Jasmina, Elisa a Samantha

30. apr 2024

Poznáte niekoho s týmito menami? Aké meno by ste z tychto vybrali?
Jasmina, Samantha alebo Elisa? Jasmina a Elisa sú aj v slovenskom kalendári a ide o to, že nechcem dat mena aké dnes dáva každá druhá ako Sofia, Mia, Nina, a podobne

h2
30. apr 2024

Ani jedno. Existujú aj iné mená, ako týchto 6, čo si napísala.

januska12323
30. apr 2024

Ani jedno sa mi nepáči. Ja som za "staromódne" mená ako napr. moje.

ms_green
30. apr 2024

Mne sa úprimne nepáči ani jedno, ale celkovo sa mi nepáčia tieto "poangličtené" mená. Čo sa týka toho slovenského kalendára, tam je Jazmína nie Jasmina. To, že sa to mne osobne nepáči je čisto subjektívne ale dám ti jeden objektívny argument prečo takéto mená nedávať. Nič iné nebude tvoje dieťa (prípadne ty) riešiť ako to, že mu zle napísali meno.
Ja mám priezvisko začínajúce na W. Každý druhý doklad/papier/potvrdenie musím riešiť 2x lebo mi tam dajú "V" miesto "W". Sestra pomenovala svoju dcéru Clara, lebo Klára "nebolo dosť dobré" a rieši úplne to isté. Všade jej napíšu Klara s "K" na začiatku.

autor
30. apr 2024

@januska12323 áno ale staromódne mena ma každá druhá takže to nechcem

lilianka28
30. apr 2024

Z týchto čo si napísala, tak Jasmina.

simsalabim
30. apr 2024

Ja by som z tychto vybrala Elisa a urobila z neho Eliska.

kachorra288
30. apr 2024

Áno poznám - moja dcéra je Samanta (bez h, lebo sme chceli píš ako počuješ). 🥰 S menom sme veľmi spokojní. Ona samú seba volá Saminka, Samina, takže aj väčšina rodiny ju tak volá. 🙂

barbora0308
30. apr 2024

Tu sa na mena nepytaj, hlavne ak uvazujes o nejakom menej stadradnom mene, tu prejde vacsinou iba Samuel a Hanka 😅...
Ak sa ti pacia vsetky rovnako, tak si mena spis na papierik a vytiahnite jedno "z klobuka" alebo si to jednoducho nechajte na poslednu chvilu a uvidite.

talia16
30. apr 2024

Za mňa Jasmina môžu ju volať Jasmin, Jasminka. Z Elisa spravia Eliška ked to budú zdrobňovať a ako píšete nechcete meno čo má každá druhá a zo Samanthy bude Sam, Sama? Alebo ,,Sem”? To sa mne osobne nepáči.

kikavadi
30. apr 2024

Poznám dievčence so všetkými týmito menami...ja by som nevybrala ani jedno, mozno este ta Jasmina, ale to ti môže byt jedno...vyber, ako sa páči tebe a mužovi

talia16
30. apr 2024

@barbora0308 Alebo si to napíšte na papier a nalepte na miesto kde sa pozeráte každý deň. Postupom času zostane jedno meno ktoré sa vám páči najviac.

babababka
30. apr 2024

Keď už,tak Elisa.Vnučka je Eliška a je to naj,naj meno.

evcagabi
30. apr 2024

Sestra ma macku Jasminu 😁 inu jasminu nepoznam, ani elisu ci samantu 😅😅😅

petronellla87
30. apr 2024

Z týchto sa mi páči Elisa

autor
30. apr 2024

@simsalabim Eliška ved to ako liška zviera

autor
30. apr 2024

@kachorra288 Saminka, Samina krásne 🥰

annamudra123
30. apr 2024

@evcagabi ja mám mačku Samanthu :D

barka1
30. apr 2024

Fakt? Kolko poznáš dievcat s menom Zuzana, Helena, Denisa, Adriana, Gabriela, Jana, Dana, Petra, Eva? "Staromódne" mena, ktoré dnes už nikto nedáva...

talia16
30. apr 2024

@barka1 Myslím si že každý poznáme niekoho s tymito menami a tá skúsenosť nemusí byť zrovna dobrá, preto ich už ľudia nedávaju. Radšej mamičky vyberajú mená ktoré si s nikým naspajajú/ nikoho s tým menom nepoznajú.

tarra6
30. apr 2024

@evcagabi však Alagičová....

mateson
30. apr 2024

Elisa🤦všetci ju budú volať Eli a nikto nebude vedieť či sa volá Elena, Eliška.... Ale chcem Elisu aby to bolo niečo , čo nemá každý.

mateson
30. apr 2024

Eliška je krásne a hlavne normálne meno

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. apr 2024

@talia16 to si dobre napisala, súhlasím uplne..preto dnes už mamičky dávajú netradicne mena, aby sa nevolalo dieťa ako niekto koho poznaju

rorino
30. apr 2024

Áno rómske deti

virginnia
8. máj 2024

Samantha je krásne 🤩

virginnia
8. máj 2024

@rorino čo je na tom rómske? Sú to nádherné mená

blonde_bella
8. máj 2024

Mňa by zaujímalo prečo chcete pre dieťa tak super jedinečné meno?

rorino
8. máj 2024

@virginnia nie sú rómske,ale dávajú ich v prevažnej väčšine svojim detom

zuzulka558
8. máj 2024

Vidíš ja Elišku mam a zatiaľ ju neprirovnavali k líške, keď jej niekto povie Eli povie to je už v prdeli 😅😅😅 čiže hovoria jej Eliška je naucena ze iba na to ma reagovať na iné nie a aj to funguje