Meno Filip

1. máj 2023

Ahojte.
Ako sa vám páči toto meno? Máte doma synov s takýmto menom? Ako ich zvyknete prezývať?

deti95060810
1. máj 2023

pekné meno... mne s páči.
Boom bolo pred 30 rokmi...

martul
1. máj 2023

Kamoška má syna Filipka a v pohode. Dcéra mala spoluziaka a volali ho Fifo, hrôza.

lucka_ke
1. máj 2023

syn má 4 spolužiakov Filipov a všetkých volajú Filip alebo prezývkou vytvorenou z priezviska

lilyianka
1. máj 2023

Väčšinu prezývajú Fifo

dilino
1. máj 2023

Mňe sa totot meno páči.

mamaaja82
1. máj 2023

Mam filipa ma 18,keby mu niekto povedal fifo uleti mi ruka.

zuzu188
1. máj 2023

Môj syn sa volá Filip. Voláme ho Filip, Filipko, Filo a spolužiaci ho volajú Filip alebo Fifo

araavdva
1. máj 2023

Môjho brata keď bol dieťa stará mama prezyvala pipik. Akože hrôza a des.
Meno je pekné ale tie prezývky katastrofa.

scila
1. máj 2023

Voláme ho Filip, Filipko, Fifúch, súrodenci ho volajú Fifo a Fifi, deti v škole Fíďo. Ale to majú teraz také obdobie, že chalani sa oslovujú tvarom mena, ku ktorému sa dá pripojiť koncovka "ďo" 🙄

slavomira236
1. máj 2023

Filo s makcenom suseda nad nami volala z okma na syna des

zooeynka
1. máj 2023

Filipič alebo Filipičko.....co ti poviem....kazde meno sa da zhovadit

marca12
1. máj 2023

@mamaaja82 kamoska ma Filipa a volaju ho Fito,mne sa vtedy nozik vo vrecku otvara. Filip pekne meno,ale Fito to nie.

simsalabim
1. máj 2023

Pekne meno.

thoughtfulweirdo
1. máj 2023

Máme Filipa, voláme ho Filip 😄 on sám si začal hovoriť Fifi, keď ešte nevedel vysloviť celé meno, manžel a dcéra mu tak niekedy tiež hovoria, ale pre mňa je Filip. Zatiaľ je malý, uvidíme, ako si bude chcieť hovoriť on, keď podrastie. Ja v tom absolútne žiadnu drámu nevidím, nech už mu ktokoľvek povie akokoľvek, Fifo, Filo, Fito, nech aj Flip Flop 😄 nech je on s tým spokojný, mne je to fuk.

mamaaja82
1. máj 2023

@marca12 ja to nechapem ako ludia dokazu zhovadit skoro kazde meno.Nam sa to nastastie nestava,az raz mi jedna skoro znama na dceru povedala mary tak som jej razne vysvetlila,ze ona sa vola marína.

ada12345
1. máj 2023

Mne sa to meno paci. Mame jedneho aj doma. Volame ho Filipko, Filip. Syn neznasa ked mu niekto cudzi povie Fifo a ani mne sa to nepaci, takze to nepouzivame.

adrianka2606
1. máj 2023

@mamaaja82 Mozno tvojho syna aj niekto Fifo vola a nevies o tom, ale vyletiet ruka za to, ze tvojho dospeleho syna niekto nejak oslovuje?

adrianka2606
1. máj 2023

Aj mne sa toto meno velmi paci, mali sme ho vybrate pre chlapca 🙂

as1184
1. máj 2023

Mám synovca Filipa. Krásne meno. Voláme ho Filipko alebo v rýchlosti Fifi 😊

reiskirchen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
s_o_n_i_k_e
1. máj 2023

Ak nám Pán Boh raz nadelí chlapčeka 🙂 tak som chcela Filipka. Kamoška má tiež Filipka a volajú ho Fifo, Fifko 🙂)

misiaknunu
1. máj 2023

Mám Filipa. A voláme ho Filip, Filipko, Fifo, Fifko, Fifinko.
Ja mám rada každú verziu a je mi jedno kto si čo myslí. Ak sa raz syn vyjadrí, že si neželá nejakú verziu svojho mena, tak to budem akceptovať.

4katarinakralova5
1. máj 2023

Ja som si presadila meno Filip (ma rok už). Voláme ho Filipko, Fifko, Fifik, Fifiček 😊

mamaaja82
1. máj 2023

@adrianka2606 moj syn ma svoje meno,nastastie nezijeme na sk, tak nikto mu nikdy meno nezhovadil.Tento jav sledujem len u slovakov a cechov.

babalenka
1. máj 2023

Bratranec sa mi tak volá a vždy sme ho volali Filip.Dcera má spolužiaka Filipa a tiež ho volajú celým menom.Mne sa páči to meno ale skratky už nie.

mimi3008
1. máj 2023

Manzelova sestra ma Filipa, oni su proti zdrobnelinam, volaju ho Filip, Pipo, my ho volame Filipko a aj manzelova sesternica ma syna s tymto menom, volaju ho Filipko. Z mojho okolia usudzujem, ze toto meno zaziva opat velky boom a bude ich na ihriskach o chvilu pomaly tolko, co teraz Emiek, Jakubkov, Adamkov

mima1608
1. máj 2023

Meno sa mi páči, ale tie zdrobneniny ako Fifo, Fifko a podobne nie 😅

ankare
1. máj 2023

Filip sa mi páči. Keby som aj druhému synovi vyberala meno ja, vola sa Filipko.

kika2565
1. máj 2023

My máme Filipa... a voláme ho fipo, fifik, fifo, iné by som ani nedala... 😉

deti95060810
1. máj 2023

kto chce - zhovadí...
Dominika - Domča.... katastrofa