Meno Joel

14. júl 2024

Aké máte skúsenosti, ak niekto máte v okolí tak aké su prezývky ?

cookie29
14. júl 2024

poznam, ale nezijem na SK, takze citaju a volaju ho Žoel, prezyvka ŽoŽo
alebo potom ma synovca Yoël (muzova sestra je vydata za Zida), takze vsetky deti maju hebrejske mena.

soldi
14. júl 2024

Kamoska ma syna Joela. Volaju ho, foneticky napisem: dzoel, dzoul, alebo dzou, prezyvkovo: dzodzo

vintage_woman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olimuc
14. júl 2024

V Katalansku dost rozsirene meno medzi teenies … popularne bolo ca 2004-2009. Na SVk by bol Dzoel … mame jedneho v rodine, je polo nemec polo spaniel

zuzitko74
14. júl 2024

Poznám jedného, má asi 22 rokov a všetci ho volajú normálne Joel, akurát keď bol úplne maličký, tak mu mamina hovorila Joelko.

vanilkovazmrzka
14. júl 2024

Skarede meno

ninusa221
14. júl 2024

To už by som radšej volila Noel

lienka.7
14. júl 2024

Ja len rozmýšľam, ze kde niektoré na tie mena chodia 🤦‍♀️ jedno horšie ako druhé, chuda dieta potom, do konca života hlaskovať krstné meno, lebo malo sibnutu mater, ktorá proste nemohla mať Janka alebo Ondrejka, ale musela mať niečo "extra". A este polemiky typu ci 2xL, 3xC alebo 4xO v mene 🤦‍♀️👎👌 Jak u ciganov, kks (pozor, netýka sa nejakých zahraničných a pod., ale tu normalne na SK žijúcich ludi).

medda_beda
14. júl 2024

Slováci majú tendenciu z mien na J urobiť DŽ.
Čo som si všimla, takže by bol asi Džoel.

muchotrafka298
14. júl 2024

Pre mna su tieto zahranicne mena na Slovensku dost tazke na vyslovovanie. Nikto nevie, ako sa to cita, pise a je s tym len ostara. A nehovoriac o zdrobnovani… Joelinko 🙈

zuzulka558
14. júl 2024

U nás v rodine je tiež ťažko vyslovitelne,, takže moja mala je to jej bratranec mu nai mneom nehovorí nevie to vysloviť tak mu hovorí chlapec,, švagriná síce urazena učí ju to silu mocu ale moja je taka ze to ignoruje, ja som jej povedala keď ho nevie vysloviť nech ju nechá tak nemá dávať také meno

grace55
14. júl 2024

@lienka.7 Joel je biblické meno, bol to prorok. Tak ako je biblické a hebr. pôvodu aj Ján a Ondrej.

norikasirotka
14. júl 2024

V okolí takého nepoznám ale máme škrečky menom Noel a Joel ale pre dieťa na Slovensku sa mi to nehodí/nepáči.

jamimo
14. júl 2024

@lienka.7 nooo... Ján a Ondrej tiež nie sú veru mená pôvodom zo slov. územia, kultúry, náboženstva.... (ako píšeš) = pozor, netýka sa nejakých zahraničných a pod., ale tu normalne na SK žijúcich ludi... Ján a Ondrej sú hebrejského a gréckeho pôvodu 😉
Pravých slovenských mien veru počuť málo, to súhlasím, napr.
Dobrodej, Buhumíra, Ctiboh, Drahotín, Čestirada, Dušislava, Horislava, Koceľ,Prosimíra .. podľa tvojho názoru by sa takto mali deti volať však? 🤔 (normálne žijúcich na Slovensku)
Prikladám link, výber mien je pestrý
https://hitky.sk/tradicne-slovenske-mena-z-povo...

