Meno Ayleen

mirka1810
30. máj 2022

Ahojte všetci ja sa chcem opytat čj nahodou nema niekto dcerku menom Ayleen. Naša princezna sa tak vola a chceli by sme ju dať aj do kalendara len neviem kde mam pisať a či vôbec mi ho dam zapišu.
Ujo google mi prezradil že meniny oslavuje 18.08 ale chceli by sme to aj mať tam vpisane.
Ďqkujem za každu odpoveď, nazor.

viestta
30. máj 2022

@mirka1810 kalendáre vydávajú rôzne vydavateľstva a častokrát sú v niektorý deň v rôznych kalendaroch rôzne mena, hlavne tie netradičné. Nejaký centrálny orgán, ktorý určuje obsah mien v kalendaroch nie je, ak by si chcela niekde napísať aby to dali oficiálne. Takže neostane nič iné, len si tlacit vlastne kalendáre. Túto službu poskytuje mnoho reklamných agentúr alebo copy centra

mirafi
30. máj 2022

🤦‍♀️👌 Nech si každý Slovák, čo dá dieťaťu zahraničné, alebo hocijaké meno, zažiada o jeho pridanie do kalendára. 👌 Versače, Ross, Bentley a podobne sračky.....👌👌👌
Keď si vyberieš zahraničné meno pre dieťa, zmier sa s tým, že nebude v slovenskom kalendári! Alebo výber slovenské! Mám dosť. 🤦‍♀️😤

elanor
30. máj 2022

a nieje to jedno, kedy bude mat meniny? Hlavne ked je to meno "exoticke" a nieje v akoze oficialnom kalendari (i ked ziadny taky ani neexistuje, casto krat v roznych kalendaroch od roznych vydavatelov su rozdiely a mena kde kade, niekedy aj 2-3x do roka).
Oslavujte kedy vam vyhovuje, alebo kedy sa vam paci.
MOj dedo bol tomto pokrokovi uz pred viac ako 40-50 rokmi. Sice meno mal "slovenske" Ján, ale neslavil ho na Jana 24. juna, ale vzdy pokial mi pamat siaha, sme mu gratovali k meninam 27.decembra na v podstate cirkevny sviatok Jana apostola evanielistu. Ci si to zvolil on sam v dospelosti, ci sa nato viaze nejaka tradicia, alebo prihoda, alebo to tak robili uz jeho rodicia, to zial neviem.

dzulli1980
30. máj 2022

Nič v zlom, no takéto meno v slovenskom kalendári nemá čo robiť.
@mirka1810

monuska1234
30. máj 2022

@mirka1810 my máme doma Aylin,pravdupovediac,takéto dačo by ma ani nenapadlo,je krstená Aylin Mária a meniny oslavuje keď aj všetky Márie...

siera_springs
30. máj 2022

Nonsens..

feeewa
31. máj 2022

Ak si chcela, aby bolo meno tvojej dcéry v kalendári, tak si si ho mala z kalendára vybrať 😂

Meno Ayleen je fakt typické slovenské, ktoré si tam všetci prajeme mať 🙈

Psí kalendár si prešla? 🤔

beata_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
31. máj 2022

@mirka1810 daj meno Aileen a pozri v írskom kalendári alebo Aylin a hľadaj v tureckom.

sense
31. máj 2022

@feeewa to nie je vôbec meno pre psa. Okrem toho Jessica nie je o nič lepšie a v kalendári ho nájdeš

rychenza
31. máj 2022

Veľa krajín, aj europských, nemá kalendáre s menami. A v slovenskom kalendári sú zase mená, ktoré už takmer nikto nepoužíva.

vevesh
31. máj 2022

@mirka1810 meniny sa oslavuju akurat tak v krajinach vychodneho bloku. V ziadnej inej krajine (cize ani kalendare s menami nepoznaju). Takze, ak chcete na sk oslavovat, tak vyberte den a mozte oslavovat. Alebo deti mozu byt aj bez menin, zase tak zivotne dolezity sviatok to nie je...

iwesska
31. máj 2022

Tak oslavujte Ayleen 18.08 podla kalendara,z ktoreho ste meno vybrali, co riesis? Mala si dat Elenku/Helenku a bola by v tom termine aj v slovenskom kalenari 🤷‍♀️

beata_ra
31. máj 2022

To som ale akoze netusila, to sa da zahranicne meno pridat do slovenskeho kalendara?

emmi101
31. máj 2022

@beata_ra tiez je to pre mna novinka, ze by si kazdy len tak mohol poziadat o pridanie mena do kalendara. Vsak viete si predstavit, kolko by ich tam potom bolo?

dada0902
31. máj 2022

Tak teraz sa mi trosku rozum pozastavil 🤭Každý má svoj kalendár aj v českom majú inak ľudia meno než napr. My tu a keď sa niekto rozhodne pre výber nezvyčajného mena co v kalendári neni tak by som oslavovala v ten deň ktorý mi to vyhodilo ze v kalendári je aký je problém si to sama dopísať do kalendára 😳 ci musí o tom vedieť celý svet ze prave dnes má meno blízkym by som povedala ze v tento deň má meno nech si dopisu do kalendárov keby každý toto chce tak z kalendára je guláš

h2
31. máj 2022

@mirka1810 To bydlisko Lendak, okres Kežmarok, je aktuálne?

larazivago
31. máj 2022

@mirka1810 celý svet sa spojí, aby ste mali to meno v slovenskom kalendári. Musíte len silno veriť 😀🤦‍♀️

kristiii
31. máj 2022

@mirka1810 neviem ti odpovedať na otázku, myslím, že len na tvoju žiadosť ti meno vašej dcérky do kalendára nezapíšu, skôr možno až na základe zvýšenej frekvencie tohto mena. Aj meno môjho syna bolo dopísané do nášho kalendára len nedávno, keď mal možno 10 rokov, ale vôbec ma to dovtedy netrápilo, proste sme oslavovali podľa "slovenskej" verzie, takže ty ak si našla dátum 18.8., kľudne slávte vtedy a náš kalendár neriešte. Inak za mňa pekný výber mena a všetky mamičky s blbými poznámkami verím, že majú rovnaké debilné narážky aj napríklad na všetky Sofie vo svojom okolí, čo je jedno z najobľúbenejších mien u nás posledné roky a do každej jednej mamičky čo má dcérku s týmto (za mňa tiež veľmi pekným menom) rýpu, prečo ju nepomenovali "po slovensky" Žofia.

eva112014
31. máj 2022

@mirka1810
Ak nebude v kalendári, už pesničku má. 😁
Len píše sa inak.

https://www.youtube.com/watch?v=HwVnX4ZgliY
mandarinka555
31. máj 2022

@kristiii Lebo by ich prezývali ostatné deti Žofka - užoFka 😝😝

simsalabim
31. máj 2022

@eva112014 to bol mega hit 👍

mirka1810
autor
1. jún 2022

@dzulli1980 a prečo by nemohlo ? Vela zahraničnych je v kalendari a je to v pohode.

mirka1810
autor
1. jún 2022

@eva112014 🤣🤣🤣 to som nepočula ešte

acrobaleno
1. jún 2022

To je ako Aileen Wuornos, hneď mi to napadlo.

elizabet173
1. jún 2022

@elanor aj moj dedko tak slavil meniny, tiez bol Jan, tiez neviem preco, spytam sa starsich v mojej rodine, dobre, ze si to spomenula.