Dali by ste svojmu dieťaťu meno Johann?

14. dec 2022

Toto meno sa mi veľmi páči z dôvodu, že sa tak prvým menom volal hudobný skladateľ
Johann Sebastian Bach...
Je to zahraničná verzia mená Ján.
Môže byť aj s jedným N (Johan) ale mne sa viac páči verzia s dvomi. Aký máte názor na toto meno? Dali by ste ho svojmu dieťaťu?

evica17
14. dec 2022

Žiješ na SVK ? Tak by som dala buď Ján alebo Johan, ale bez dvoch n. Veď aj meno johanka je. Ale inak n viem.si predstaviť ako ho budú volať v škole deti,tam j zvyk všetko skracovať. Joho ?

veronika3110
14. dec 2022

nie je to zlé, ked sa ti to páči, tak daj...
u nás ked sa povie že... ta ty si Johan... tak to je myslené urážlivo... že si hlúpy alebo také niečo :D

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. dec 2022

@evica17 Ja by som ho skrátila na Han, ale najviac sa mi páči v základnom tvare... proste Johann.

veronika3110
14. dec 2022

Han mi už znie skôr vietnamsky, radšej ten Johan 🙂

skusihu
14. dec 2022

Prvé čo ma napadlo bol Jóóóhan z rozprávky Princezná ze mlejna :D

gagik
14. dec 2022

Kludne daj aj 3n-Johannn 🙂)alebo vsetky písmena dvojmo jjoohhaann, bude to este zaujimavejsie…

diewcatqoo
14. dec 2022

Keby som zila v nemecky hovoriacej krajine, tak by som zvazovala. Na slovensku nie.

annm81
14. dec 2022

Prečo nie. I keď mne osobne sa oveľa viac páči tvar Johannes. Ten malomeštiacky výsmech DOSPELÝCH ľudí na Slovensku si nevšimaj. Dnešné deti sa bežne stretávajú s cudzími menami, majú kamarátov z iných krajín, oveľa viac cestujú. Riešia to len deti pošahaných rodičov, čo sa ani v dospelosti nevedia slušne správať.

terka402
14. dec 2022

@skusihu Presne aj mňa😂

top_manazerka
14. dec 2022

Ja mám pocit, že niektoré decká sú proste nechcené.. toto urobiť vlastnému dieťatu.. ☹

panelacikova
14. dec 2022

ono dosť záleží aj od priezviska. ak to má byť nejaký johann hrdlička, tak amen-tma. dosť smiešne... plus súhlasím úplne s
@diewcatqoo

inak sranda, ale doteraz som si nevšimla, žeby sa iné krajiny s menami "opičili" po slovenských menách. to len tu, na SK sme špecialita, že cítime potrebu dávať všelijaké nevšedné či cudzokrajinné mená deťom 🙂

didush27
14. dec 2022

Náš kocúr sa tak volal

xsimon147b
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpg
14. dec 2022

Alebo mu dajte obe mená Johann Sebastian, len či sa to hodí k priezvisku.

autor
14. dec 2022

@top_manazerka
Myslím si, že je horšie, keď sa stretnú v jednej triede piati s tým istým menom a potom ich volajú po celý čas priezviskom... 🙃 My sme mali na základke v triede 4 Jakubov a nemyslím si, že im to bolo príjemné, keď sa na ,,Jakub poď k tabuli." postavili všetci... Pochopila by som vaše urážky keby som rozmýšľala nad nejakým extra neviem akým menom, ale to Johann nie je...

ichbinich
14. dec 2022

@panelacikova
Je to aj v inych krajinach. V Rakusku/Nemecku zvyknu davat francuzske mena a casto ani nevedia, ze meno "Z`aklin" sa pise "Jaqueline" a podobne.
Je dokonca tzv. Kevinismus (moda davat zvlast americke mena) a ako opak tzv. Emilismus (moda davat "starobytne", "klasicke" mena).
A potom su samozrejme pristahovalci z Afriky s menami ako Glorious alebo z Turecka s typickymi tureckymi menami, ktore nam zneju divno (Gülle je klasicke turecke dievcenske meno, v nemcine je to ale mocovka).

@autorka: Meno Johan(n) sa mne osobne paci

kiwi3
14. dec 2022

@ichbinich gulle je pravdepodobne turecka verzia mena ruzena, kedze gull znamena ruza, moja prababka sa tak volala priezviskom

ajko2011
14. dec 2022

Nie...

kitycat
14. dec 2022

@veronika3110 mne prebleskol Han Solo 🤣🤣

Johan s jendnym N v pohode

beata_k
14. dec 2022

V zasade pekne meno. Len ci ludia nebudu mat tendenciu necitat meno ako vidia napisane. Ci si nebudu mysliet, ze je to anglicke meno a komolit to džoan alebo obdobne.

ivangeline
14. dec 2022

Nie.

karolinakr
14. dec 2022
karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
19. dec 2022

Kamoska Madarka dala take meno a mne sa celkom zapacilo. Asi ani proti Johane by som nebola, ale Johann je peknejsie. Nemci by ho volali asi aj Hans. Jan napr. v Cesku je popularne, davaju ho teraz babatkam a u nas je to dost retro. Tiez som zastanca mien, ktore nema kazde druhe dietatko, ale zaroven nie su dake uletene

sovicka94
19. dec 2022

Ahoj podla mna si moc nevsimaj tie komentare kde ta odhovaraju od toho mena je originalne a ma aj hlbsiu myslienku pre teba mne sa paci a ozaj ked citam jak niekto napise ze ako to mozes urobit svojmu dietatu ? :D to akoze nemozete mysliet vazne… tolko zla co je v ludoch a hlavne uz to neni nic nezvycajne davat zahranicne mena

zuzanalila20
27. dec 2022

@sovicka94 Presne, dúfam, že sa mýlim, ale nazdávam sa, že tie mamičky, čo tu vypisujú "och ako to tomu decku môžeš urobiť, asi je nechcené" sú práve tie, čo vychovávajú štýlom spred 40 rokov a nemajú problém vlastné "decko" udrieť atď. Ale dať meno, ktoré sa madam nepáči je hotová sodoma gomora 😃