Meno Lota

14. máj 2023

Poznáte niekoho s týmto menom?
Páči sa vám?

svokrinjazykmonika
14. máj 2023

Nepoznám a nepáči sa mi. Príde mi to iba ako skratka zo Šarlota.

pralinka25
14. máj 2023

ano poznam. je to uz velmi stara pani okolo 90. je to mila osoba takze kedze nikoho ineho s tymto menom nepoznam a meno sa mi spaja s nou tak sa mi aj paci

lindous
14. máj 2023

Poznám Šarlotu, ktorú má jedna časť rodiny stále tendenciu oslovovať Lotka... mne sa táto skrátená verzia nepáči vôbec a už aj malá ich začína opravovať 😅

zuzanockamt
14. máj 2023

Nepoznám, no meno je to veľmi pekné. Poznám len knihu pre deti Lujza a Lotka.

danica2711
14. máj 2023

za mňa dosť hrôza, je to poslovenčená Lotte, nepáči sa mi ani v nemčine

basulaak
14. máj 2023

Citala som nemecku knihu Lotte ako dievca. Po slovensky mi to pride len ako dalsia marna snaha o “byt iny, vynimocny”. Nie nepaci sa mi, je take hrube.

pribinak
14. máj 2023

Však to je Sarlota, nie? To ako keby si dala že Kika, alebo Mata

tiezjedna
14. máj 2023

naši kamaráti majú Lottu a je to krásne a originálne meno👍

popoluskaxy
14. máj 2023

Nepoznám nikoho s menom Lota. Evokuje to naozaj len skratku Šarloty. Skôr sa mi páči Loreta. Alebo ešte lepšie Floretta (film s Depardieu- Jean od Floretty).

obleckodogymu
14. máj 2023

Nepoznám, nepáči sa mi

viky173
14. máj 2023

Mam jednu otazkum trochu od veci, ale fakt ma zaujima aky je dovod, ze tu padaju dost casto tieto otazky: ,,Paci sa vam meno xyz?" a dokonca este od anonymov ako keby sa priznavali, ze maju syfilis. Ked Ti tu bude vacsina pritakat, ze ano paci sa im, tak to das ako meno svoju dietatu/psovi/skreckovi? Ked nie, tak budes hladat ine? Ved predsa meno by mali vyberat rodicia dietata tak, aby sa pacilo im a aby sedelo s priezviskom. To, ci sa paci alebo nepaci neznamym zenam na diskusnom fore by malo byt irelevantne.
A k veci. Ked je to meno pre psa, tak mi to pride v pohode a viem si to predstavit, ale ako meno pre dieta nie.

aeruginosa
14. máj 2023

Nepoznám a nepáči sa mi tento typ mien, ktorý evokuje skôr prezývku a nemôžem si pomôcť, také mená sa mi hodia skôr na dievčatká, keď už. Neviem si predstaviť, ze by som sa ako dospelá osoba predstavila ako Lota. Ale tak na druhej strane niekomu môže imponovať, že je krátke, číta sa ako píše, nie sú tam žiadne zdvojené písmená, atď.. Akože, ak sa to meno páči vám, tak to je najdôležitejšie. Nie je to meno zasa žiadna katastrofa.

aeruginosa
14. máj 2023

@viky173 Podľa mňa chcú len vedieť, ako také meno vnímajú iní ľudia. Možno to píše niekto, komu rodičia dali meno, s ktorým zažil/zažíva nepríjemnosti, tak sa tomu chce vyvarovať pri svojich potomkoch. A vo svojom okolí to nechcú preberať s nikým okrem partnera.
Nemyslím, že by sa tu niekto definitívne rozhodoval podľa názorov iných..

michellemary
14. máj 2023

Poznám Šarlotu, ktorú tak všetci volajú.

viky173
14. máj 2023

@aeruginosa vdaka za nazor, z tohto uhla pohladu som sa na to este nepozrela a fakt mi to uz nedalo, kedze sa to tu vyskytuje dost casto 🙂

simsalabim
14. máj 2023

Mne sa paci aj skratene Lota, aj Sarlota, hoci sa mi viac pozdava napisane ako Charlotte.

deti95060810
14. máj 2023

nie, nepoznám ani sa mi nepáči... Inak som prečítala Lata..🙂

andreakotesova
14. máj 2023

Príde mi to ako meno pre slúžku v 18-tom storočí 😅 LOTA umy mi chrbát!!!!

kristiii
14. máj 2023

Mne sa aj celkom páči, ale keďže na Slovensku majú ľudia tendenciu zjemnovat, pri oslovení Lotka by ma asi porazilo. Skôr by som dala Charlotte, prípadne Šarlota, ak máte typické slovenské priezvisko a môžete ju oslovovať Lota.

maisynka
14. máj 2023

poznam Lottu a nepaci

sunshine_18
14. máj 2023

Hne dma napadlo ze meno ako pre psíka

alenka58
14. máj 2023

mám tetu Lotu - staršia pani - voláme ju Lotka

siminah_
17. máj 2023

Volá sa tak naša 🐈

diaszoky
17. máj 2023

Nie ale poznala som madarku krora sa volala Lotti

deti95060810
17. máj 2023

@siminah_ však to je pekné...pre mačku