Meno Julian

27. okt 2023

Mate chlapca s tymto menom? Ake boli ohlasy na meno, ako ho volate skratkou?

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
27. okt 2023

moja kolegyňa mala pred 25 rokmi syna menom Julian. Čiže dnes má okolo 30 rokov. Tak krásne meno, nevedela by som si iné pre neho predstaviť. Všetci ho volali Julian. Až raz pani učiteľka v škôlke, že Julko. Kolegyňa to počula a slušne vysvetlila, že on je Julian, nie Julko, ani Julo 🤦‍♀️Malý sa vždy predstavoval Julian a aj spolužiakom v škole hovoril, že je Julian. A stále je Julian 😉

luciah187
28. okt 2023

Syn mal spoluziaka, volali ho Julko. Krasne meno.

7miriam77
28. okt 2023

Krásne meno, také neokukane 👍👍👍

rebrambora
28. okt 2023

Julian krasne. Ale Julo, Julko nieeee.

luciah187
28. okt 2023

@rebrambora ale no, normalna zdrobnenina, uz sa to trosku prehana

bimbambim
28. okt 2023

Julian pekné meno a Július - Julo je podľa mňa zas iné meno

rebrambora
28. okt 2023

@luciah187 ano, zdrobneniny su sucastou slocenskeho jazyka. Ak sa to niekomu paci a je s tym v poriadku, tak ano. Za mna nie. Nebyvam teda uz ale na Slovensku, cize toto uz neriesim.
Pozri ja sa volam Ivana a neznesiem Iva, Ivka alebo nieco taketo. Cize len moj nazor 😉

luciah187
28. okt 2023

@rebrambora hej ale hovorit malinkemu dietatu zdrobneninou mi pride prirodzene. Aj v zahranici sa pouzivaju, len zneju inak. Tebe hovoria len Ivana? Aj rodicia?

daniela2202
28. okt 2023

Júliusa

konopa
9. jan 2024

Mame syna, ktory sa vola Julian volame ho sem tam Julko, v skolke Julianko a doma Juli alebo iba Julian a niekedy potaliancime Juliano.🙂

autor
9. jan 2024

@konopa pekne meniny prajem malemu 😊 u nas uz toto meno vyhralo, akurat dumam ci s dlznom alebo bez

standaya
17. sep 2024

Julián ho voláme odmalička, už je dospelý 😉