Dali by ste dievčatku meno Alžbeta?

8. júl 2022

Ahojte, dali by ste meno dievčatku Alžbetka? Veľmi sa mi páči, ale bojím sa, že by ju potom volali Betka (napríklad v škôlke, škole...). Máte niekto skúsenosti s tým menom?

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martyzpp
8. júl 2022

Sestra dala dcere meno Alzbetka. Zozaciatku sa nam nepacilo ale teraz si nevieme predstavit, ze by sa volala inak. Tiez sa stavalo, ze ju niekto nazval Betka ale nasjkor sestra, a potom samotna Alzbetka ludi opravili, ze je Alzbetka a nie Betka, nech ju tak nevolaju…ja mam Mateja a hned kazdy “jeeej, Matko” 😡. Vychytit ma z toho ide, tiez len opravujem ludi 🤷‍♀️.

anjelicek26
8. júl 2022

Znama ma dievcatko s tym menom a hovoria jej Alzbetka a nijako inak...aj v skolke... treba opravit hned pri prvom "pokuse" o skomoleninu a bude dobre...

autor
8. júl 2022

@anjelicek26 @martyzpp no len to sa bojím, že napríklad v škôlke si to ešte nebude nejak ona uvedomovať, aby opravila pani učiteľky alebo deti, ze nech ju nevolaju Betka. Tak sa mi to meno veľmi páči, len mám strašnú dilemu z tohto. Lebo Betka sa mi naozaj strasne nepáči.

zuzinabila
8. júl 2022

Ja mam dceru Alžbetku a vsade ci doma,v skolke,v susedstve jej hovoria Alžbetka.tak sme okolie naucili a tak si zvykli.a praveze jej to meno aj dost chvalia,ze ake pekne😀vsak maju pravdu,je to krasne meno😀a ona sama sa tým menom hrdí.v okoli Bratislavy je velka tradicia Alzbety Uhorskej,od malicka sme ju bravali na take miesta,co s nou boli spojene..alebo si sama povie,ze je ako anglicka kralovna😂

petruldo
8. júl 2022

Ja mám dcéru Alžbetku, ja skratku Betka nenávidím, v MŠ som zakázala učiteľkam ju tak volať a ani nikto z rodiny ju tak nevolá. Skrátené ju voláme Eli z anglického Elizabeth, keď ma hnevá tak zas Elzbeth

anjelicek26
8. júl 2022

Ano Betka je dost take... a nie kazdeho cloveka vies "vychovat" oslovovat ju spravne... my sme vyberali mena tak, aby aj ta skratena forma znela normalne...Preto vypadla u nas Izabella, lebo skratka "Izi" by ma nicila... Tak mame Rosalie... ta "Rosie" mi znie fajn, aj ked jej hovorim celym menom doma... k nasmu nemeckemu priezvisku sa to velmi hodi, navyse mame "r" duplikovane v priezvisku... druhy bod na zohladnenie - v zahranici to nebudu vediet vyslovit a boh vie, kde raz tvoje dieta bude zit... Kombinacia v strede mena -lzb- pre urcite narody totalny jazykolam 😂

martinka13
8. júl 2022

Myslím, ze nie je úplne možné zabrániť tomu, aby jej niekto nepovedal Betka. Treba s tým počítať. My mame Terezu a občas niekto šplechne Terka. Čo sa mi teda tiež nepáči. Opraví ho už sama. Väčšina mien môže mať aj škaredý tvar. Netrápila by som sa tým. Ak sa Ti páči Alžbetka, tak jej také meno daj a nerieš ostatných.

ninusa221
8. júl 2022

Ja tiež poznam Alžbetku a teda začala ju cela rodina volať Beba. Len moja mama stale že prečo jej to skomoluju tak ta ju vola aspon Alžbetka

pribinak
8. júl 2022

Alžbetka či Betka to je jedno….. krásne meno

rencina_4
8. júl 2022

Tak neviem ci to ty nejako ovplyvnis ako ju budu v skole alebo vseobecne volat lebo to podla mna uz tak automaticky prischne lebo je to kratsie.

diamond007
8. júl 2022

Trojročné dieťa v škôlke ťa vie opraviť veľmi ľahko. V rodine máme Máriu a nikto jej inak nepovie len Mária ( ziadna Majka). Je to o zvyku ako si ľudí v okolí naučíš a aj učiteľku v škôlke vieš opraviť. Tiež sa nám stalo v škôlke že sme mali chlapca menom Mikuláš a maminka nam povedala že ho tak nemáme volať iba Miki.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin69
8. júl 2022

