Johanna/Johana

19. sep 2022

Čo si myslíte o mene Johanna? Dali by ste ho svojmu bábätku? Ktorá verzia je krajšia? S dvomi n, alebo s jedným? Rozmýšľala som aj na menom Jolana, ale to asi nie...

tamvtme
19. sep 2022

Johana je krasne meno, poznam aj vo verzii Yohana, ale ziju v zahranici....ja nie som zastanca zvojenych pismen (Johanna, Emma, Vanessa a podobne), lebo cely zivot sa potom bude predstvovat ako "Johana s dvomi N"

nika23t
19. sep 2022

Veľmi pekne mená ♥️

petamich
19. sep 2022

Johana je krasne meno 🙂 a tiez som za jedno N

1mina
19. sep 2022

Krasne meno, keby mi taketo zahranicne presli u muza tiez by som dala 🙂 a ja by som vybrala teda s dvoma h

deti95060810
19. sep 2022

ak už, tak jedno N

majki_ki
19. sep 2022

Ja som veľmi chcela Johanku, manželovi sa, ale vôbec nepáči, tak uvidíme či si ju presadim 🙂)

yanni
19. sep 2022

@1mina Johana absolutne nie je LEN zahranicne meno. Volakedy sa aj u nas vyskytovala dost casto. Je to skor take "zabudnute" meno.

mariejenka
19. sep 2022

Ako budete vyslovovať? Johana,alebo Džoena?
Vo filme pásla kone na betóne, bola hlavná ženská postava Johanka, a poznám aj Jolanu, pani ma uz po 60-tke. Ked som sa raz opytala,ako prisli jej rodičia k výberu mena,tak mi povedala ze je z 15 detí 😀 14 dievcat a ona je posledná,cize rodičia uz nevedeli aké tak nasli Jolanku,a bolo.

yanni
19. sep 2022

@mariejenka Mika starsia dcera ma kamosku a jej mladsia sestra sa vola Jolanda.

lubina
19. sep 2022

Johana sa mi paci viac. Svokra bola Helena Johanna. CIze ja by som kludne take meno dcere aj dala, je to pekne meno.

halci
19. sep 2022

Mne sa paci Irena, Johana, Vilma. Su to pekne mena.

beata_k
19. sep 2022

S jednym N. Si vies predstavit cely zivot vsade hovorit vetu. "Johana s 2 n". Mna by to teda nebavilo.

zuzka102
19. sep 2022

Veľmi pekne meno. 👍 A s jedným N.

motyliky
19. sep 2022

My máme deväťročnú Johanku a je to najkrajšie meno na svete ❤ Dostala ho po prababke - z úcty za to aká to bola výnimočná dobrá žena

zuzizu2
19. sep 2022

Mne sa toto meno velmi paci, s jednym n, moja prababka sa tak volala, krasne meno.

majloo
19. sep 2022

Ja mam Johanku, oficialne je Johana. Krasne meno, a hodi sa aj k beznemu slovenskemu priezvisku

basska_b
19. sep 2022

Ja som za jedno n, bude to jednoduchsie. Krasne meno, krajsie ako Jana. Kolegyna ma Johannu, ona je Rakusanka. Kamoska z Galanty Madarka ma Johana chlapca.

daniela2202
19. sep 2022

Moja babička bola Jolana, každý len pekne- Jolanka, Jolka 😊....Johanka bola teta suseda, škaredo sa povedať ani nedá 😊👍

maryetta
19. sep 2022

Mne sa pacilo. Ale len ako Johanka. Johana sa mi nepaci ☹
Ale ak uz tak iba klasika. 2x N by som nedavala.

negymama
20. sep 2022

ja mam dceru menom Johana, je to krasne meno, a len velmi zriedka ma niekde menovkynu, volame ju vacsinou Johanka, niekedz hlavne decka v skole Johi.

iren88
20. sep 2022

jedno n je krajšie a meno ozaj super 🙂

sunyrose
20. sep 2022

Mne sa toto meno znepáčilo po tom, ako som počula kolegyňu, že tak skracuje dieťaťu meno v triede...Johi za mňa určite nie....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. sep 2022

@sunyrose Nám sa páči aj tá prezývka Johi 😁

motyliky
21. sep 2022

Áno, aj nám 🙂 Aj keď ja keď som to počula 1x (od známej, že tak volali kamarátku- to ešte naša Johanka nebola na svete) tak mi vlasy hore dupkom stáli 😅 aaale.... deti v škole ju tak začali oslovovať a mne sa to zdalo tak milé, že som si to obľúbila a teraz už používam aj ja 😇