Dalibor alebo Teodor?

5. jan 2024

Ahojte🙂Rozmýšľam nad týmito dvoma menami pre syna. Neviem sa rozhodnuť, ktoré je krajsie. Mate niektora doma Dalibora alebo Teodora? Ako ich doma oslovujete?😉

dadka1997
5. jan 2024

Nemám Teodora ale znama ma syna a volaju ho Teo,... vobet netusim ako by som volala Dalibora, Dali?

beatrixx1525
5. jan 2024

Teodorov je neskutočne veľa posledné roky. Fakt, v lete som odležala pár mesiacov na šestonedelí a každý druhý tam bol Teo. V škole, škôlke, už ani nespočítam koľko sme ich mali. Meno je to krásne len či ti nevadí že sa tak volá každý druhý teraz

autor
5. jan 2024

@beatrixx1525 naozaj?nevedela som, ze je teraz take v oblube😀

basulaak
5. jan 2024

Dali, Dalo, Dajko, Dajo. jeden z nich vela hulil tak aj Dalibrcko. 😅

autor
5. jan 2024

Ja cakam prve, manzel je z 5 bratov ja mam 4, nechceme davat rovnake “po surodencoch” tak vyberame take, ktore sa este v rodine nenachadza a to je teda doooost tazke😀

beatrixx1525
5. jan 2024

Áno áno strašne veľa ich je, vo všelijakých prevedeniach - Teodor, Theodor, Theodore, Teo, Theo, prípadne ešte Mateo aj keď to už je iné trochu...inak aj môj havko je Theodor ale ten už má 9 rokov my sme predbehli dobu :D

beatrixx1525
5. jan 2024

Inak Dalibora poznám tiež, volajú ho Dali

vanilkovazmrzka
5. jan 2024

@basulaak dalibrcko 😂😂😂

autor
5. jan 2024

@beatrixx1525 omg dalibrcko😂😂😂😂tak aj ja mam psa co je Oliver😀
Chcela som Richarda ale manzelov brat sa tak vola aj jeho syn, Tobiasa ma moj brat Peter, Oliver zas manzelov brat Jozef, obsadene je aj Alex, Pavol, Radko, Lukas 🤦🏻‍♀️
Takze tieto nechceme davat 😀
Mne sa paci Dalibor, Teodor a manzel by dal po sebe Tibor, ale to sa zas mne nepozdava, davanie mien po rodicoch 😀

beatrixx1525
5. jan 2024

Dajte Zoran to isto nemá hocikto 😂

jakubkoanjelik
5. jan 2024

Poznám Dalibora aj Libora. Oboch volajú Libor / Liborko 😄, Teodora nepoznám , ale skratka Teo sa mi až tak nepozdáva, tých je veru dnes dosť. Dalibora by som v pohode dala. My sme mali vybraté Branko alebo Vratko

mamickalisticka
5. jan 2024

Máme doma Teodorka a voláme ho Teodor/ko, Tejko, Tejo keď neposlúcha.. teo ho nevolame skoro vôbec.. ešte máme doma meno Timon.. to je tiež zatiaľ skôr nepoužívané 😇

tiumen
5. jan 2024

My máme Teodora. Dalibor sa mne nejak nepáči. Doma ho voláme Teo, Teuško, Tejo 😁 a u nás v meste toto meno nie je nejak v kurze nakoľko poznám len jedného a ten už chodí na ZŠ 🤷‍♀️

kati301
5. jan 2024

Čo tak Leonard a mohli by ste ho volať Leo 🙂

petronela10149
5. jan 2024

dcera ma spoluziaka Teodora, nikto ho ani inak nevola a to od malicka, maminka jeho ano, ale to su uz take laskyplne domace skratky...inak ten teodor je z trojciat 🙂 ma brata Tadeaša a sestru Sarlotu...

Tadeáš sa ti nepaci? mne sa trosku viac zda ako ten Teodor...

autor
5. jan 2024

@kati301 mne sa velmi nepacia tie kratke mena ako Leo, Max, vlastne ani Tadeáš. Skor také čo majú v sebe R 😄
@petronela10149

petronela10149
5. jan 2024

inak poznam aj dalibora aj libora, obe pekne mena...kazdy ich vola tak ako sa volaju, ziadne skratky, zdrobneniny... ved zas, vy ho mozte volat doma hocakou skratkou alebo aj prezyvkou 🙂 ... a ak uz mam napisat ktore z tych, ktore sa vam pacia, tak istotne Dalibor 😉

daniela2202
5. jan 2024

Poznám Dalibora, volajú ho Dajo

beata_k
5. jan 2024

Dalibor je pekne meno a neviem preco by sa malo skracovat. A babatko tiez nebude 20 rokov. Teodorov je po milu onu...

autor
5. jan 2024

@beata_k nechcem nejak skracovat meno, len sa chcem vyhnut nejakym nepeknym zdrobneninam. Preto sa len informujem, kedze ja ziadneho Dalibora nepoznam🙂ani nemam v okoli

beata_k
5. jan 2024

Kazde meno sa da zhovadit. Tomu sa velmi nevyhnes.

aeruginosa
5. jan 2024

Jednoznacne Dalibor. Podla mna krasne meno, neokukane, osobne poznam len jedneho jedineho - volaju ho Dalibor, Dali, Dako dokonca :D ale vacsinou ho nikto nevola prezyvkami, ale celym menom.
Teodor mi pride vhodne len pre maleho chlapca, osobne keby som dospely chlap, Teodor by som sa nechcela volat.🙈

petronelag
5. jan 2024

Dalibor je pekné meno, mne sa páči aj Marek, Erik, Dominik.

basulaak
5. jan 2024

Moj kocur sa volal Oliver. Teraz mame psa a vola sa Mišo. My by sme si rozumeli pozeram. 😅😃

autor
5. jan 2024

@basulaak asi heeej, napr moj predosly pes bol Stano😀

ariannazara
5. jan 2024

Môj sa vola Theo ale nikoho kto sa vola teo v okolí nemáme

autor
5. jan 2024

@ariannazara ani v mojom okolo nepoznam Tea, Thea, Teodora. Ale mozno je az teraz vacsi boom s tymto menom🙂 ako ked sa skoro kazdy volal Jakub, Adam, Samko

pettom19
5. jan 2024

Ja som chcela Dalibora, paci sa mi to meno, nie je take tuctove, ale nepreslo to cez manzela 😁. Teodor sa mne osobne nepaci, mame v okoli niekolko Teodorov, Dalibora ani jedneho a ani nijakeho nepoznam.

nikolk0
5. jan 2024

Pre chlapca som mala vybraté meno Teodor , v okoli teda žiadneho nepoznám a sestrine deti čo už chodia do školy ,tak ani oni žiadneho nepoznajú ani nemajú na škole, takze myslím si , že to nie je až tak rozšírené meno , teda aspoň u nás nie ;) okrem Teodora som mala na zozname Eduard a Leonard , tiež sa mi páčia mena s R 🙂

sazumak
5. jan 2024

Mne sa páči Teodor, ja teda nepoznám v širokom okolí žiadneho, ani dcéry v triede nemajú jediného, dokonca ani na strednej.