Alžbetka je pekné meno, tiež som nad ním premýšľala. Ale svokra by sa asi urazila, lebo moja mama je Alžbeta 😀 Už to, že syn sa volá Ján, a môj otec tiež 😂 To by fakt neprežila...
Žiaľ, pani učiteľky, či kamarátky jej budú hovoriť po svojom.
Zvyknutá som na to, že všetci ju volajú Betka (mamu) a keď som našla jej zošiť zo školy a tam Betty, fuuuuuuu 😂 a ja že "Maminaaaaaaaaa, čo to?" 😂 Ach, to sú krásne spomienky...

Tak ešte raz, je to náááááádherné meno, a nedajte si ho vziať, či vyvrátiť ❤

zuzana9393
8. júl 2022

Podla mna aj Betka je velmi pekne. My sme nad tymto menom tiez uvazovali. Akurat na sone vykukol pipik, tak sme to potom zavrhli 😃

panizima
8. júl 2022

Moje Birmovne meno

joesvk
8. júl 2022

Vždy, keď budeš s niekým hovoriť o malej a budeš používať meno Alžbetka, tak okolie to automaticky bude tak používať.

jujuch
8. júl 2022

mne sa paci aj Betka, alebo Bety, mam tetu Betku a volame ju Betuli ❤

elenita
8. júl 2022

My mame tiez Alzbetku, syncek jej obcas hovori Alzbetuska, moje kamosky Alzbetinka ❤ Obcas jej niekto z okolia povie Betka. Mne sa to nepaci, ale neopravujem nikoho, ani nemozem kazdeho cloveka opravovat, ako ju ma volat 😀 My ju volame Alzbetka. Chceli sme vymysliet skratku, rozmyslali sme nad Bety, Sisi, ale nejak nam zatial nic ine nejde do ust.

mimi3008
8. júl 2022

Poznam niekolko Alzbetiek, vserky volali vsetci Betka

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sella38
8. júl 2022

pre autorku...

Ja mám skúsenosť, že ako dieťa voláš, tak ho budú volať všetci ostatní. Aspoň u nás to platilo. Aj v škole som takto zvyknutá, s akou "prezývkou" dieťa prichádza do školy, to sa ujme a takto ho volajú všetci.
Takže ak budete od malička používať iba "Alžbetka", každý si tak zvykne. Ale aj Betka je pekné 🙂

h2
8. júl 2022

"Betka" používajú už len staré babky. Keď ju vy budete volať Alžbetka a aj ona sa tak bude predstavovať, tak ju tak budú aj volať.
A áno, viem si predstaviť, že by som dala také meno, veľmi sa mi páči.

panelacikova
8. júl 2022

nie, nedala. mne osobne sa nepáči. predovšetkým pre tú skratku, v tomto súhlasím s
@h2 keď totiž počujem slovo "Betka", predstavím si tetku vo veku 70 a viac. nemôžem si pomôcť. asi to bude tým, že v rodine máme viacero Betiek a všetky sú už staré panie.

terez246
8. júl 2022

My máme Alžbetku. Tiež som mala predstavu, že ju budeme oslovovať len Alžbetka, ale teraz má rok a teda nie vždy, keď ťahá kábel, mám čas na také dlhé oslovenie. 😂 Voláme ju Bebe, Betulka, suseda ju volá Betuška a moja mama ju volá Lilibet. Občas sa jej ujde Betka, ale nerobím z toho vedu, aj keď sa mi to nepáči veľmi. 😊 Ja som Tereza a tiež veľmi nemusím oslovenie Terka, ale čo už. Aspoň mi chce ten človek povedať pekne. Lepšie Betka a Terka ako Beta a Tera. 😊

ivanka33
8. júl 2022

Alžbetka, prekrásne meno❤️

manee
8. júl 2022

Dcéra je Alžbeta. Ja som vždy opravovala, že nech ju nevolajú Betka, všetci to akceptovali a teraz v škole si necháva hovoriť Bety. Jej sa to páči

oli18
8. júl 2022

Pekne meno, dala by som.

xsimonkax
8. júl 2022

Za mňa nie

basska_b
8. júl 2022

Poznam babu, co je Alzbeta a neznasa, ked ju volaju Betka, ale ano... vzdy ju vsetci volali Betka...