme v rodine, pár generácii...Ludko, Ludo, Luigi a nezabudnúť na Lajko😁 ale pekné meno

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz