Dievčenské meno Esmé

23. jún 2022

Aký názor máte na toto dievčenské meno? Dlho som rozmýšľala a veľmi sa mi páči, iba mám strach, že ako by zareagovalo okolie a že by ju niekto volal Esmeralda...😶 Rozhodujeme medzi Ela a Esmé, ale zdá sa mi, že je Ela už veľmi otrepané, tak možno nakoniec dáme naozaj toto meno. V tvare Esma sa mi nepáči, ale ešte som rozmýšľala nad verziou Esmeé.
Pozná niekto niekoho s týmto menom? 😅

oslo1
23. jún 2022

Mam koleginu s tymto menom. Pise sa Esme, cita sa Esmii. Pekne Meno.

zdenkatv3
23. jún 2022

Pekne 🙂 Ine netypicke na tieto konciny ale paci sa mi 🙂

diavant
23. jún 2022

V twilighte bola myslim Esme 😀 inu nepoznam

simsalabim
23. jún 2022

Esme vyslovovane po anglicky sa mi velmi paci. Ale ako to budu vyslovovat u nas, neviem.

nika_val
23. jún 2022

Meno pekné velmi 😊 ale zaleží od priezviska
Ak by to mala byť Esme Kováčová (priklad prve slovenske priezvisko čo ma napadlo) tak nie to vyzera divne ak je aj priezvisko k tomu nejake zahraničné tak kludne do toho 🙂

vani190493
23. jún 2022

Je speváčka Esme Denters. Tiež sa prikláňam k tomu priezvisku, že či to bude spolu ladiť. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=yWyGkLuvWgE
autor
23. jún 2022

@nika_val Maďarské 😅

autor
23. jún 2022

@simsalabim Esmii

vani190493
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika_val
23. jún 2022

S maďarskym by to asi mohlo fungovať 😀 neviem to je tažko povedať

deti95060810
23. jún 2022

ku slov. priezvisku isto nie, ale k zahraničnému celkom OK

astrid_
23. jún 2022

@nika_val dievča sa vydá, zmení si priezvisko a 2/3 života bude fungovať s iným.
Podľa mňa ho kľudne dajte, pekne meno 😊

nika_val
23. jún 2022

@astrid_ to je pravda ale v období detstva, puberta kedy su deti často k sebe nie uplne najmilšie vtedy to môže byť "problem"
A keby sa jej nove priezvisko nahodou nehodi v menu stale si môže nechat svoje rodné ktore sa bude 🙂

astrid_
23. jún 2022

@nika_val áno más pravdu, no deti keď sa chcú vysmievať tak si nájdu 1000 iných dôvodov ako meno alebo priezvisko. S tým nechanim pôvodného a volať sa inak ako vlastne deti a zvyšok rodiny by som to tak idealisticky nevidela. Z mojich známych má tak 70% horšie priezvisko po svadbe, no kvôli deťom si povodne nenechal nikto. Ešte alternatíva je nechať si obe, ja to mam tak.

h2
23. jún 2022

Prosím ťa, hlavne nie tú alternatívu s tým eé na konci. To bude stále len vysvetľovať a aj tak jej to veľa ľudí domotá, tým jej len skomplikuješ život.
@astrid_ Áno, zrejme sa vydá a väčšiu časť života bude mať iné priezvisko. Ale veľmi veľkú časť života prežije aj s rodným priezviskom. A práve tú časť, keď by s tým mohla mať problémy. Ja keď niekde vidím, že u dievčatka nezáleží, či sa hodí meno k priezvisku, lebo sa možno niekedy o 30 rokov vydá, tak sa mi rozum zastavuje.

dankanka
23. jún 2022

Krasne

karolinakr
23. jún 2022

👎