sevrin
14. júl 2024

Jano a Ondrej tiež nie sú žiadna výhra, ja by som také mená svojim synom nedal.
Všetkých Janov čo poznám, boli grázli, bitkári, zlí žiaci, proste žiadna elita.
Na Ondreja si pamätám, keď som bol ešte mladý a ležal som na detskej JISke tak tam priviezli na mol totálne ožratého chalana, ani o sebe nevedel, sestrám sa tam ešte aj na posteli pochscal, hanba na celé poschodie a na druhý deň keď sa ho pýtali, prečo sa tak ožral, že zapíjali Ondreja. Tak zapili poriadne, to bolo vidieť.

jajanka31
14. júl 2024

@sevrin tak toto je najhlupsi prispevok aky som tu kedy citala... ze janovia nie su elita a ondrejovia su ozrani? Tuc tuc... postav sa pred zrkadlo a zaklop si na celo..

michellemary
14. júl 2024

Jánovia nie sú elita? Už len taký Ján Gallovič, či Ján Greššo by o tom s Tebou mohli diskutovať, pretože tí teda rozhodne medzi slovenskú hereckú elitu patria. (S oboma som mala tú česť aj osobne, a ver mi, sú skvelí aj ľudsky) A to nespomínam Jánov Dobríka a Koleníka, napríklad, keďže u nich by si, vzhľadom na ich pomerne mladý vek, mohol namietať, že k elite ešte patriť nemajú, lebo nemajú toľko odžité, hoci sú rovnako výborní, a teda, rozhodne tiež nie žiadni grázli.😀 Povahu človeka určuje výchova, nie meno...
@sevrin

jamimo
14. júl 2024

@michellemary no tak ale.... Ján Slota, to ti je iná elita národa 😄

michellemary
14. júl 2024

@jamimo s tým súhlasím.😀😀😀 Ja len, že sa to nedá tak paušalizovať... A toľko rozumných, šikovných, pracovitých a gentlemanských Jánov mi len tak "na prvý nádych" napadlo, že som sa ich musela zastať. 😂 Ešte taký Ján Volko, nech sa nepohybujeme len v umeleckých vodách...

michellemary
14. júl 2024

Autorka, k tvojej pôvodnej otázke, Joel je biblické meno, 2x som sa s ním stretla tu na SK, a 2x ho čítali tak, ako sa píše...

jamimo
14. júl 2024

@michellemary jasné, rozumieme si 😉 Aj ja poznám pár fajn mužov menom Ján👌

cookie29
14. júl 2024

@ninusa221 Noël = Vianoce 🎄

sevrin
14. júl 2024

@jajanka31 ale to je ich problém ako sa odreprezentovali, nie môj. Ja píšem len o vlastnej skúsenosti a ty môžeš len konštatovať.

jajanka31
14. júl 2024

@sevrin ale prosim ta keby sa ludia mali riadit podla toho ze raz som stretol fera a bol debil tak su vsetci ferovia debili tak by to bol velky problem lebo mien je malo..a obrovske mnozstvo uplne roznych ludi sa vola rovnako.neexistuje to takto porovnavat

kristiii
15. júl 2024

Nemám skúsenosť, ale je celkom zaujímavé, len mi príde dosť ťažké na výslovnosť. Ktovie, či by z neho nebol Jojo alebo Jolo.

cookie29
15. júl 2024

@jajanka31
@sevrin
fakt je, ze niekedy staci jeden clovek, ktory vam perfektne znechuti meno, ktore sa vam pacilo

sevrin
15. júl 2024

@cookie29 však o tom píšem, o tých asociáciách, to neznamená, že o všetkých Janoch a Ondrejoch si automaticky myslím, že sú ožrani a asociáli. Osobne poznám jedného Ondreja, pracoval som u neho. 19 rokov mi visí 3 výplaty!
Aj rodičia keď vyberajú mená pre svoje deti, tak majú zoznam mien, ktoré by im určite nedali aj keby ich na nože brali.

ahojka5
15. júl 2024

Krásne meno 🤍 poznám 2, volajú ich normálne Joel, ale občas aj prezývkami Jojo, Džoudžou, Joeli, Joelko