Dve deti s rovnakým menom

24. júl 2023

Ahojte baby, konečne mám voľno a tak samozrejme trávim večer s manželom pri rôznych zmysluplných diskusiách 😀 tak sa bavíme či je možné dať dvom deťom rovnaké meno, napríklad obaja synovia by sa volali Ján. Googlim ale nič nenachádzam 😁 čo myslite? 😁

ibajaanikiny
24. júl 2023

Nie,nie je…

mamamasama
24. júl 2023

@ibajaanikiny prečo nie?

anjelicek26
24. júl 2023

Ak ma dve mena, tak je... Peter Jan a Samuel Jan normalne mozes dat...

patka06
24. júl 2023

Ak majú rovnakých rodičov nemôžu mať rovnaké mená
Napr. chlap s rôznymi ženami môže mať deti s rovnakými menami

kacena4
24. júl 2023

rodicia tusim zo zokona nemozu dat svojich detom rovnake meno, len ak by jedno zomrelo a meno by dostalo dalsie dieta v poradi ak si dobre pamatam

thereisabear
24. júl 2023

Nemôžeš, počula som už o Robert a Róbert, boli to nevlastní bratia.

ibajaanikiny
24. júl 2023

@mamamasama zakon o mene a priezvisku,paragraf dva,odsek dva…

mamamasama
24. júl 2023

@ibajaanikiny ďakujem 🙂

nika_val
24. júl 2023

A keby dám mená že:
Ján Róber priezvisko
a druhý by bol
Ján Michal priezvisko
Neplanujem to tak ani ma to nenapdlo len keď už som našla tuto diskusiu tak ma to zaujíma 😁

lilope
24. júl 2023

@autorka to je aká náhoda akurát včera sme sa o tom bavili doma 😀 jedine, že by mala matka a otec po jednom dieťati s rovnakým krstným menom, vzali sa, dieťa od matky by si osvojil manžel a zmenili by mu priezvisko na otcove. Alebo by sa vzali rodičia s rovnakým priezviskom s deťmi s rovnakým krstným menom 🙂 ale šanca na také kombo sa asi blíži k nule.

triss83
24. júl 2023

Prečo chcete, aby sa deti volali rovnako 🤔? Nerozumiem vášmu rozhodnutiu. Výsledok by bol dennodenný chaos, všade.

autor
24. júl 2023

@triss83 niesom tehotná ani neplánujem ďalšie dietatko, píšem len že nás zaujímalo či je to možné 😀 tak ďakujem kocky

lylyjana
24. júl 2023

Minule mi znama hovorila, ze zena mala 2 dcery s roznymi muzmi takze mali rozne priezviska ale obom dala rovnake krstne mena.

autor
24. júl 2023

@lilope sranda 😀 my sme si pozerali pôrodnicu nášho mesta,dávajú vždy novorodeniatka a ich miery,fotky,mena..tak sme si hovorili že by sme si nevedeli vybrať ďalšie meno keby mame druhé dieťa, tak vznikla diskusia 😁

jakoma
24. júl 2023

Chlap z mojej rodiny mal v dvoch manzelstvach synov, ktori dostali meno po nom.. inak sme mali na skole chalana, ktory sa narodil vo Vietnamele, na skole mal aj brata a obaja mali rovnake meno, stredne meno a priezvisko, ze je to u nich bezne. Velmi neprakticke, dostali kvoli vyzoru prezyvky "maly" a "velky"

triss83
24. júl 2023
keithy
24. júl 2023

Ja mam známeho, ktorý mal prvého syna s inou ženou, dal mu meno Peter. Žije na opačnej strane svk a ma už asi 25 rokov. Rozviedol sa, oženil sa, prvý syn s druhou ženou sa tiež vola Peter, má 6 rokov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
24. júl 2023

Môžeš dať rovnaké meno, ak prvé dieťatko s tým menom zomrelo.

michaela412
25. júl 2023

@abbey1 poznám jednu rodinu, ktorí nemohli dať svojmu druhému dieťaťu to isté meno, ako prvému čo im zomrelo

lauriik
25. júl 2023

My ked sme vypisovali mena do porodnice tak tam bolo aj napisane, ze nesmie to meno mat uz iny surodenec. Ale bolo to v ČR.

livuska124
25. júl 2023

Známa má s exmanželom dve deti. Syn sa volá po ňom. Rozviedli sa, on sa znovu oženil a s novou manželkou chceli dať dieťaťu opäť meno po ňom, no neprešlo im to. Nakoniec dali dve mená, z toho jedno po ňom a druhé iné - takto im to už schválili.

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
25. júl 2023

@livuska124 blbosť. Mám manžela, z prvého vzťahu má syna a so mnou syna tiež s rovnakým menom. A nikto nič neriešil.

dadis
25. júl 2023

@tosomja ale je to fest divne

tosomja
25. júl 2023

@dadis ani na matrike, na úradoch s tým nikto nemá problém. Tak asi to nie je až také divné.

petra92
25. júl 2023

@lilope moji rodičia tak mali 🙈🤣 Mam dvoch bratov, obaja sú Majovia, dokonca sú rovnako starí 😁

dadis
25. júl 2023

@tosomja Mne to pride voci detom neuctive, ze im otec zobral ich jedinecnost. To je moj nazor. Mna osobne by to urazilo, keby si moj otec teraz spravi dieta a nazve ho mojim menom. Ved je tolko mien, z ktorych si moze vyberat.

tosomja
25. júl 2023

@dadis ja som si to meno vybrala dávno predtým ako som sa s ním spoznala 😉 ale chápem, čo tým chceš povedať.