Dievčenské meno, v ktorom je Š

sayori
25. júl 2020

Ahojte, mamičky pomôžte hľadám nejaké pekné dievčenské meno v ktorom bude pismeno Š alebo sa bude čítať ako Š. (Charlotte, Eliška....)Alebo meno ktoré neviete povedať škaredo ale nie typu Veronika, Monika niečo originálnejšie. Ďakujem

deti95060810
25. júl 2020

Vivien, Arzia,
Neboj sa, vynaliezavé deti v škole dokážu raz dva vynájsť meno....

mamartinka
25. júl 2020

@sayori co tak Šarlotka.Pekne a mozete jej hovorit aj Lotinka,Lotka.Mne sa to meno paci alebo Šarka.

nelca84
25. júl 2020

@sayori volat sa Monika alebo Veronika tak sa aj urazim 😀 Neviem no, Šoči je dost originalne?

majulino
25. júl 2020

Ja mam Slavku a tej sa neda skaredo povedat alebo este Lenka, Karin, mia, lea
A meno so Š: Šarlota, Štefania, Františka (fany) a uršula.

mamartinka
25. júl 2020

@majulino Ursula.To akoze vazne?Tak to by som nedala ani keby co.

matapo
25. júl 2020

Šárka a Eliška 🙂

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
25. júl 2020

Štefánia, Uršula, Chantal, Máša, Dáša, ...

sonulik2015
25. júl 2020

Nataša 😊

ukulela
25. júl 2020

@mamartinka mala som spoluziacku ursulu. Je z nej úspešná žaba v umeleckej sfére.

simca06022011
25. júl 2020

ja som mala kamošku, volala sa Šejla.. mne sa to neskutočne páčilo :D

majulino
25. júl 2020

@mamartinka ja z tych co som pisala so Š tiez ani jedno, ale popravde skor uršulu ako františku ( mala som spoluziacku, my sme ju volali frantiska ale jej rodina fraňa)

mamartinka
25. júl 2020

@simca06022011 Pekne.A este krajsie Shejla,Sheila ci.

petulda333
25. júl 2020

Nataša ❤️

abdn16
25. júl 2020

Mozete jej dat meno Alexandra a volat ju Saša :D

simca06022011
25. júl 2020

@mamartinka nie toto je balkanske meno podla vsetkeho, Šejla sa píše 🙂

mamartinka
25. júl 2020

@simca06022011 pekne meno.

caroline_
25. júl 2020

@mamartinka mne sa zas nepaci ta Frantiska, mali sme jednu na skole a volali ju Franka alebo Ferka, to sa mi moc nepacilo :D

zuzuliennka1
25. júl 2020

@majulino Slava.. jasne ze da a deti sa vynajdu... tym nechcem nic zle povedat, len akoze - riesit meno, ktore sa neda povedat skaredo? take nie je, aj Lenka moze byt Lena a pod... a Veronika a Monika su urcite krajsie mena ako vsetky tie dnesne Zoe, Emmy, a podobne, hlavne ked to absolutne nepasuje k priezvisku 🤦🏼‍♀️

777januska777
25. júl 2020

Šeherezáda 😀

ysseba
25. júl 2020

@sayori No neviem, ale každé meno sa dá zhovadiť. Veronika? Verča, Monika Monča, Mončiči. A nič v zlom, ale mená kde je Š si nositelia týchto mien zhovadia aj sami keď to Š ešte nevedia povedať. Šarlotka by znelo v podaní malého dieťaťa, ktoré nevie povedať Š a k tomu ani R ako salotka. Nehovorím, Šarlotka (aj Monika, aj Veronika) je krásne meno, len tým chcem povedať, že netreba sa orientovať na to aby sa to meno nedalo povedať škaredo. Na každé meno si najmä deti v škole vedia niečo nájsť. Laura, Lara? Larva. Nina? Nina sviňa, Ninka slaninka. Napríklad 😂 Takže fakt sa netreba na to takto pozerať.
Akurát tento týždeň mi syn (ktorý nie je ešte rečovo zdatný) mi hovorí, že to dievčatko sa vola "Kitinka". V duchu si hovorým, že ktorý rodič dá svojmu dieťaťu meno Kitinka preboha. No nakoniec sa ukázalo, že to bola Kristínka 😀 A na margo krásneho mena Kristínka - v škole sme jednu mali a volali ju Krišpinka. Takže fakt to nerieš 😂

domka1205
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabulienka623
25. júl 2020

@majulino aj ja mam slavku, ale keď ne poslúcha raz dva je z nej sláva 🙂))

caroline_
25. júl 2020

mne sa celkom pozdáva aj indické Lakshmi , podla bohyne :D ale tam by bol problem s priezviskom :D :D neviem teda ako by to znelo s nejakym typicky slovenskym :D Lakshmi Kováčová :D

mataduri
25. júl 2020

Ja mám Euniku a Elišku.....obe sú pre mňa krásne mena, ale presne aj tie sa dajú zhovadit,keď naštvú bratov (Samuel a Ondrej)

zenazaba
25. júl 2020

Dáša

aleshka_supermama
25. júl 2020

@sayori mne sa strašne páčili mena Olympia, Marína a Dorisa
Síce nie sú to mena na Š 🤷‍♀️

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selu11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka251
26. júl 2020

Karin, Lujza, Klára, Viola, Mária...