Meno Laura

yeneffer22
21. máj 2023

Ahojte, tie ktoré máte doma detičky s týmto menom ako ich voláte? Meno sa mi paci ale neviem si predstavit ze kým bude mala budem ju volať tak tvrdo Laura.. a máte ich vo svojom okolí veľa? Ja poznám len jednu aj to je moja rovesnícka, tak ma zaujíma ci toto meno nie je veľmi "okukane" 🙂

54tinka54
21. máj 2023

@yeneffer22 ja poznám tiež len moju rovesníčku, ju doma odmalička oslovovali Lala.

hipuska
21. máj 2023

Ja poznám a volajú Laurinka. Mne Laura nezje tvrdo. My voláme doma deti krstnými menami všetky

deti95060810
21. máj 2023

pekné meno....len poznám skomolinu od detí - Lavura

sunyrose
21. máj 2023

Zdravím, meno je pekné, ale trochu pre mňa tvrdé.../podstatné je, aby sa vám páčilo/... deti toto meno komolia aj Larva, čo je tiež na zváženie...Neterka má Lauru a volajú ju Laurka, čo mi teda trhá uši. Ale, človek by si nemal vyrábať problémy tam, kde nie sú....

mimi3008
21. máj 2023

@yeneffer22 Mne sa to meno paci velmi, nie je otrepane, ale ani ziaden vystrelok. Laura neznie tvrdo, no mozes volat aj Lauri, Laurika, Laurinka. Kym sme pri prvom este nevedeli, ze to bude chlapcek, bolo toto meno v uzsom vybere dievcenskych mien. Jedine, co ma odradzalo, bolo, ze poznam viac pripadov, ze v skolke prezyvali Larva. Ale koniec koncov, ked deti chcu vymysliet hanlivu prezyvku, tak si ju najdu, ked nie podla mena, tak podla farby vlasov, postavy alebo hoccoho.

mamelka
21. máj 2023

Laura je pekne meno a neznie mi tvrdo. My voláme dievčatá Melánia, Amália a Maria.kamaratka ma dcéru Lara a volaju ju Lara.

motogirl699
21. máj 2023

@yeneffer22 ja som Laura a takmer vždy ma všetci oslovovali Laura. Ale keď už "krajšie", tak potom Lala, Lalina

stefi_k
21. máj 2023

Moja dcera sa vola Laura a volam ju aj tak. Nerozumiem potrebe menit a deformovat nemo, ktore sa my paci.

cristy
21. máj 2023

Mám dcérku Lauru... voláme ju Lauri, Laurika, Lalu, Laruška 🙃

iwesska
21. máj 2023

Toto asi pocut nechces,ale moja spoluziacka bola v skole stale Larva🫤 Ale co poznam dievcatko teraz,tak ju Laura volaju,ziadne skomoleniny.

yeneffer22
autor
21. máj 2023

@iwesska deti bývajú zle a vždy si niečo nájdu , mňa volali Lenka-plienka ale rodicia ma naučili nič si z toho nerobiť, a to iste naučím aj ja svoju dcérku. Naučím ju ze jej meno je výnimočne, vybraté priamo pre ňu nech je naň pyšná aj keď ju deti budú prezývat 🙂

pribinak
21. máj 2023

@mimi3008 nie je otrepané? Však snáď 10 rokov patrí medzi najčastejšie mena pre dievčatá
Na každom kroku stretnem Lauru (škôlka, škola, ulica, krúžok, kolegynina dcéra, ….kde sa pohnem tam je Laura)

ada1295
21. máj 2023

Mám neter Lauru. Voláme ju Laurka, Laurika, Laurinka. Keď bola malá a vystrájala, tak bola Ľuľaaaa

michellemary
21. máj 2023

Susedku sme mali, teraz ju už volajú Laura, keď bola malá, bola Jaja, Jajuša, Jajina... Sesternica chce dať toto meno dcérke, ale žije v DE, tak tam to bude Laura, Laurichen. 🙂 (Inak, ženy, "laurka" je v poľštine detská kresbička, tak by som fakt dcéru nevolala. 🙂 )

angelous1991
21. máj 2023

Sestra je Laura … nikto ju nikdy nevolal larva… ani nijako hanlivo … volali sme ju Laurika, Lauri , Lala….

lauriik
21. máj 2023

Ja som Laura ale nedala by som take meno svojmu dietatu. Ako bolo vyssie spomenute, decka mi uz od skolky hovorili ze som Larva. Inak ma ludia oslovuju Lauri alebo Lau. Na ZS mi hovorili Lala.

obchod112
21. máj 2023

Dcéra sa volá Laura. Volali sme ju Lauruška a jej o rok mladší brat ju volal Jajjika, keď boli ešte malý. Potom sme ju tak oslovovali aj my 🙂

sazumak
21. máj 2023

My máme Lauru, voláme ju Laura, Lali, Laurinka. Nikdy jej nikto Larva nepovedal, ani v škole. Je to možno tým, že je to silná osobnosť už odmalička, výborne sa učí, vo všetkom vyniká a je taký vodcovský typ 🙂

biankaaaa
21. máj 2023

Lali 🙂

mimi3008
21. máj 2023

@pribinak tak ja ich vela nepoznam...

pribinak
21. máj 2023

@mimi3008 však ok, ale pozri si rebríčky popularity mien za posledné roky, je medzi najpopulárnješími

rorino
9. jún 2023

@yeneffer22 Lauri,Laurinka,cca 25 rokov dozadu,kým to meno bolo ešte v plienkach,si to jedna babka nevedela zapamätať,tak to vždy prekrútili na larvu

kika86
9. jún 2023

Moja sa volá Laura. Voláme ju Lauruš, Lauruška, Lauri a potom má prezývku ako sa učila hovoriť svoje meno, keď bola malá. Za mňa krásne meno