Meno Eva Johana alebo Eva Marína

1. okt 2022

Eva Johana alebo Eva Marína? Vôbec sa nevieme rozhodnúť. Priezvisko je na M .

janettdamian
1. okt 2022

Z týchto dvoch Eva Johana. Marína je krásne meno.

moonlight1210
1. okt 2022

Ak je priezvisko na M, zvolila by som Eva Johana.

deti95060810
1. okt 2022

nestačilo by len Eva?
Ak je priezvisko na M napr. Maková tak lepšie znie Eva Johana Maková ako Eva Marína Maková...

autor
1. okt 2022

@deti95060810 Eva sa nám nepáči, volať ju budeme druhým menom , ale chceme aby niesla aj meno mužovej maminky.

drimonna
1. okt 2022

Tak jej to meno Eva tým pádom nedávajte ako prvé, ale ako druhé...

eva112014
1. okt 2022

@autorka To bude dosť hlúpe raz povedať takto tvojej dcére, že meno Eva sme ti dali len preto, lebo babka …. inak sa nám to meno nepáči Johanka.
A čo druhá babka? 🙂 Jej meno? Ju nechcete “povýšiť”? 😍 Nechcem rýpať, ale nedala by som svojej dcére nikdy meno, ktoré sa mi nepáči. Na babky sa dá vždy krásne spomínať, nemusí to byť práve jej menom.
Inak v zahraničí je v móde aj Ewa.

autor
1. okt 2022

@eva112014 druhá babka nezomrela pár dní pôrode jej otca, tá si ju bude môcť vymojkať a užiť, verím, že sa nebude cítiť ukratená . A povedať jej , že od nás má meno , ktoré sa nám páčilo a druhé má po babke mi hlúpe fakt nepríde.

beata_k
1. okt 2022

Marína je tak krasne meno. Ak by som mala dceru, tak Marínu 🥰

maminkadeticiek
1. okt 2022

Eva Marina

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cecilia29
1. okt 2022

Obe verzie su pekne. A vlastne aj meno Eva je pekne.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva112014
1. okt 2022

@autor Nepíšem ti to v zlom, zažila som to a príjemné to počuť nebolo.
M.E.M. ? Čiže Marína Eva Malíčková Možno?

juliet86
1. okt 2022

Johana Eva Makova? zvykne sa davat vzdy druhe po rodicovi ci starom rodicovi.

eva112014
1. okt 2022

@autorka akoby a memory - spomienka. M.E.M.
Marína Eva …

euka210
1. okt 2022

Prve dajte to, akym ju budete volat, az druhe Eva po niekom. Co maju dievcata v okoli dve mena, stale ich volaju prvym...ci skolka, skola.

ankare
1. okt 2022

Dajte jedno meno. Akoze milý nápad,ale to už starku aj tak nevrati.

lienka.7
1. okt 2022

Ani jedno

autor
1. okt 2022

Nám je jedno čo sa zvykne, ja mám druhé meno po otcovej prvej frajerke, a prvé mám také, že by ste tu oči prekrúcali. Rodičia ma volajú prvým, iní ľudia ako uznajú za vhodné, aj oboma pretože sa oboma predstavujem. Dcéra to bude mať rovnako, budeme ju učiť predstavovať sa oboma menami , ak ju niekto bude chcieť volať prvým bude ju volať prvým,my ju budeme volať druhým len doma.. Mňa len zaujímalo čo ľuďom lepšie "ide do úst".

fiftyshadesofgrey
1. okt 2022

Ani jedno meno nieje pekne ani Eva ani Marina ani Johana takže jedno ako si to poskladáte 🤣 inak gratulujem k menu po otcovej frajerke...muza by som zabila ak by mi tak dieťa pomenoval 🤣🤣

7miriam77
1. okt 2022

Preco teda pokracujes v tomto??? Dcerke daj len jedno meno

lillyjanka
1. okt 2022

aj v skole ju budu volat Eva ked bude to jej prve meno nie druhym menom moja dcerka ma dve mena a pouzivaju vsade iba prve aj na diplomy vsade

autor
1. okt 2022

@fiftyshadesofgrey tu nejde o to čo sa tebe páči 🥳. .. gratulovať mi môžeš na meniny , to že si môj otec pri výbere mena pre jednu z dcér s úsmevom spomenul na svoju prvú lásku zo základnej školy mojej mame nijak neublížilo, našťastie má v hlave viac ako prievan a nervy vie ovládať, takže ani k vražde nedošlo... Ach ženské, čím to je , že všetko iné okomentujete len predmet otázky vám unikne? Dourážať,zosmiešniť, ukázať , že ste lepšie ...

Za komentáre k veci ďakujem.

lillyjanka
1. okt 2022

Marina Eva

ankare
1. okt 2022

Och, tu vidno,ako Ta to poznačilo a Ty v Tom pokračujes ďalej. 🤦

nevenka
1. okt 2022

My sme dali prvemu synovi meno po manzelovom dedkovi, zomrel tesne predtym, ako som zistila, ze som tehotna. Ale nam sa to meno pacilo a je jedine. Druhy chlapcek ma druhe meno po manzelovi, ale len krstne, nema ho na rodnom liste, len pri krste v kostole sme mu take dali, lebo manzel nechcel, aby sa oficialne volal rovnako ako on. Ak uz chcete dat 2 mena, tak Evu po babke dajte ako druhe meno. Alebo ak budete krstit, tak tak, ako my. Oficialne jedno meno a pri krste toto druhe.

olivia1425
1. okt 2022

Ak sa ti meno eva nepaci urcite by som to dala ako druhe meno.za mna je krajsie marina.

cecilia29
1. okt 2022

Ja mam doma Ritu Mariu a doma ju volame Rituska , ale predstsvuje sa tiez Rita Maria, ofcialne ju volaju Rita Maria a familiarne len Rita.

autor
1. okt 2022

@ankare ako ma to poznačilo? To, že sa mi nepáči, že ľudia majú odveci komentáre je nejaké poznačenie? To by sa mi nepáčilo ani keby mám jedno meno.Ty keď sa opýtaš A odpoveď očakávaš rovno B a ešte si rada keď sa na tebe niekto smeje? Ja som chcela vedieť čo ľuďom lepšie znie, lebo niektoré mená sa môžu spolu "biť" pri výslovnosti. Položila som jednoduchú otázku a miesto odpovede na ňu, ma tu začali poučovať o tom, v akom poradí sa mená dávajú . A ako bonus prídu prízemné komentáre s výsmechom.

kristiii
2. okt 2022

Mne sa viac páči Eva Marína, Eva Johana mi k sebe nejde, také nejaké tvrdé to je. Máte ešte nejakú alternatívu?