Je podľa vás dôležité vybrať meno, ktoré nepatrí k tým najpoužívanejším?

17. okt 2023

Ahojte. Mam na vas otazku, cisto zo zaujimavosti, ako ste to mali/mate pri vybere mena pre babatko. Zalezi vam na tom, alebo je podla vas dolezite vybrat take meno, ktore nie je caste, „aby ich v triede nebolo 5”?
Ide o to, ze sa mi velmi paci meno, ktore je v top 20 najcastejsich mien a neviem, ci do toho kvoli tomu ist. Mala som este v skole 5 spoluziciek s rovnakym menom a bolo to pre ne dost neprijemne.
Ako to mate vy? Zalezi vam na tom, alebo proste date meno, ake sa vam paci a neriesite?

monikkatt
17. okt 2023

Ak sa mi to meno paci tak ho dam a je mi jedno kolko inych ho este ma.

kat_
17. okt 2023

tiez mam take meno, ze vzdy nas bolo v triede viac, na gympli 5 a nikdy som to nejako neriesila... skor by mi vadilo nejake divne meno, len aby bolo ine ako ostatne... ak sa vam paci, ja by som dala aj ked je caste...

btus
17. okt 2023

Dali sme
meno, aké sa nám páčilo a nerozhodovali sme sa podľa toho, koľko ich je.

maranco
17. okt 2023

Dieťaťu môžeš dať 3 mená, tak zvýšiš šancu, že v triede sa také meno nevyskytne. Potom ho môžu volať tým menom ktoré tam ešte nie je 😀 prípadne preložíš na inú školu.
Ako to by ma trápilo najmenej pri výbere mena, aké mená raz budú v triede.

trema
17. okt 2023

Dam meno, ktore sa mi paci

daniela208
17. okt 2023

Ja som mala tri spolužiačky s rovnakým menom. Ostatní spolužiaci nám nejak spontánne porozdávali prezývky, aby sme sa neplietli. Bolo to originálne a vôbec nám to nevadilo. Takže pri výbere mena som sa tiež rozhodovala podľa toho či sa mi páči a nevadilo mi časté používanie.

pandeia
17. okt 2023

Dali sme meno, ktore sa nam pacilo bez ohladu na to, ci patri k najpouzivanejsim alebo nie.

buberova
17. okt 2023

Nemám podľa mňa časté meno.. viem o existencii tak 5 osôb s týmto menom a napriek tomu, že nás v triede bolo 11 (vrátane chlapcov) som mala spolužiačku s rovnakým menom.. to proste nevymyslíš 😁

banalu
17. okt 2023

Pre chlapca sme roky rokuce mali vybrate Aron, zili sme v UK, tam sa nam to zapacilo a neodradilo nas, ani ze nikomu v rodine sa to meno nepacilo a len "pes sa tak vola"... no nakoniec mame dievca a vyber bol uplna nahoda asi sa 3 sekundy - a co tak ... ano paci sa mi, aj mne. Vobec som neskumala co je in a out, kto sa tak vola a kolko ich takych bude v triede. Aj tu sa casto to meno spomina ako "kazda druha sa tak vola". Nevadi, za mna je to meno nadherne a som rada, ze sme ho vybrali lebo sa nam pacilo a nie ci sa pacilo kazdemu inemu len nam nie 🤷‍♀️

nerya
17. okt 2023

Mňa absolútne nenapadlo nad takým rozmýšľať 🤷

dskjhfdlkdjhl
17. okt 2023

Ja mam bezne meno, ale na ziadnom stupni skoly a ani v ziadnej praci som sa s menovkynou nestretla. Svojim detom sme vybrali mena, ktore sa nam pacili. Obe su dost caste, napriek tomu starsia dcera nikdy nemala spoluziacku s rovnakym menom, naopak mladsia je v matematickej triede, ked je iba 6 dievcat a ma tam menovkynu. Takze ja osobne by som sa znovu rozhodla pre tie iste mena, lebo sa mi pacia a aj teraz, po rokoch, by ma vobec nezaujimalo, nakolko je to meno caste.

poppy22
17. okt 2023

v triede clovek stravi par zanedbatelnych rokov-takze kvoli tomu sa obmedzovat je smiesne...ja nie som zastanca davat za kazdu cenu originalne meno,ako casto citam na mk-uz mi to obcas pripada ako mena indianov...daj dietatku meno,ake citis-ci uz to bude marienka alebo kleopatra...hlavne to nerob kvoli inym ludom alebo aby ste sa citili len vdaka tomu vynimocne...

thereisabear
17. okt 2023

Nie, nebolo to pre mňa kritérium, vybrali sme, aké sa nám páči.

nika11103
17. okt 2023

Ja som dala dcére meno , ktoré sa používalo a bolo moderne 50 rokov dozadu . Ale i tak sa dnes nájde veľa jej menovkyň a ja to vôbec neriešim . Mne sa to meno páčilo odjakživa. Chcela som aj Nikitku ale to mi u rodiny neprešlo. Teda ja som jedine dala na blízku rodinu . Ale ak by som ja nemala alternatívu a chcela by som stoj čo stoj Nikitu , tak Nikita bude aj keď sa postavia na hlavu . Ale mala som ešte jedno
Meno v zálohe . Na názor druhých by som sa totálne vykašľala 🙂))

sella38
17. okt 2023

Starsi ma meno, ake ani v detske, ani teraz v puberte nema nik v jeho okoli. Mladsi ma zase meno, ktore mal "kazdy druhy" a je mi to jedno. Pacili sa nam, tak sme ich dali...

