Katarína alebo Veronika?

2. jún 2023

Katarína alebo Veronika? 🙃🙃🙃

lorin29
2. jún 2023

Katarína 🙂

jj298
2. jún 2023

Veronika

janetinka27
2. jún 2023

obe su pekne mena, daju sa pekne povedat - pri katke mozes povedat aj katuska, katka, katarinka, kati, ....
moja najlepsia kamaratka je veronika, volali sme ju potom veronicka, vieronicka. ale da sa povedat aj nika, niki, nikusa

zmrzlinka2021
2. jún 2023

z tých dvoch určite Veronika.

Katarína nie je skaredné meno, ale zial na slovensku sa debilizuje na Katušku... a vyzera to smiesne

marianeta
2. jún 2023

@zmrzlinka2021 veru.. mojej kamoške jej mama hovorila Katuša 😀.. A tiež sa mi nepáči skratka Kačena, Kača.

vkatush
2. jún 2023

Ja som Katarína a neznášala som dlho moje meno a všetky skomoleniny k nemu 😂 ale po rokoch som si nejak zvykla ...

Veronika je veľmi pekné 😊

zuzanka.zuzu
2. jún 2023

keby bola v ponuke ešte zuzana a eliška, tak si trafila 4 najhoršie mená pre mňa 🙊🙈 verča je však stále lepšia než kačena, čiže vyberám z ponuky veroniku

jasminet
2. jún 2023

@zmrzlinka2021 o čo je horšia Katuška než Verča a Verona? 🙂

nika23t
2. jún 2023

Ja som Veronika, svoje meno by som nedala. Oslovujú ma Veronika a Nika. Katarina sa mi páči viac, ale len v základnom tváre. Všetky ostatné ako Katuška, Katuša, Kaťa,to by som zakázala. Ešte Katka sa mi páči.

negymama
2. jún 2023

moj muz chcel Veroniku, ja som nesuhlasila, tak ze potom nech bude Katka, a mame Katalin. 🙂 katarina sa nam nehodilo k priezvisku, ktore ma hlaskz KRZ - s menom katarina by to bolo ako jazykolam.
volame ju iba Kati, a ked bola mala tak Katika, v skole ju volali Katka, žiadne Katuše a kačeny sa nikdy neujali.

miskasiska
2. jún 2023

Určite Veronika

kira61
2. jún 2023

Veronika jednoznačne🙂

negymama
2. jún 2023

veronika je samo o sebe pekne meno, a znamena prava tvar, pravy obraz...jedine co ma odradzalo, ze skratka nika je zamenitelne, nevies ci je dieta Veronika, ci Dominika, ci Nikola atd.

katika85
2. jún 2023

@zmrzlinka2021 debili?? co? 🫣
ked mi niekto povie Katuška som usmejem a poviem “prosiiiim….” tak toto pocujem prvy krat ze Katuška je debilizmus ci jak to mam chapat? 😂

katarinka89
2. jún 2023

Veronika

negymama
2. jún 2023

@katika85 to nie su debilizmy ale da sa povedat osobne rodinne zdrobneliny...ak sa to v rodine pouzva ako vyjadrenie citu ci nehy preco nie, ja v tom tiez nevidim ziadny debilizmus. Ine je, keby tak dospeleho cloveku volali bezne niekde v praci ci na urade, to uz mi pripada trochu infatilne.
ked boli deti male, bezne som ich volala s nehou Katuška, Katušik, Johanečka, Mišulko, Matušik ... no a čo.
katuška ci Ninuška, ci Johanečka, ci Maruška.... aky je v tom rozdiel. slovenčina je bohata na zdrobneliny a citove zafarbenie slov a mien.

mne osobne by trochu vadilo take to hnevlive pomenovania ako Katuša, Barča, Hanča, atd... ale to je tiez vec kontextu, Niekto to nemusi mysliet zle a negativne na osobu.

@zmrzlinka2021

katika85
2. jún 2023

@negymama suhlasim stym ako si to napisala j dokonca dceru neoslovujem zdrobneninou mena. Nepaci sa mi to, ale zeby som to povazovala za … to co spomenula @zmrzlinka2021 je trosku mimo.
mne napr pride extremne divne robit zdrobneninu mena kde sa to ani neda. Mam totiz kolegynu a ano jej meno sa neda velmi formovat a tam mi to pride divne. Oslovovat dospelu zenu v praci Katuska je cudne, doma normalka. Napr mna cely zivot vsade od skoly cez rodinu a priatelov az pracu volaju Katka. Vzdy sa predstavujem Katarina.
na Kaťu nereagujem 😂 cudne ale fakt sa neotocim

domka222
2. jún 2023

Mne sa teda nepáči ani jedno

dusankomoj
2. jún 2023

Za mňa Katarína. A ak naučíš dcérku reagovať iba na Katarínku,tak je veru Kačena nikto nepovie.

salamistka
2. jún 2023

Veronika sa môže oslovovať aj Veronka, Veruška, počula som už aj Veronča :D, ale to je hrozné

bebotka
2. jún 2023

Ja som Katarína a dcéru mám Veroniku 😚, doma ju voláme vevenka, tak si hovorila, keď sa jej pýtali ako sa volá a zostalo jej to. Keby bolo štvrté dieťa dievčatko bolo by Katka, ale narodil sa chlap tak máme Miška

salonka77
2. jún 2023

Veronika

mimikarol
2. jún 2023

Radšej Veronika. Katarína samo o sebe je celkom pekne. Ale asi malo ľudí volá Katarínu normálne celým menom. Buď je to Katka, alebo Kata, to je strašne škaredé, že Kata.

iwesska
2. jún 2023

Radšej Veronika,lebo prezyvka Kata a Kača,to je niečo hrozne🙈

negymama
2. jún 2023

@dusankomoj inak ja mam Katalin a ked bola mensia a predstavila sa ako Katalinka, tak ludia reagovali, ze "ano? ty si Katarinka?" tak dcera sa urazila, ze si myslia ye ona nevie R.
tak potom s "katalinkou" prestala, lebo ludia taky tvar ani nepoznaju a myslia si ze prepoculi R.

sofia1979
2. jún 2023

Katarína jednoznačne

vestemi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofia1979
2. jún 2023

Máme Katarínku a tak ju aj voláme teraz už, ako je veľká tak aj Katy

kukulienka999
2. jún 2023

Mne sa naopak veľmi páči meno Katarína. Katka. To že sú hlúpi ľudia a volajú to meno inak je výchova rodičov a oni to prenášajú na svoje deti. Slušný človek nedáva prezývky a skomoleniny mena nikomu, ja to učím svoje deti, aby si nedovoľovali žiadne meno komolit už od škôlky! Ako sa človek predstavi, nech ho tak aj oslovuje. Keby tak učili vsetky matky a otcovia svoje deti, tak nikto by nemal dilemu, aké meno dam svojmu dietatu, aby ho náhodou nijako v škôlke a dospelosti neprezyvali….

kacena1991
2. jún 2023

@marianeta ja som Katarina a neznasam ked mi niekto povie Katka😃vzdy kazdemu hovorim nech ma vola Kačena alebo Kača lebo ine sa mi nepaci 😃