Meno Júlia

kvietok1990
12. jan 2023

Ahojte, máte doma niekto dcérku s týmto menom? Ste spokojné s výberom mena? Ako ju zvyknete volať? 🙂

nely1704
12. jan 2023

@kvietok1990 áno,,,, Júlia

elia9
12. jan 2023

Veľmi pekné meno, aj pre malé dievčatko aj pre dospelú ženu 🙂 nemám dcéru s takým menom, ale keby som mala volala by som ju Juli, Julka, Julinka, no pokojne aj Júlia, pretože to pôsobí tak jemne

drakaria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vulka
12. jan 2023

Julka, Julča, Julinka

kamowa
12. jan 2023

Ano, volame ju Julinka, Julka

misulkar
12. jan 2023

My máme mladšiu dcérku Juliu (s krátkym u). Voláme ju väčšinou Julka, Juli, Julinka, Julia (a aj rôzne familiárne varianty s "dž" - napr. "Džuli").
U nás meno vyberal manžel, ale celkom rýchlo som si zvykla 🙃

dankagirl
12. jan 2023

Babka bola Julia aj segra je Julia a kamoška má Julianu

10zabka
12. jan 2023

mám vnučku Júliu. Krásne meno 🙂 Voláme ju Julka, Julinka 🙂

sivaa
12. jan 2023

Aj my máme Julku, oslovujeme ju: Juli, Juja, Julka, Julinka, Jujuša, Džuliet :D

kvietok1990
autor
12. jan 2023

@elia9 Mne sa tiež veľmi páči - aj pre dievčatko, aj pre dospelú ženu. 🙂 presne ako píšete

elia9
12. jan 2023

@kvietok1990 mám dcéru, meno vyberal manžel ale keby som mala ešte jednu, tak by som jej kľudne dala meno Júlia, ozaj veľmi pekné 🙂

mamickalisticka
12. jan 2023

Mne sa viac páči verzia Juliana

kvietok1990
autor
12. jan 2023

@mamickalisticka ano, evidujem aj toto meno. Niekde som čítala, že je už malinko frekventované v dnešnej dobe. Ale tiež pekné. ;)

annm81
12. jan 2023

Ja mám malú Júliu. Slovenská polovica rodiny ju volá Júlia, Julka, občas Julča - najmä ak niečo vyvedie 🙂

rakso
12. jan 2023

Ja mám doma deväťmesačnú Júliu. Volám ju väčšinou kukučka, myška, potvorka, opica, jelitko 😆 ale nie, oslovujeme ju Julka a keď už vidím, že ide čosi vyparatiť, tak Júlia. Pritrafia sa ale aj tvary Džulia a Džula a nadnesene aj Jula.

gerfinka
12. jan 2023

@kvietok1990 ja mám Julianu. Pôvodne som mala vybrané meno Júlia (po mojej starkej, aj po tatovi), ale ako som otehotnela mi to nejak nesedelo už. A voláme ju zväčša Juli, Julinka, v škôlke jej spolužiak hovorí vraj aj Jula a že jej to nevadí 😁

scila
12. jan 2023

@kvietok1990 my máme. Rozhodovala som sa medzi Júliou a Julianou, muž Julianu nechcel a ja dosť banujem, že som predsa nedala. Voláme ju Julka, Jula, Juločka, Džuliet, Julinka... Ale teda brala som to ako meno, ktoré je v súčasnosti zriedkavé a veru nie, je ich dosť. Myslím, že sa dostala aj do top 20 najpoužívanejších mien.

jeanne14
12. jan 2023

Tiež mame Júliu 😉 voláme ju Julka, Julinka, Juli 🌷
Neľutujem vyber tohto mena. K našej veľmi pasuje, alebo ako by som to nazvala … proste jej sedí 😅

kvietok1990
autor
12. jan 2023

@scila ano, toto je tiež také kritérium nech nie je meno v top 10 aspoň (samozrejme nesúdim, každý si vyberie čo sa mu páči) len u nás v rodine sa tie mená opakujú - aj z mojej aj mužovej strany sú Natálky, Sofie, aj Ninky. Pekné mená, ale Júlia ešte “obsadená” nie je a top 20 prežijem. 🤣

ahhola
12. jan 2023

You tube... Milan Chladil.... Juliana🌺

scila
12. jan 2023

@kvietok1990 tak ja keď som dávala prvorodenemu synovi meno, netušila som, že je nejaká topka mien na Slovensku. A bim, jasné, že som trafila 8-čku v tom čase. Tak pri druhom som si to naštudovala, že ok, neni v top 10 z minulého roku a bim, keď bol na konci roka keď sa narodil top zoznam mien tak sa tam zázračne zjavilo už aj to jeho a teraz sú v triede traja 🙈
A aj tých Júlií podozrivo pribúda. Mala som dať asi Filoménu 🤔

mery333
12. jan 2023

My máme Júliu, keď bola menšia bola Julinka, teraz je už slečna, násťročná Júlia. Julka sme ju nevolali nikdy. Krásne meno, teraz, keď sa na ňu pozriem, žiadne iné by sa jej tak nehodilo ako toto. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=sjN71q9FjZo
kvietok1990
autor
12. jan 2023

@scila jasne chapem 🙃 len uz keby boli v rodine tri Natalie alebo Sofie bolo by to zvlastne. V triede to uz neovplyvnime. A tiez evidujem ze Julii pribuda, ale snad to este nie je take kriticke. 😁

jeanne14
12. jan 2023

@kvietok1990 ešte podľa mňa nie. Moja je narodená v 2020 a v pôrodnici sestričky z nej hotové, keď som meno diktovala že juuuuuuj to sme veľmi dlho nemali, krásne meno, konečne niečo “iné” 😀
Sama poznám len dve, naša teta suseda po 70tke a moja kamarátka 27r., mne sa to meno ale strašne páčilo vždy. Dávno pradavno som vravela mužovi že keď raz budeme mat dcérku bude to Júlka 🌷😊

kvietok1990
autor
12. jan 2023

@jeanne14 ja poznam vlastne len jednu. 😊 paci sa mi to velmi a ako citam prispevky tak este viac ❤️

marhulka13
12. jan 2023

@kvietok1990 ja mam tiež dceru Júliu, má už 9 rokov, ale málokedy jej poviem inak ako Júlia, v škole ju volajú tuším Julka, ja jej zvyknem hovoriť ešte Džulajla

xsuzannex
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeanne14
12. jan 2023

@xsuzannex hehe to s tou potvorkou sedí tiež. Taká veselá kopa naozaj, ukecaná, vysmiata .. neraz sa smejeme, akú ma stále dobrú náladu 😍😀 taká “expertka” ozaj

masinka
12. jan 2023

My mame Juliu, bez dlzna, volame ju Julka, Julina, Julinka, Julanda, Jula, Julius, Dzuli, Dzulia alebo Chulia....

kvietok1990
autor
12. jan 2023

@xsuzannex krasne dievcatko 🙏🏻