Je meno Iris veľký výstrelok?

13. sep 2022

Pekný deň všetkým.
S mužom sa nevieme absolútne zhodnúť na mene pre dievčatko, máme úplne odlišný vkus jednoducho. Avšak, cca pred mesiacom sme sa dopracovali k menu Iris a hneď sa nám obom zapáčilo. No predsa len, je to také nezvyčajné meno a mňa by zaujímal názor nezainteresovaných - nie je to podľa vás taký výstrelok, že by sa dievčatku s takým menom smiali? Alebo máte osobnú skúsenosť s týmto menom? Za každý názor budem rada.

elenita
13. sep 2022

Za mna v pohode 😉 ja som mala napr na VS spoluziacku s menom Ines a nikdy mi to neprislo divne.

nelca84
13. sep 2022

pytali sa tu uz aj na horsie, Iris je este celkom ok

terka402
13. sep 2022

Netradičné, ale pohoda.

sandyan
13. sep 2022

Skusenost nemam,ale u nas v meste mame pohrebnu sluzbu Iris...inak meno pekne a netradicne 😊

jajo1
13. sep 2022

meno pekné. Treba si však uvedomiť, že je to názov kvetu, ak to neprekáža, je to ok

elenita
13. sep 2022

@jajo1 Napr aj taka Ruzenka, Rozalia, Viola, Jazmina... su inspirovane nazvami kvetov 😊 len si to uz mozno ani neuvedomujeme...

gab
13. sep 2022

Iris Berben, Iris Apfel - silne zeny so silnym menom

struhanka
13. sep 2022

Iris je nádherné meno.

gondyo
13. sep 2022

Krásne meno..určite dajte...

acrobaleno
13. sep 2022

Ak to bude Iris Kováčová, tak ámen tma. Ak máte zahraničné priezvisko, tak prečo nie.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
13. sep 2022

A ako sa to bude citat? Iris alebo Airis? Lebo to prve sa mi nepaci a to druhe bude musiet vysvetlovat lebo ludia to budu komolit.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
13. sep 2022

moja macka sa tak vola :D :D

zuzzinka
13. sep 2022

Moja nevlastna babka sa tak volala. Mne sa pacia netradicne..
@andreatytler na Slovensku snad Iris, nie?

acrobaleno
13. sep 2022

@hazelgracegus ja si myslím, že by si nechala svoje meno alebo obe

zuzzinka
13. sep 2022

Dcera ma v skole spoluziacku z Madarska a vola sa Panna..nikto sa tu (v Irsku) nad tym nepozastavuje..ale ako slovakom je to dost trapne. Ale ked sa vezme, Virginia, je vlastne nieco podobne v inom jazyku.

andreatytler
13. sep 2022

@zuzzinka Nemusi... teraz sa na Slovensku vela zahranicnych mien pouziva s anglickou (alebo inou) vyslovnostou.

zuzzinka
13. sep 2022

Iris
In Greek mythology, Iris was the goddess of the rainbow, a messenger for Zeus and Hera who rode the rainbow as a multicolored bridge from heaven to earth. In ancient times, the Iris was considered a symbol of power and majesty, the three petal segments representing faith, wisdom and valor.

roja01
13. sep 2022

Iris je kosatec, ak sa nemylim?

aliziana
13. sep 2022

poznám jednu 40-ničku Slovenku Iris, takže pre mňa normálne...

kathak
13. sep 2022

Nie je to vôbec výstrelok , jednu známu mame s týmto menom

janinah
13. sep 2022

Pracujem s očami.iris je duhovka v medicíne.takze ja by som toto meno nedala a o jej nositeľke by som si pomyslela.ze jej rodičia už nevedeli čo so sebou.tolko krásnych mien a ty si duhovka....😃

ajka006
13. sep 2022

sto ľudí ........sto názorov, mne sa meno Iris páči, za mňa osobne: mám naopak radšej "exotické", resp. nie slovenské, lebo v rodine máme samých Jožkov, Paľkov, Zuzky, Aničky, atď. preto som aj svojím deťom dala nie slovenské...........ono podľa mňa hlavné je, či je vhodné k priezvisku, lebo taká Chiara Krčmárová mne teda moc po chuti nie je, ale to je vec názoru..........vyber ako to cítiš ty a manžel a na ostatných (možno aj rodinu) kašli

rachel36a
13. sep 2022

Pre mna hrozne...tak sa volali prezervativy 😁😁😁ale ak sa vam paci, neries co na to druhy hovori

bashee
13. sep 2022

Mala som v puberte dobru kamaratku volali sme ju Iriska, volala sa Iris.

karolinakr
13. sep 2022

@acrobaleno ja poznam Andreas Slanina

drimonna
13. sep 2022

Podľa mňa pekné meno 🌸

moniikka
13. sep 2022

@rachel36a presne tak, keď som bola malá, narobili sme sa všelijakých blaznostiev. Bratranec ma poslal do obchodu, ze mam kúpiť IRIS (ze sú to cukríky) a ja malá, hlúpa sla a kúpila. Ešte mi povedal, ze ak sa má bude predavačka pýtať, ze kto ma poslal, tak mam povedať ze mamka. Viete aký bol zato výprask. Teraz sa na tom už iba smejeme 😂😂😂

lenkakravcova
13. sep 2022

@acrobaleno ona sa aj tak asi vydá v dospelosti. Takže priezvisko sa bude meniť.