Eliška verzus Karolína

27. sep 2024

Ahojte, nevieme sa rozhodnúť medzi týmito dvomi menami… tak mi napadlo, že by bolo fajn si prečítať nestranne názory na ne… Ktoré je podľa vás krajšie, ktoré by ste vybrali a prečo? Ďakujem.🙂

kik2022
27. sep 2024

Ja by som si vybrala Karolínu. Znie mi to krajšie. Eliška mi príde trochu detinské, ale tiež pekne meno 🙂

svetlonos
27. sep 2024

Eliška je také zriedkavé 🙂, mala som spolužiačku s týmto menom. Tých na ihrisku asi veľa nebude. Mne sa Eliška páči viac.

hugoboss1923
27. sep 2024

Záleží podľa priezviska. Eliška má tri slabiky, čiže k nej sa hodí dlhšie priezvisko. Karolína má štyri slabiky, takže k nej pasuje kratšie priezvisko.

nelca84
27. sep 2024

Vybrala by som Karolinu. Nedala by som meno s makcenom, ale take co sa lahko vyslovuje aj cudzinom. A okrem toho sa mi Eliska vobec nepaci. Meno ako pre vecne dieta...

jaass
27. sep 2024

Určite Karolína 🌸 nádherne meno 🙏

deti95060810
27. sep 2024

Karolína je krásne meno...
Eliška nikdy...poznala som jednu - jednak ju v škole volali Eliša - robili jej naprotiveň a potom bola neskutočne falošná...
keď počujem toto meno vždy si spomeniem na ňu.

kvadrinkaaa
27. sep 2024

Mne sa nepáčia mená, ktoré mi evokujú slabú povahu u osoby s tým menom a to je aj Eliška. Takže Karolína.

e1i
27. sep 2024

@svetlonos zriedkave? Dcera ma v skolke 3

tundra
27. sep 2024

Mame susedu Elišku,venuje sa najstarsiemu remeslu🙈

miroslava21
27. sep 2024

Eliska je dost rozsirene, aspon u nas.
Mne sa viac paci Karolinka

rachel36a
27. sep 2024

Za mna Eliška...Karolína je otrepane, za mna skarede

zuzika87
27. sep 2024

Ja mam Karolinku, a poviem ti ze meno Eliška bolo 2 v poradí nad ktorým som premýšľala ak by som mala ešte jednu dcérku to meno jej dám bez ohľadu na Názor iných

pehavcek
27. sep 2024

Nepomozem. Mne sa velmi pacia obe mena.

meringe70
27. sep 2024

Mne sa viac páči Eliška, ale obe sú pekne. Elišiek do cca 6 rokov je teraz však v mojom okoli dosť

michellemary
27. sep 2024

@svetlonos Eliška sa už pár rokov drží na Slovensku v top 10 mien pre dievča 🙂

ivangeline
27. sep 2024

Ani jedno. Ozaj sa mi nepáčia, i keď sú teraz obľúbené a moderne je ich dávať detom. Ak si musím vybrať, tak Karolína.

ivuska00
27. sep 2024

Ja som kedysi chcela Elišku a máme Karolínku ♥ Je to krásne meno, také nežné, milé ♥

stellarstar
27. sep 2024

Elisabeth, Eliška

butterflyeffect
27. sep 2024

Obe sa mi pacia, krajsia je Karolina ako cele meno, ale z pohladu ze vsade a kazdy mena skracuje tak Elisku budu volat Eli, Ela a Karolinu vacinou volaju Kaja co sa mi strasne nepaci, tak by som si volila asi radaej Elisku.

svetlonos
27. sep 2024

@michellemary
aha 🙂

euka210
27. sep 2024

Karolina...je krajsie, Eliska sa mi vobec nepaci a posledne 2roky mam pocit, ze kazde druhe dievca je Eliska...nejaky boom nastal ako kedysi Ema, Viktoria, Nina, Sofia...

estellas
27. sep 2024

Za mňa Karolína,
Eliška je pekne, mne sa nepáči keď je meno v tvare zdrobneniny.

kristiii
27. sep 2024

V základnej verzii sa mi páčia obe. Ale, Karolína sa mi páči viac než Eliška, naopak Eli sa mi páči viac než Kaja. Vybrala by som asi Karolínu, s tým, že by som ju volala Kerol, keby som to chcela silno skrátiť

jaond19
27. sep 2024

Elišiek je za poslednu dobu akosi moc.... pre mna je to desné meno, ta koncovka -iška sa mi protiví, ani neviem preco. Ospravedlnujem sa ak som dakoho urazila... Karolína je krásne meno, volat ju vies roznymi sposobmi (napr Lina, Kaji, Kerol...)

svokrinjazykmonika
27. sep 2024

Eliška, Kajka mi vadí keď počujem

hradnapani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamimo
27. sep 2024

Karolína- pre mňa veľmi pekné, vznešené meno.👆 Ale Karolína, žiadna Kaja, Kajka 😵‍💫

betulinka1
27. sep 2024

Elisiek je teraz strasne vela. Aspon u nas. Za mna Karolína.

mell27
27. sep 2024

Eliška je hrozne tuctové meno v poslednej dobe a znie za mňa trochu infantilne.... Vôbec sa mi nepáči...

rorino
28. sep 2024

Neviem,ktoré je krajšie,obe sú bežné,nie sú zabudnuté,ani prehnane používané Takže asi to s ktorým suznies😉