Karolína, Ema, Ela

28. jún 2022

Zdravím. Máme doma taký problém, a to, že sa nijak nevieme zhodnúť s mužom na mene. Ja mám od detstva vysnívané meno Karolína, mužovi sa veľmi páči buď Ema alebo Ela. Navzájom sa nám však tieto mená nepáčia. Mužovi je Karolína príliš dlhé meno a nepáčia sa mu skratky, zdrobneniny od tohto mena. A ja zasa meno Ema nemôžem ani počuť, Ela skôr, ale ani to nie je ono pre mňa. Snažili sme sa nájsť kompromis, ale stále cítime, že to nie je ono. Viete poradiť nejaké meno, podobné aspoň jednému z vyššie uvedených? Popr. ktoré z uvedených sa vám viac páči? Samozrejme, rozhodneme sa my dvaja, tu sa asi (možno márne) snažím len nájsť inšpiráciu alebo nový pohľad na naše mená.

ivs97
28. jún 2022

Ty budeš rodiť, ty si to vytrpíš, ty budeš mať bolesti a poškodené telo, ty sa budeš z toho ktovie koľko zotavovať, takže vyber TY a muž nech sa stym zmieri 😂😂 a ked bude Karolína môže ju volať Lina, to je dosť podobné tomu Ela 😂 trošku ho povydieraj psychicky 😅😂

pribinak
28. jún 2022

@ivs97 toto je nechutne, uvedomuješ si, že bez spermií muža jej vajíčko by nebolo vôbec oplodnené?
Obaja rodičia sú dôležitý a žiaden by sa nestal rodičom bez toho druhého

Meno by malo byt dohodou rodičov

ninkaam
28. jún 2022

Všade samá Ela, Nela, Ema, Emma.. ja som Eliška a čakáme Elenu. 🙂 Aj keď sa asi nevyhnem tomu, že jej meno budú skracovať na Ela.

oli2782
28. jún 2022

Elena? 😊

ivs97
28. jún 2022

@pribinak neviem co je na tom nechutne 😂 však trošku humoru haloo.. Jasne ze majú obaja rodičia do toho čo povedať. Ale myslím si že muž by mohol spraviť menší ústupok, keďže všetko to bolestivé si odnesie žena.

es2021
28. jún 2022

@ivs97 že poškodene telo :D ja sa necitim byt po porode poškodena :D

ivs97
28. jún 2022

@es2021 myslela som tým tak tesne po pôrode.. Ja mám 600nedelie a cítim sa poškodená až až 😂... Samozrejme že to ale stojí zato 🥰

pribinak
28. jún 2022

@ivs97 haloooo a kde je tá vtipná časť v tvojom príspevku?

ankare
28. jún 2022

Tak vyberte dáky kompromis. Karolína, Ema, Ela nie. Hľadajte ďalej. 🙂

ivs97
28. jún 2022

@pribinak ach jaj.. Škoda reči 😊

denisa0504
28. jún 2022

Elena, Amy, Nela, Kristína... Je veľa podivných mien

denisa0504
28. jún 2022

*podobných 😀

pribinak
28. jún 2022
viliama
28. jún 2022

Skúste ešte spolu nejaké nájsť.

lenka_mat
28. jún 2022

A meno Karla? Kratšie ako Karolína, a menej používané ako Ela či Ema. Poznám jednu, tak za to mi to meno napadlo..

basska_b
28. jún 2022

Budete musiet najst ine meno. Ved je ich tolko... s tymito troma budete nespokojni obaja. Alebo to nakoniec dopadne tak, ze sa bude volat Karolina Ela

x_mery_x
28. jún 2022

Mne sa lubi Ema a Ela 😉

malulienka
28. jún 2022

Ani jedno.Nájdite kompromis😉

spadnutaslivka
28. jún 2022

Ja som chcela Elišku, ale narodil sa chlapec :D Prípadne by som dala Elenku, ale keby som musela z tvojich troch, vybrala by som Emu 🙂

dame2
28. jún 2022

Osobne sa mi týchto najviac páči Karolína 🙂 my sme sa s mužom tiež nevedeli dohodnúť, riešili sme to celých 9 mesiacov, ja som veľmi chcela Júliu, muž o tom nechcel ani počuť tak sme hľadali ďalej, na pár menách sme sa aj zhodli ale ja som stále túžila po tom mojom 😄 nakoniec asi 2 týždne pred pôrodom mi to odobril 🙈

kittykat22
28. jún 2022

my sme mali rovnaku dilemu. Napisali sme na papier 12 mien kt. by sme eventualne prijali a jedno sa zhodovalo. Skuste spravit to iste 🙂 vyberali sme z kalendara kde su vsetky mena.

evica17
28. jún 2022

My sme vypísali mená ktoré sa nám páčia, každý cca 10 mien a dali sme zoznam tomu druhému, muž poskrtal ktoré že vôbec nie a ktoré áno. Ja som v muzovom zozname urobila to isté. Ostalo pár mien z ktorými boli obaja spokojný, a ja som už len z nich vybrala. A obaja naši chlapci sa volajú menom z muzovho zoznamu

kisskiss
28. jún 2022

Mne sa páči z tých troch najviac Karolína. Ostatné dve mi pripominaju prvú kapitolu šlabikára v 1. ročníku :D plus už je ich veľa. A čo tak Amélia? Je to pekne meno, také jemné, prezývky z neho zvyknú byť Lia, Mia.. tiež pekné a krátke. Začína byť ale tiež dosť populárne.

petricka22
28. jún 2022

Ja mam Karolinu aj Emu 😂

beata110
28. jún 2022

Bud 2 mena Karolína Ela alebo by som potom dala len Lina 😊

alenka7777
28. jún 2022

klara, karin?

siera_springs
28. jún 2022

Sabrina alebo Sára sa vam nepacia? To su mena👌

aurora33
29. jún 2022

A čo taká Kamila? To mi príde ako začiatok Karolína a koniec Ela :D ináč z tých troch som za Karolínu. Ema Ela sú na mňa moc často používané.

michellemary
29. jún 2022

Ak máš pocit, že Ela môže byť, ale nie je to úplne ono, dajte Elišku. 🙂

drimonna
29. jún 2022

Tak dajte Karolína Ela Neviemaká... 🤷🏽‍♀️ Hodí sa to