pe_mi
17. okt 2023

Mali sme meno Matúš , ale s tehotnymi ,vo som sa stretávala v okolí,malo mnoho z nich tiež toto meno.akosi mi to odpadlo od chuti.tak sme zmenili.
Inak kedysi ,keď som ja vyrastala na dedine ,bol každý druhý Lukáš,Tomáš,Jožko a každá druhá Lucia, Katka,Zuzka.podavali sme im prezývky a bolo.
Dnes sa to rieši,teda väčšina ,aby nemali meno častejšie používané.kazdy ako uzná.

petamich
17. okt 2023

ja som si ani nedala tu namahu, aby som si nejaky toplist pozrela 🙂 takze sme dali take ako sa nam pacilo (a evidentne nie sme jedini 😂)

iwesska
17. okt 2023

Pre mna,to bolo dolezite kriterium. Sama mam meno,ktore v tej dobe nebolo tak pouzivane a pacilo sa mi,ze nie som len dalsia v poradi Janka K.,Janka L.,Janka V., Janka H...Obe deti maju mena z naseho kalendara,ale nie su z TOP 10. Dcera si pochvaluje,ze je jedina v triede,na kruzku, aj v skolke bola...Ma 9r. a za svoj zivot stretla len 2 menovkyne.

zenulkaaa
17. okt 2023

Nevyberam podla takychto kriterii. Vyberam meno podla toho co sa paci mne, a ked ich bude aj 10 v triede, tak bude. Co uz. 🤷🏼‍♀️

lucia147852
17. okt 2023

Davam meno, ktoré sa mi paci. Prvú mám Oliviu, v čase keď sme ho vyberali, bolo ojedinele. Teraz už je dosť frekventované. Druhu mám Viktoriu, je to často používané meno, v pôrodnici bolo dokonca najvisc dievčatiek narodených s týmto menom. Je mi to totálne jedno. Nebudem vymýšľať neviem čo, len aby bola široko ďaleko jediná s týmto menom

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkacik4
17. okt 2023

Dala som take, ake sa mne a manzelovi pacilo a nezaujimalo ma, co si kto o tom mysli, ani ako velmi je pouzivane

lienka175
17. okt 2023

vyberali sme tak trochu aj so zreteľom na toto... ale teda mne sa odjakživa páčilo meno, ktoré nie je až tak frekventované. Druhé vyberal manžel a tiež patrí k tým menej používaným...
ja som učiteľka a teraz mám v triede napr. 4 Lucie a je to zúfalstvo, lebo ich musím oslovovať aj priezviskom

ysseba
17. okt 2023

Mená sme pre deti vyberali podľa seba, nie podľa druhých, či druhí dávajú alebo nedávajú tie mená svojim deťom. Inak na strednej sme boli 4 spolužiačky s rovnakým menom a prežili sme. A to podotýkam, že to nie je úplne časté meno, proste náhoda. Po strednej sa naše cesty rozišli, menovkyne sú preč, meno mi zostalo a som široko ďaleko jediná s tým menom.

enusamt
17. okt 2023

Vybrali sme mena, ktore sa nam pacili, ale aj take, ktore v rodine neboli/nie su

katica06
17. okt 2023

Vybrali sme si mená ktoré sa nám s mužom páčili, a o frekvencii mena sme neuvažovali, ja ani deti nemáme tuctové mená. Nie že v triede ale ani v celom ročníku (občas v celej škole)nebol nikto s rovnakým menom, zároveň sú to mena ktoré sa v našich končinách používali aj pred 100. rokmi

maryetta
17. okt 2023

Nase deti maju nie velmi caste meno.
Dceru mame napr Elišku. Tiež bolo jeden čas medzi top menami. Pritom za celych jej 6rokov sme stretli len jednu Elišku.

beata_k
17. okt 2023

Ano, zalozalo mi na tom aby ich v triede nebolo po milu onu.. a este aby sa dali pekne vyslovit v cudzom jazyku. Teda bez mekcenov.

lucia13022023
17. okt 2023

Nemyslím to v zlom voči tebe, no v mojom okolí mam strašne veľa ľudí ktorí sú veľmi na toto haklivi. Paci sa mi meno Ema, no je ich plno, tak nedam🤷‍♀️ nerozumiem tomu.
Ja som mala dlho dlho vybraté meno pre chlapca aj pre dievča, no ako som otehotnela a zistila co čakám, nevedela som tomu chlapčekovi hovorit tým menom. Nevedela som si predstaviť ze tak sa mi bude volat syn. Tak sme zvolili meno, ktoré sa nám obom páčilo, cítili sme to tak. Je pomerne netradičné, jedine co, bude mať vianoce, meniny a aj narodeniny 3 mesiace po sebe 🤣 ale nerozmýšľala by som nad tým ci je veľa tohto mena alebo nie 🙂

alexandraas
17. okt 2023

Prvy je Patrik,myslim ze Patrikov je dost..druhy sa narodi v decembri a mame vybrate meno Jakub, a tych je fakt pomerne dost...nezaujima ma,ako velmi su pouzivane a pre mna za mna nech su v triede aj traja😁