Meno Alex

25. okt 2022

Baby možno zvláštna otázka , ale nevadí vam, že tak oslovujú aj dievčatá ? Premýšľam nad tým menom Alex, Alexander.

simona20201309
25. okt 2022

Mne sa to meno hodí oveľa viac pre chlapca. Takže pre chlapca podľa mňa veľmi pekne meno aj Alexander, Alex, Saša....

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
25. okt 2022

Tato téma tu bola aj včera, nie?

petamich
25. okt 2022

nie nevadi mi, ze tak oslovuju aj dievcata - ked je niekto Petronela a vsetci jej hovoria Nela, tak je to v poriadku ale ked je niekto Alexandra a chce nejaku nazvime to "skrateninu" tak Alex uz v poriadku nie je 🤷‍♀️ je to iba nahoda, ze existuje aj muzska verzia mena

anjelicek26
25. okt 2022

Ved ta intonacia je pre zenu a pre muza pri mene Alex uplne ina...aspon teda u nas v nemcine... Alexandra - Alex (predlzene A) a Alexander - Alex (kratke A)... nic to s nebinarnym nema, sama mam Alexandru a hovoria jej kamosky casto Alex, ved to je len skratena forma mena ako milion inych...

mistymay33
25. okt 2022

@nikto2234 to mas odkial, ze ked sa niekto necha oslovovat Alex, tak chce byt nebinarny? Alex je normalna skratka od Alexander alebo Alexandra. A dokonca je to aj normalne meno. Moze to byt ten Alex ale aj ta Alex.

aniele
26. okt 2022

Nebinárny/a 😀. Keď som mala 10 (pred 50 rokmi) a začali sme sa učiť v tretej triede ruštinu, dozvedela som sa, že domáce meno pre Alexandra (ale aj pre Alexandru) je tradične nielen Saša, ale aj Šura. Žeby boli v ruštine predbehli dobu a už pred stáročiami uvažovali o nebinárnosti?
@nikto2234
@autorka Už vo filme Flashdance (1983) môžeš vidieť Alex Owens, ktorá pracuje ako zváračka, aby si zarobila na tanečnú školy.

gabriela2952
26. okt 2022

Mne sa napr Alexandra meno paci ale keď už volajú Saša tak nie, nechápem 😁 takže za mňa aj keď dievča Alex, krása 😁

amelia89
26. okt 2022

Moj syn je Alex. Je mi jedno ze sa tak volaju aj dievcata, preco by mi to malo vadit ?

kiki68
26. okt 2022

My mame Alexandra

kiki68
26. okt 2022

@anjelicek26 neni nahodou dlhe to a? Lebo nasho v skolke ( sme v Rakusku) volaju Álex, my ho volame doma Lex, Lexl

kiki68
26. okt 2022

@anjelicek26 okrem toho Alexandra na Slovensku bude mat ova v priezvisku asi . Cest vynimkam.

slovakboy
26. okt 2022

Skvele meno. Ale radšej Alexandre. Je to vznesené a kľudne ho budeš volať Alex

basska_b
26. okt 2022

Ja som meno pre chlapca Alexander stopla, lebo v Cesku ho volaju Saša... mame svokru, svagrovcov Cechov. Ale takto cisto na SK podla mna Alex je Alex, chalan

alina765
26. okt 2022

Ja som tehotna a keby som mala chlapca tak by sa volal Alexander.
Mõj muž je Alex 😉.

alexnina777
26. okt 2022

Je to krásne meno, moj syn je Alex..nedali sme mu meno Alexander, lebo sa mi nepáčia iné skratky tohto mena okrem Alexa..aj keď v rodine sa moji predkovia tak volali..doležité je aký pocit máš z toho mena ty sama…

drimonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drimonna
27. okt 2022

Ja osobne poznám niekoľko Alexandrii, ktoré volajú aj Alex a nepríde mi to zvláštne, ako ani to, že chalanov Alexandrou/Alexou zvykli volať Saša... ❤️ A keď vám to veľmi vadí, tak existuje verzia Alexej a môžete ho volať Alexejko, tak sa dievčatá volať nebudú.