Meno k Aničke

4. jan 2024

Prosím mamičky , stačí aspoň 👍
Čo chvíľa rodím a ja neviem ako sa bude volať moja druha dcérka. Prvá je Anna. Pre druhu som mala vybraté meno Diana. (Áno, ako Anna zo zeleneho domu❤️). Ale všímam si, že čoraz viac je IN meno Dianka. My s mužom keď sme pred 5timi rokmi vybrali meno Anna, každy sa na nas pozeral zhrozene že ake starodavne meno 😀 Mam pocit, že teraz letí aj Anna, Hana...

autor
4. jan 2024

Anna&Diana

autor
4. jan 2024

Anna&Alžbeta

autor
4. jan 2024

Anna&Zuzana

marsmykkok
4. jan 2024

Diana, Alžbeta sa mi nehodí, Zuzana je super-len tá skratka z mena čo ľudia často používajú-Zuza nie.

glorikarebeka
4. jan 2024

Mária

bolarazjedna
4. jan 2024

Poznám malé dievčatká sestričky práve v tejto kombinácii - staršia Anna, mladšia Diana.
Ani, aj podľa mňa je Diana čoraz častejšie meno, ale to ťa nemusí zneistit vo vybere.

Ja poznám cca 35rocnu ženu s menom Dea, úplne netradičné meno, ani som nevedela, že existuje, aj jej rodičia si mysleli, že bude mať jedinečné mení, a čuduj sa svete, nakoniec v škole ich bolo až 3 s takým menom.... To len na margo toho, že ani pri zriedkavom mene nie je istota, že nebudú 2 v triede, a takisto, kľudne môže byť jediná Diana tá tvoja vo vašom okolí.

nikpa
4. jan 2024

Ja nerozumiem prečo všetci vyberajú meno podľa toho či sa hodí k súrodencovi. Ved to nebude ich druhé meno navždy ale len meno súrodenca 🤷
To len tak mimo 😅 ale vždy sa hovorilo Anna Hana, nič sa nehodí viac 😀

methexis
4. jan 2024

Na nás presne takto zhrozene tiež pred 5 rokmi pozerali na meno Juliana, že aké starodávne 😁
K Anne by sa mi hodili Hana, Mária, Adela, Katarína...

autor
4. jan 2024

@nikpa svet je rôznorody.. niekto si da zaležať aby sa to hodilo k priezvysku, niekto aby mali rovnaké začiatočne písmena , dnes je už kadečo , nepozastavujem sa nad tým 🙂

labocca
4. jan 2024

my mame v rodine sestricky Annu a Marinu🙂

maryetta
4. jan 2024

Pekne je aj Diana. Aj Alzbetka.

gabriela2952
4. jan 2024

Ja mam alzbetku ak bude druhé dievčatko bude Alenka. Takže za mňa jedno z týchto

macekovam
4. jan 2024

A Dorotka sa vám nepáči?

anjelaa
4. jan 2024

Ja som chcela Anna a Emma. Ale mali sme druhého chlapca 🙂

autor
4. jan 2024

Tie ktore spomínate mena , tie už máme v rodine🙂 Nadherne meno je Agáta , keby na ňu nemam TP tak sa vola bez mihnutia oka 🩷

elia9
4. jan 2024

Anna/Tatiana

elia9
4. jan 2024

Anna/Valentína

sarahh09
4. jan 2024

Anna a Mária

autor
4. jan 2024

@elia9 musim sa priznať , aj Valentinka bola na zozname ❤️

sarahh09
4. jan 2024

Alebo nech rozhodne Anička ako sa jej bude volať sestrička

autor
4. jan 2024

@sarahh09 tá ma v tom jasno, Elsa 🤷‍♀️

sarahh09
4. jan 2024

Múdre dievča

rfrd12
4. jan 2024

Toto nemôžeš myslieť vážne. To dieťa bude samostatná osobnosť, načo sa musí jej meno hodiť k menu sestry???

lindus555
5. jan 2024

Hana

rorino
5. jan 2024

Valentína je veľmi pekne meno

tatianamaria
5. jan 2024

Prečo by sa to meno malo hodiť k menu staršej sestry? Však vyberte hociaké pekné meno, ktoré sa vám páči bez ohľadu či sa hodí alebo nehodí k menu dieťa, ktoré už máte. Úplne slobodne a nie byť viazaný k jednému menu.

drakvak
5. jan 2024

Ak tam chcete nutne dopasovať to -na na konci, tak Nina, Elena/Alena alebo Ivana/Ivona, ale ako už niekto písal vyššie, aj súrodenci sú samostatné bytosti a nemusia im “ladiť” mená. Poznám sestry Annu a Eriku, moja mamka bola Anna a mala sestry Oľgu a Otíliu, my sme sestry Adriana a Lenka, dopasovala by som to možno k priezvisku, nie k sebe navzájom. Aj manželia často menami “neladia” a prežijú celý život, napríklad moja teta sa volala Walburga a jej manžel Laci 😉

popoluskaxy
5. jan 2024

Mne sa hodí aj Izabela, Valentína, ale aj Jana, Diana, Johana…

daniela2202
5. jan 2024

Anka a Hanka ...to bude super, spolu i meniny 😊👍

helixa
5. jan 2024

Známy ma synov Adrian a Adam. A nikto nevie ktorý je ktorý, lebo sa tie mena podobajú. Tak si budú mýliť aj Annu s Hanou.